WODA WEWNĄTRZ / MOKRA TAPICERKA / PRZECIEKANIE - temat zbiorczy

Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: PLaSTI »

adafre1 pisze: PLaSTI - widzę że jesteś z Poznania, także jak chcesz namiary na ASO w którym w "expresowym" terminie uporają się z tematem daj znać. mi pomogli i po miesiącu jeżdzenia fabią zastępczą mogłem zasiąść do suchego
Ale mowimy o ASO Skody czy VW???? mam nadzieje
Bo ja nie mam wyboru
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
adafre1
Posty: 59
Rejestracja: 16 gru 2014, o 18:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: PO, PZ, PKL

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: adafre1 »

Oczywiscie. Z naszymi skodzinami można podjechac do dowolnego serwisu VW lub skody. Ja miałem pozytywne doświadczenia z VW rzepecki mroczkowski, skody na obornickiej i na unii lubelskiej .
Ten ostatni miał wątpliwą przyjemność walki z moją skodziną. Założę się że do dziś mnie i mój samochód pamiętają.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: sko89 »

Jestem ciekaw kiedy naszych Rodaków w końcu wywalą z Kvasin? Takich niedoróbek nie ma w innych modelach Skody. Oczywiście to wina kontroli jakości. Ale jak się czyta na innym forum biadolenie polskich pracowników w Kvasinach jacy oni są biedni a jacy Czesi parszywi bo po miesięcznym zwolnieniu lekarskim znaleźli innego pracownika albo wywalają z pracy jak ktoś jest na kacu i porównując to do jakości wykonania Superbów, to cholera mnie bierze.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: Mej »

JanuszSz pisze:A tu auto przejeździło kilka miesięcy i dziwnym trafem po inwazji spadających liści woda nie mająca odpływu zaczęła przedostawać się do wnętrza.
JanuszSz, przykładasz akcenty nie tam gdzie trzeba.
W mojej wypowiedzi, którą byłeś uprzejmy zacytować nie odnosiłem się do przyczyn przecieku tylko sugestii, żeby kanały odpływowe przepychać ... sprężyną do kanalizacji :lol: .
Ja generalnie rozumiem, że cel uświęca środki ale uwierz mi na słowo, ze ten kierunek nie jest dobry, pomijając wątpliwą skuteczność, dla powłoki lakierowej i zabezpieczeń antykorozyjnych.
Zmierzając w tym kierunku może warto przemyśleć wezwanie wozu asenizacyjnego, który wyssie gówno, potem wozu do ciśnieniowego płukania kanalizacji żeby zmyć resztki gnoju z kanałów, a od czasu do czasu sypać też "kreta" do dziurek w podszybiu celem utrzymania drożności odpływów ... :shock: :oops: ... ??

PLaSTI, nie ulega wątpliwości, ze wypowiedź Kolegi adafre1 powoduje zimny pot na plecach ale ja mam nadzieję, ze jednak jest to przypadek absolutnie sporadyczny.
Sprawdzenie śladów wody/wilgoci w klapce podtrzymującej filtr kabinowy jest dziecinnie łatwe, nie wymaga żadnych narzędzi i pozostaje całkiem bezinwazyjne. Zajmie Ci nie więcej niż 5 minut, a może zaoszczędzić masę komplikacji gdyby auto zostało w ASO.
Sprawdzić trzeba teraz, a nie po kilku dniach, gdy woda wyschnie. Gdybyś się zdecydował ale byłoby sucho - dobrze się przyjrzyj, czy na klapce nie ma śladów po "zaciekach" wody z kurzem. Zresza już samo odchylenie gąbki przysłaniającej obudowę filtra nad nogami pasażera ujawni, czy "stoi" tam woda.

Jak dawno temu myłeś auto ??
Być może (nie jest to wykluczone) obficie płukałeś podszybie "w szczelinie" pod maską ?? W takim przypadku obecność wody nie byłaby wynikiem żadnej nieszczelności, dlatego dopytuję. Być może nie od razu się skapowałeś, że jest mokro ... (?) .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: PLaSTI »

Mej pisze: Jak dawno temu myłeś auto ??
Być może (nie jest to wykluczone) obficie płukałeś podszybie "w szczelinie" pod maską ?? W takim przypadku obecność wody nie byłaby wynikiem żadnej nieszczelności, dlatego dopytuję. Być może nie od razu się skapowałeś, że jest mokro ... (?) .
Auto mylem chyba w piątek, ale po myciu zadnej wody nie bylo. Mylem na myjni automatycznej wiec nie mialem wplywu na plukanie.

w weekend przed swietami padalo i caly Pn auto stalo na deszczu i pojawila sie woda.
we wt mialem 2 trasy w deszczu po ok 100km i przedni dywanik gumowy prawie napelnil sie woda...
wczoraj juz bylo sucho
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: Mej »

Oj nie. To obala teorię o zbyt intensywnym myciu.

No cóż. Oby to była tylko obluzowana kratka a nie coś poważniejszego, bo przy aż takich ilościach wody wszystkie moje teoryjki mocno tracą rację bytu i rzeczywiście bez ASO może się nie obejść.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: PLaSTI »

Mej pisze:Oj nie. To obala teorię o zbyt intensywnym myciu.

No cóż. Oby to była tylko obluzowana kratka a nie coś poważniejszego, bo przy aż takich ilościach wody wszystkie moje teoryjki mocno tracą rację bytu i rzeczywiście bez ASO może się nie obejść.
No ja sie sklaniam w kierunku zapchanych odplywow....

Bo myem auto zwykle 1-2 x w tygodniu wczesniej takze na myjniach recznych i nigdy ani kropli nie bylo wczesniej nigdzie ...
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: Mej »

Spekulacje "na sucho" raczej nie mają sensu. W trzymiesięcznym aucie zapchane odpływy są praktycznie wykluczone tym bardziej, że otwory spływowe w SII to coś zupełnie innego od otworków w SI.
Podejrzewam, że na całym forum nigdy jeszcze nie było trzymiesięcznego Superba z problemem zapchanych odpływów.
Gdyby w aucie była "panorama" można by coś podejrzewać (kiepski montaż), ale z podszybia w takim nowym aucie moim zdaniem praktycznie niemożliwe.
Koniecznie daj znać "co było", a jeszcze lepiej postaraj się o jakieś fotki po zlokalizowaniu problemu.
Pozdrawiam.
rafal11
Posty: 616
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.2cdi 170KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: rafal11 »

jak parkowal pod jakims tyfusem to w dwa dni zapcha kanaly.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: sko89 »

Raczej na pewno zapchane kanały. To się może stać w kilka godzin i nie ma nic wspólnego z długością życia samochodu. Raz kolega odebrał nowy samochód z salonu i już miał ten problem po kilku dniach. Okazało się, że w salonie na placu auto stało pod drzewem, a że akurat była jesień to się nasypało. Potem przed wydaniem wozu na myjce dopchnęli stos liści strumieniem wody i już się wszystko pozapychało. Woda lała się do środka aż miło.
Kratka tak nagle nie mogła się poluzować, żeby aż tyle wody się lało a gdyby wadliwe uszczelnienia blach to byłoby wcześniej i nie w takiej ilości i raczej po jeździe po deszczu a nie po staniu w deszczu.
Miejmy nadzieję, że to tylko kanały bo w przeciwnym razie stracę zaufanie do Skody, które do tej pory miałem.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: JanuszSz »

Mej pisze:
JanuszSz pisze:A tu auto przejeździło kilka miesięcy i dziwnym trafem po inwazji spadających liści woda nie mająca odpływu zaczęła przedostawać się do wnętrza.
JanuszSz, przykładasz akcenty nie tam gdzie trzeba.
W mojej wypowiedzi, którą byłeś uprzejmy zacytować nie odnosiłem się do przyczyn przecieku tylko sugestii, żeby kanały odpływowe przepychać ... sprężyną do kanalizacji :lol: .
Ja generalnie rozumiem, że cel uświęca środki ale uwierz mi na słowo, ze ten kierunek nie jest dobry, pomijając wątpliwą skuteczność, dla powłoki lakierowej i zabezpieczeń antykorozyjnych.
Zmierzając w tym kierunku może warto przemyśleć wezwanie wozu asenizacyjnego, który wyssie gówno, potem wozu do ciśnieniowego płukania kanalizacji żeby zmyć resztki gnoju z kanałów, a od czasu do czasu sypać też "kreta" do dziurek w podszybiu celem utrzymania drożności odpływów ... :shock: :oops: ... ??
Co się tak czepiłeś tej sprężyny? Ironicznie dodając jeszcze wóz asenizacyjny i inne ciekawostki.
Myślę,że nie wiesz nawet jak takie narzędzie proste wygląda,bo widziałeś kiedyś hydraulika ze sprężyną do czyszczenia WC.
Uważam,że nie porysuję tym powłoki lakierniczej i nie zedrę zabezpieczeń antykorozyjnych,natomiast doskonale oczyszczę kanały odpływowe,co już z pozytywnym skutkiem robiłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
adafre1
Posty: 59
Rejestracja: 16 gru 2014, o 18:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: PO, PZ, PKL

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: adafre1 »

Mi woda lała się do środka tylko wtedy gdy autem jeździłem w deszcz. Gdy auto stało, czy padał deszcz czy go myłem woda nie przedostawała się do środka.
Pod siedzeniem kierowcy lub pasażera masz mały otwór w dywaniku materiałowym pod wiązkę przewodów z siedzeń. Włóż tam rękę i sprawdź w kierunku ściany grodziowej czy filce pod dywanem są suche. Jak masz mokre to .......współczuje.
Nie chce mi się wierzyć w bajki o zapchanych kanałach w tak nowym aucie. Moje auto też stało pod drzewem, nie mam garażu.
U mnie typowano jeszcze przedostawanie się wody przez linkę od otwierania maski, ale w Twoim przypadku to mało prawdopodobne bo u ciebie woda jest po prawej stronie.Źle wklejoną szybę też bym odrzucił bo woda by też wlatywała na postoju.

Z jakiego tygodnia produkcji jest twoje auto, pytam bo może szły na linii z moim koło siebie:)

współczuje jeszcze raz problemu , bo ja trochę nerw straciłem ze swoim przypadkiem. na szczęście auto uległo szkodzie całkowitej i udało się pozbyć. Zaryzykowałem i kupiłem nowego, w styczniu go obieram, mam nadziej że szczelnego.
Dałem szanse na poprawę Skodzie.
PLaSTI pisze:
Mej pisze: Jak dawno temu myłeś auto ??
Być może (nie jest to wykluczone) obficie płukałeś podszybie "w szczelinie" pod maską ?? W takim przypadku obecność wody nie byłaby wynikiem żadnej nieszczelności, dlatego dopytuję. Być może nie od razu się skapowałeś, że jest mokro ... (?) .
Auto mylem chyba w piątek, ale po myciu zadnej wody nie bylo. Mylem na myjni automatycznej wiec nie mialem wplywu na plukanie.

w weekend przed swietami padalo i caly Pn auto stalo na deszczu i pojawila sie woda.
we wt mialem 2 trasy w deszczu po ok 100km i przedni dywanik gumowy prawie napelnil sie woda...
wczoraj juz bylo sucho
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Woda wewnątrz ...

Post autor: Enriquez »

Nie sądzicie, że ta dyskusja robi się powoli akademicka?
Wszyscy wiedzą już, że:

1. Należy oczyścić odpływ wody z podszybia do nadkola
2. Ewentualnie sprawdzić uszczelkę pod plastikiem nawiewu po stronie pasażera.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: PLaSTI »

Dzisiaj postaram sie sprawdzic wasze teorie i napisze wieczorem jak to wyglada

PS
Nie mam pojecia jak sprawdzic TYDZIEN produkcji auta ... :cry:

Odebrane w 1 tyg pazdziernika
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
adafre1
Posty: 59
Rejestracja: 16 gru 2014, o 18:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: PO, PZ, PKL

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: adafre1 »

Enriquez pisze:Nie sądzicie, że ta dyskusja robi się powoli akademicka?
Wszyscy wiedzą już, że:

1. Należy oczyścić odpływ wody z podszybia do nadkola
2. Ewentualnie sprawdzić uszczelkę pod plastikiem nawiewu po stronie pasażera.
Ja tak nie sądzę. Temat wody w aucie jest bardziej złożony niż tylko zapchane odplywy i nieszczelny filtr powietrza. Budowa auta jest dużo bardziej skomplikowana a czynników wplywu jest dużo więcej.
ODPOWIEDZ