DSG - stuki w skrzyni

bezduszny

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: bezduszny »

Krzysiek pisze:Jeżeli wymienili Ci skrzynię na gwarancji to chyba na nią leci czas od nowa a nie tyle co gwarancja na auto.
trzeba się dokładnie dowiedzieć
bo np. w Oplach jest gwarancja skonstruowana inaczej.

Jeżeli jakaś część jest naprawiana/wymieniana na gwarancji to obejmuje ją gwarancja samochodu (GM ma zapewnić sprawność samochodu w okresie gwarancji i tyle).. czyli jak wymienisz skrzynie na 1 dzień przed końcem gwarancji to masz na nią gwarancję 1 dzień.

Co innego materiały eksploatacyjne (paski wielorowkowe, rozrząd itp).
Na to masz gwarancję 12 miesięcy od założenia.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: Misiektt »

Dokładnie wiem,
Gwarancja na dany element to 24 miesiące.
Mi piszczy coś w lewym przodzie i na razie klocki wymienili i dalej piszczy sprawa będzie ciekawa bo już jest przez prawników załatwiana :)
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: edeks »

A w sprawie samych stuków macie może jakieś newsy?

U mine stukanie praktycznie ustało. Czasem, przy dłuższej jeździe w korkach jeszcze sobie stuknie, natomiast zdarza się to naprawdę rzadko. Na początku myślałem, że to może chwilowe i nie chciałem nic pisać, ale minęło już trochę czasu i postanowiłem się z Wami podzielić w zasadzie chyba jakby cudem, bo w ASO twierdza, że nic nie zrobili...
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
mlody_tm
Posty: 64
Rejestracja: 5 sty 2015, o 14:33
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: mlody_tm »

Odgrzebie kotleta i zapytam jak tam Wasze autka i stuki ??? już 2015 to pewnie albo pozbyliście sie smutków albo nowe macie ???? mi coś tam stuknie zazwyczaj z kolei na zimnym przy redukcji.... nie denerwuje mnie to... ale fajnie znac przyczyne.....
zima
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2015, o 21:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: zima »

Cześć,
czytałem Wasz wątek odnośnie stuków bo mam tak samo. Auto ma 6 miesięcy, przejechane 17k ale stuki pojawiły się już jak miałem około 4k. Fakt, na początku nie wiedziałem co to puka i podejrzewałem coś w zawieszeniu a to dlatego że najczęściej słyszałem to gdy zjeżdżałem z krawężnika lub progu zwalniającego. Okazało się że stuka, ale wtedy gdy dodaje gazu i to raczej coś związane ze skrzyniś a nie zawieszeniem.

Teraz mam tak że słychać stuki przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu oraz czasem przy zmianie z 2 biegu na 3.
Niby nic, stuki nie są uciążliwe a przy włączonym radiu nawet nie słyszalne, ale nie po to kupiłem nowy samochód żeby stukał :) ale jak widzę kilka osóba ma podobne objawy :(

W piątek jade do ASO aby się temu przyjrzeli, ale obawiam się że usłyszę że to normalne stukanie mechanizmu różnicowego lub luz międzyzębny czy coś... Jak kupowałem samochód to nie napisali w instrukcji że DSG będzie stukało, bardziej zachwalali jaka to fajna skrzynia. Fakt fajna, ale fajniejsza będzie bez stuków.

pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: Zaj007 »

To Ci stuka ja minimalnie odejmujesz i potem dodajesz gazu? Tak w zakresie silnik ciągnie->silnik ani nie ciągnie ani nie hamuje->silnik ciągnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: bandit57 »

Zaj007 pisze:To Ci stuka ja minimalnie odejmujesz i potem dodajesz gazu? Tak w zakresie silnik ciągnie->silnik ani nie ciągnie ani nie hamuje->silnik ciągnie.
Ja tak mam niestety.. Jakis pomysl?
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: sko89 »

Tak stuka wszystkim. Głośniej stuknie w zależności od aktualnego momentu obrotowego. To luzy technologiczne w całym układzie napędowym, które się sumują. Nic z tym się nie zrobi. Można to uznać za niegroźną wadę konstrukcyjną. W poprzedniej Skodzie z ręczną skrzynią też tak miałem. Teraz w Superbie z DSG7 też tak jest. Fakt, że w VW osobowych występuję to rzadziej albo i w ogóle. Ale miałem okazję w Australii jeździć kamperem VW z automatem i stuki wynikające z luzów były dramatycznie większe niż w Superbie. A kamper miał przebieg 2500 km. Generalnie zauważyłem, że w niemieckich takie luzy i stuki występują a np. we Francuzach nie występują. Mogę jedynie uspokoić, że te luzy nie wpływają na trwałość układu bo poprzednią Skodą przejechałem prawie 200 tys. i od nowości były takie same. Układ napędowy i sprzęgło były bezawaryjne.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: Zaj007 »

Dokładnie tak jak sko89 napisał. Tak niestety musi być. Do tego dodam, że Superb III z DSG tak samo stuka. Dokładna przyczyna nie jest mi znana i prawdę powiedziawszy nie chce mi się szukać, skoro "tak ma być". Moim zdaniem gdzieś musi być minimalny luz, ktory tak się objawia.
Obrazek
zima
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2015, o 21:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: zima »

cześć,
byłem z tymi stukami w serwisie. Tak jest i tyle. Czytam co piszecie, ale ze strony producenta to moim zdaniem to duże niedociągnięcie. Jeździłem trochę innymi automatami i tamci producenci potrafią zrobić cichą skrzynie. Upierdliwe to jest jadąc w korku, a mam nieodparte wrażenie że puka coraz głośniej a w zasadzie częściej. Ostatnio słyszę puknięcia nawet jak odejmę gazu bo zwalniam. A w korku, jadę i puk-puk, puk-puk. To są ciche stuki, ale jak będzie później??
W serwisie kazali mi to obserwować i zgłosić znowu na przeglądzie.

pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: Zaj007 »

Nie podoba mi się to, co piszesz, Michał.
Owszem skrzynia sobie stuka, ale to są na tyle ciche stuki, że mając włączone radio zapominasz o ich istnieniu. Nie zwróciłem uwagi aby w ciagu eksploatacji narosła ich częstotliwość, albo wzmógł sie hałas.
Mam kilka wariantów:
a) jest wszystko ok, tylko Ty dostajesz urojeń co do częstszych stuków (zwyczajnie wkurzają Cię i zwracasz bardziej na nie uwagę) - sam tak miałem ;) ,
b) coś faktycznie się psuje (zapewne zestaw sprzęgieł).

Jak masz auto na gwarancji to olej i zobacz co będzie potem, jdnak dla spokoju, na Toim miejscu poststaralbym się osobiście porównać Twoją Skodę do i innej, też z DSG DQ250 (6 biegów). Może być i demo Superba III.
Obrazek
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: sko89 »

Jeżeli te stuki powiązane są z szarpnięciami na przejściu z 1 na 2 to jest akcja serwisowa w Skodzie dla DSG. Wymieniają zestaw sprzęgieł, zmieniają nastawy wg nowych zaleceń i wgrywają aktualizację oprogramowania skrzyni. Jeżeli stuki są powiązane z szarpnięciami to można w ASO to zareklamować. Robią to bez wielkich kłopotów bo wytyczne Skody w tej sprawie są dosyć liberalne i proste. Sam je czytałem. Sam w swoim jeszcze się nie zdecydowałem na taką naprawę pomimo, że niekiedy w korku potrafi mi lekko szarpnąć z 1 na 2. Po pierwsze przede mną jeszcze 2 następne lata gwarancji a po drugie jak mistrzowie w ASO ruszą skrzynię DSG to ja już później nie pozbieram się z całym samochodem. W ruch pójdzie młotek i przecinak. Nie jest tajemnicą, że pokaźna większość ASO nie potrafi wymienić oleju w DSG a co dopiero zrobić naprawę i ponowne strojenie całego układu sprzęgieł skrzyni. To można zrobić albo idealnie dobrze albo w ogóle. Do tego zdemolują co się da i potem przez pół roku będę jeździć na poprawki. Ewentualnie doczekam do ostatniego miesiąca gwarancji i wówczas złożę reklamację. Na razie mi to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: Mej »

sko89 pisze:Jeżeli te stuki powiązane są z szarpnięciami na przejściu z 1 na 2 to jest akcja serwisowa w Skodzie dla DSG. Wymieniają zestaw sprzęgieł, zmieniają nastawy wg nowych zaleceń i wgrywają aktualizację oprogramowania skrzyni. Jeżeli stuki są powiązane z szarpnięciami to można w ASO to zareklamować. Robią to bez wielkich kłopotów bo wytyczne Skody w tej sprawie są dosyć liberalne i proste. Sam
Strasznie mieszasz sko ... .
Akcje serwisowe dla (tylko wybranych) egzemplarzy DSG7 nie mają niczego wspólnego z DSG6 (inna konstrukcja skrzyni, zupełnie inne sprzęgła).
Utożsamianie DGG6 na podstawie "doświadczeń" z DSG7 jest bez sensu i niepotrzebnie wprowadza zamęt.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: whity »

Ja tam żadnych stukow w moich trzech superbach nie mialem
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: DSG - stuki w skrzyni

Post autor: mig »

bo ty jezdzisz w zakresie 4 tys - 7 tys obrotow :)
tfu żadne tam kombi :D
ODPOWIEDZ