Co to za część?

paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Co to za część?

Post autor: paulus60 »

Po otwarciu maski silnika zauważyłem na lewym błotniku wewnątrz taką niewielką gumową część wyglądającą jak mały odbojnik. Nie mam pojęcia co to jest i jakoś nie widzę pod maską i na niej samej miejsca, w którym "to" powinno się znajdować.
Proszę o rzeczową pomoc, bo ja na razie wiem tyle, że zdjęcia przedstawiają złotówkę i zapałkę obok jakiegoś gumowego gwintowanego kapturka. :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
Przepraszam za ogromniaste zdjęcia, ale chodzi mi o dokładny obraz. Po ewentualnej odpowiedzi zmniejszę je do miniaturek.
Z góry dziękuję za pomoc w rozwikłaniu tej niezwykle skomplikowanej zagadki. ;)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Co to za część?

Post autor: Matt »

A na masce od spodu na pewno nie ma? :D
W SI coś podobnego chyba występuje na rogach maski, ale głowy nie dam sobie teraz uciąć.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co to za część?

Post autor: paulus60 »

Dzięki. Sprawdzę jeszcze raz, ale to leżało pośrodku błotnika, mniej więcej w tej samej odległości od jego przodu i tyłu, patrząc z boku auta. Patrzyłem wczoraj na obie strony maski i z przeciwnej strony nie ma takiej gumki. To jest maleńkie co widać w odniesieniu do monety czy zapałki.

EDIT!! Sprawdziłem, pooglądałem i dalej nic nie wiem.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to za część?

Post autor: sko89 »

Przypomina zaślepkę końcówki odpowietrznika zacisku hamulcowego. Ale co robiła w miejscu, który podałeś??? Wszystko jest możliwe. Sprawdź zaślepki odpowietrzników czy wyglądają tak samo.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co to za część?

Post autor: paulus60 »

Dzięki za sugestię. Jutro zobaczę. Jeśli to jest ta zaślepka, to mógł ją tam położyć jedynie mechanik w serwisie. Nie ma cudów, by z zacisku samoistnie się tam przedostała.
Na grzbiecie gumki widoczny jest nr 33. Może w tym jest jakiś klucz? Pytam, bo nie chce mi się jechać 30 km do serwisu by im to pokazać.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to za część?

Post autor: sko89 »

Nie zrobiłeś zdjęcia od dolnej strony, a to akurat ważne. Jest tam otwór? Tak czy tak wygląda na zaślepkę jakiegoś króćca. Może to tez pochodzić od odpowietrzenia siłownika sprzęgła lub pompy hamulcowej. Ale w pompie chyba nie występuje i odpowietrza się przez zaciski hamulcowe przy tarczach. Miejsce w którym znalazłeś bardziej pasuje do siłownika sprzęgła.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co to za część?

Post autor: paulus60 »

Już wklejam zdjęcie. Otwór jest. Obejrzałem teraz wysprzęglik (siłownik) na zdjęciu i to jest ta część. Osobiście nie znam się mechanice, więc nie wiem, jak się do tego wysprzęglika dostać, by sprawdzić.
Obrazek
Obrazek


Dzięki za pomoc w identyfikacji. :)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to za część?

Post autor: sko89 »

Cieszę się, że pomogłem. Ja tez nie jestem mechanikiem. gdybym był to bym pewnie nie wiedział:)) Tragedii nie ma. Brak tej zaślepki nawet przez dłuższy czas nic złego nie spowodował szczególnie, że zawór jest wewnątrz komory silnikowej, która trochę osłania przed brudami. Zanieczyszczenia które się dostały do wnętrza zaworu odpowietrzającego nigdzie w obieg nie popłyną bo zawór jest zakręcony. Szkoda tylko, że mechanik który to robił też był zakręcony. A przy najbliższym odpowietrzaniu siłownika, o ile takie w ogóle będzie, brudy zostaną wypchnięte na zewnątrz przez wypływający płyn hamulcowy.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to za część?

Post autor: sko89 »

Siłownik powinien być w prawej części komory silnikowej. Gdzieś w okolicach połączenia skrzyni biegów z silnikiem ale bardziej od strony skrzyni. Na szczęście siłownik jest u góry (na obudowie skrzyni a właściwie sprzęgła) i powinien być widoczny w dół pomiędzy orurowaniem filtra powietrza. Do siłownika dochodzi elastyczny przewód z czarnego tworzywa z płynem hamulcowym grubości chudego palca. Myślę, ze przy pomocy latarki znajdziesz to po pewnej chwili myszkowania.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co to za część?

Post autor: paulus60 »

Jeszcze raz dziękuję za skuteczną pomoc. :D
Temat do zamknięcia (myślę, że dam sobie rady z założeniem zaślepki).
ODPOWIEDZ