Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: Enriquez »

co kraj to obyczaj, swoją drogą ciekaw jestem czym różnią się te nie-wywijające się od tych wadliwych
nie mam niestety wolnego egzemplarza, żeby to dziadostwo rozebrać
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: Misiek Fisiek »

Jedź do niemiec. Daleko nie masz ;)

Tak samo było z braniem oleju przez 1.8 TSi. U nas TTTM, w DE wymieniani silniki w poważniejszych przypadkach.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Misiael
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Silesia

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: Misiael »

Jutro na razie jadę na wymianę podświetlenia popielniczki i zobaczymy czy przy okazji uda się coś jeszcze zdziałać z lusterkami... jak nie to podjadę przy okazji do Niemiec tylko że czeka mnie teraz kilka dalszych wyjazdów i wolałbym to mieć już naprawione.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: gachul »

moim zdaniem to właśnie lód i zmarzlina powoduje takie akcje z lusterkami . W okresie przedświątecznym pojechałem na myjnie bezdotykowa i umyłem samochód myjką ciśnieniowa... rano efekt jak wyżej opisany. Pomogło polanie zawiasów lusterek ciepłą wodą z butelki czyli wnioski nasuwają się same
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: szms »

jeszcze może wódką polewasz te lusterka co? marnotrawco Ty :twisted: :twisted:


:mrgreen:


to ten sam przypadek co nagłe fale niedziałających sprysków reflektorów, które akurat wszystkim się ujawniają jak mrozy przychodzą :lol:
emay

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: emay »

Misiael pisze:Też tak podejrzewam zwłaszcza po dzisiejszej odpowiedzi...

Szanowny Panie,

opisana przez Pana cecha jest naturalnym zjawiskiem, które może występować w okresie zimowym, gdyż zalegający śnieg, lód powoduje zaburzenia w działaniu elektroniki lusterek, co może powodować otwieranie o 180 stopni. Wskazana cecha nie może być rozpatrywana w aspektach gwarancyjnych.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Škoda INFO

P.S. rozmawiałem właśnie ze Skodą w Niemczech (mam auto kupione u niemieckiego dilera i jeżdżę na niemieckich numerach jednak gwarancja przecież działa na całą Europę) i dowiedziałem się, że w tym tygodniu mieli już taką sytuację. Zalecenie Skody jest takie, że serwis najpierw musi spróbować na nowo zakodować lusterka - jeśli to nie da skutku to lusterka są całe do wymiany! Ponadto: jeśli serwis nie zdąży tego naprawić w 4 godziny to przysługuje mi ponoć samochód zastępczy... troszkę dziwne, że Skoda w zależności od kraju inaczej traktuje klientów :roll: :roll: :roll:

dziwi mnie twoj upor no ale kazdy ma jakiegos ... powiem tak zakoduja Tobie je bedzie dzialac nawet jak bedziesz mial na lusterkach tone lodu ale do czasu az sie silniczki spala... przeciez to normalne ze jak lekjesz na cos wode w mrozie to moze zaburzac dzialanie tego czegos... nawet jezeli kosztuje 140tys zl...
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: gachul »

szms pisze:jeszcze może wódką polewasz te lusterka co? marnotrawco Ty :twisted: :twisted:


:mrgreen:


to ten sam przypadek co nagłe fale niedziałających sprysków reflektorów, które akurat wszystkim się ujawniają jak mrozy przychodzą :lol:
Szymku apeluje o rozwagę :) butelka "po" wódce :P
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Misiael
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Silesia

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: Misiael »

dziwi mnie twoj upor no ale kazdy ma jakiegos ... powiem tak zakoduja Tobie je bedzie dzialac nawet jak bedziesz mial na lusterkach tone lodu ale do czasu az sie silniczki spala... przeciez to normalne ze jak lekjesz na cos wode w mrozie to moze zaburzac dzialanie tego czegos... nawet jezeli kosztuje 140tys zl...

wczoraj mi zakodowali i działało przez 15 minut... myślę, że nie chodziło o kodowanie a raczej o to, że samochód stał w ciepłym garażu. ASO właśnie kazało lać wodę :-) choć nie miałem jeszcze okazji. A w tym wszystkim nie chodzi o upór tylko o to, że skoro coś działało przez cały rok i we większych mrozach niż teraz to chce by to dalej działało!
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: Enriquez »

ale we większe mrozy być może nie polewałeś tego wodą.
Z resztą Skoda już Ci napisała, to co Ci wcześniej przepowiedziałem, że masz się od nich odpierwiastkować (prorok cz co?) :D
coś masz widzę pecha do samochodu - co się może zepsuć w podświetleniu popielniczki - dwa kabeki i dioda ??? normalnie żenada
wygląda na jakiś popowodziowy trup...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
emay

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: emay »

Marcin nie nakrecaj kolegi ...gotow jeszcze im sprawe wytoczyc za ta popielniczke ;-)
Awatar użytkownika
Misiael
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Silesia

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: Misiael »

Enriquez pisze:ale we większe mrozy być może nie polewałeś tego wodą.
Z resztą Skoda już Ci napisała, to co Ci wcześniej przepowiedziałem, że masz się od nich odpierwiastkować (prorok cz co?) :D
coś masz widzę pecha do samochodu - co się może zepsuć w podświetleniu popielniczki - dwa kabeki i dioda ??? normalnie żenada
wygląda na jakiś popowodziowy trup...
zobaczymy po dzisiejszym dniu, bo zaraz jadę do serwisu :) a co do popielniczki nie działa podświetlenie albo inaczej: raz działa raz nie... i ASO zaproponowało wymianę. Auto nowe z salonu więc raczej nie sądzę by wcześniej miało przyjemność pływać ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: Enriquez »

Przecież żartuje, nie gniewaj sie na mnie. Z popielniczka juz przesadzili.


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: Sebastian_M26 »

To tylko te rumuńskie wiązki, co je dali przy okazji "modernizacji", bo polskie były za drogie.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Misiael
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2013, o 19:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Silesia

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: Misiael »

oświetlenie popielniczki wymienione... coś poczyszczono przy lusterkach... i póki co chwilowo działają. :mrgreen:
Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z elektrycznie składanymi lusterkami

Post autor: saszkin »

Misiael pisze:Też tak podejrzewam zwłaszcza po dzisiejszej odpowiedzi...

Szanowny Panie,

opisana przez Pana cecha jest naturalnym zjawiskiem, które może występować w okresie zimowym, gdyż zalegający śnieg, lód powoduje zaburzenia w działaniu elektroniki lusterek, co może powodować otwieranie o 180 stopni. Wskazana cecha nie może być rozpatrywana w aspektach gwarancyjnych.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Škoda INFO

P.S. rozmawiałem właśnie ze Skodą w Niemczech (mam auto kupione u niemieckiego dilera i jeżdżę na niemieckich numerach jednak gwarancja przecież działa na całą Europę) i dowiedziałem się, że w tym tygodniu mieli już taką sytuację. Zalecenie Skody jest takie, że serwis najpierw musi spróbować na nowo zakodować lusterka - jeśli to nie da skutku to lusterka są całe do wymiany! Ponadto: jeśli serwis nie zdąży tego naprawić w 4 godziny to przysługuje mi ponoć samochód zastępczy... troszkę dziwne, że Skoda w zależności od kraju inaczej traktuje klientów :roll: :roll: :roll:
Nie, no super, element ktory w pewnym stopniu odpowiada za biezpieczenstwo jazdy szwankuje, a oni ze to jest naturalne zjawisko. Super...
ODPOWIEDZ