Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: ssspeedo »

Witam kolego Klosiak, ja mikrostyk od oświetlenia mam po środku maski zamontowany na zaczepie do blokowania maski przed nagłym otwarciem ,to co ty opisujesz to napewno włącznik od alarmu.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: ssspeedo »

Witam zainteresowanych kolegów co do mojej awarii, ostatnio zauważyłem że jak włącze tylne światła w podsufitce ( palą się ) i zamknę auto pilotem te oto lampki palą się gdzieś na połowę mocy.Pozdrawiam
Klosiak
Posty: 35
Rejestracja: 12 mar 2011, o 15:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 179KM/353Nm
Lokalizacja: WPI/WCI

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: Klosiak »

ssspeedo pisze:Witam kolego Klosiak, ja mikrostyk od oświetlenia mam po środku maski zamontowany na zaczepie do blokowania maski przed nagłym otwarciem ,to co ty opisujesz to napewno włącznik od alarmu.Pozdrawiam
Masz rację. Później z ciekawości popatrzyłem na zdjęcia Superbow z ogłoszeń i one nie miały takiego włącznika jak ja pod maską. W sumie to tak podejrzewałem bo to strasznie wątłe jest i dziwne mi się wydawało, że fabryka by tak słabo to zrobiła. W każdym razie luz na tym włączniku powodował u mnie włączanie się oświetlenia podczas jazdy :shock:
Skoda Superb I 1.9 TDI AWX 2005
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: ssspeedo »

Witam awaria naprawiona -problemem była wiązka kabli przy module komfortu. Przed i w module zaizolowane są przewody, są w takich zwykłych złączkach zaciskowych-to właśnie te złączki razem 4 ,2 przed modułem i 2 w puszce modułu były zaśniedziałe jak i przewody. Stare złączki powycinałem a przewody polutowałem i zaizolowałem.Teraz wszystko świeci jak kiedyś.Pozdrawiam
custom86
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2011, o 19:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: custom86 »

Witam, koledzy - opisywałem tą usterkę jakiś miesiąc temu i jak widać kolejny raz było właśnie tak jak w mojej recepcie na ginące oświetlenie wnętrza, jeśli pada po kolei a nie wszystko na raz to nie może być switch w zamku a właśnie gnijąca wiązka, poza tym do wiązki szybciej i łatwiej można się dostać niż do zamka w drzwiach więc znów gorąco polecam rozpocząć poszukiwania właśnie od wiązki tuż przed modułem komfortu... :)

Pozdrawiam
Szutek
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2011, o 20:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Bedford

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: Szutek »

Witam.
Czytałem ten wątek bo miałem taki sam problem-BRAK OŚWIETLENIA WEWNĄTRZ KABINY.
Miałem bo już nie mam.Problem tkwił we wiązce kabli(czerwono-czarny)wychodzących z modułu komfortu usytułowany u mnie z lewej strony pod siedzeniem pasażera(mam Anglika).Było tak około 10 kabelków które łączyły się w jeden.Połączenie było "przegniłe".Po zdjęciu izolacji wszystko się rozpadło :o Poprawiłem wszystko lutownicą i stało się -jest światłość :D :D :D
Dziękuję za trafne wskazówki.
Powodzenia.
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: rafkus »

Witam ponownie!!! wymienilem zamek na nowy i przerobilem szesc zlaczek przy module komfortu(faktycznie byly troche zasniedziale ale bylo sucho)ale oswietlenie nie wrocilo.czy moze znajda sie jakies inne sugestie na ten temat??nie moge nigdzie znalesc jasno podanego schematu elektrycznego oswietlenia wewnetrznego,zeby moze kabel(badz kilka z nich)mozna bylo sprawdzic bezposrednio od modulu po sama lampke podsufitowki.Bardzo prosze o pomoc bo juz nie wiem co z tym robic.Pozdrowionka!!!
michaeljo23
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2011, o 09:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: michaeljo23 »

witam
wielkie dzieki za pomoc ale niestety zrobbilem tak jak opisaliscie i wszystkie kable wygladaja ok
co prawda jest tam troche wilgoci ale nie zauwazylem zednego zasniedzialego, wymontowalem nawet ta skrzynke i moduł (w skrzynce sucho) a modul wyglada ok swiatla nadal jak nie bylo tak nie ma. po podlaczeniu do kompa pokazuje mi blad 1331 ECU Driver Door J-386 no communication intermitted
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: ssspeedo »

Sprawdź w tej wiązce takie nasuwane przezroczyste gumki (kondoniki) na przewody ( a najlepiej to je pozciągaj z przewodów ) tych gumek jest ok. 6, u mnie na pierwszy widok było ok. dopiero jak pozciągałem te gumki to było widać zły stan kabli .Miłej zabawy 8-)
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: pgasper »

Witam!
zrobiłem wszystko to co jest napisane na temat złączek od modułu komfortu - odcięte, polutowane.
Nadal mi nie działa całe oświetlenie z przodu (lampka główna, boczne do czytania, podświetlenie lusterek na osłonach przeciwsłonecznych i podświetlenie przestrzeni w nogach.
Rozkręciłem nawet sam moduł zeby zobaczyc czy tam nie ma zadnych kataklizmow na płytce, ale nie ma.
czy cos jeszcze mozna gdzies znalezc?

pozdrawiam
mariusz408
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:18
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Polska Łódź

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: mariusz408 »

przy tylnych lewych drzwiach, wiązka przy progu złącze zaciskane około 6-8 kabli czerwone chyba z niebieskim paskiem odpowiedzialne za oświetlenie wnętrza
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: pgasper »

dzieki, sprawdze jutro. tylko napisz mi czy nie ma na to wplywu to, ze to jest Anglik? moduł komfortu jest po lewej stronie tak, jak w Europejczyku.
pozdrawiam,
Paweł
mariusz408
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:18
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Polska Łódź

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: mariusz408 »

nie wiem jak jest w angliku, ale jak nie będzie ich z lewej to będą z prawej patrz po kolorach kabli
zapomniałem napisać o przeczyszczeniu kostek-złączy na przednich słupkach zdarza się że śniedzieją
mariusz408
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:18
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Polska Łódź

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: mariusz408 »

od oświetlenia wnętrza jest też bezpiecznik
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: pgasper »

bezpieczniki sprawdziłem chyba wszystkie, chyba że są jeszcze jakies ukryte tak, jak np od gniazdek zapalniczki...
bo tak jak pisałem wyżej, polutowałem wszystkie połączenia koło modułu komfortu, chyba z 6 ich było.
Aha... tylne oświetlenie działa normalnie, na desce świeci się gdy otwieram każde drzwi, więc styki w zamkach ok.
ODPOWIEDZ