Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

wkrawc
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2017, o 12:43
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Włodek

Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Post autor: wkrawc »

Witam wszystkich, Proszę o pomoc w ustaleniu rozwiązania usterki. Mam Skodę Superb II z 2013 r. 2.0TDI 140km. Tuż po gwarancji przestało działać ogrzewanie przedniej szyby, wciskasz guzik, pokazuje na wyświetlaczu że włączyło, po czym po kilku sekundach wyłącza się i nie grzeje. W jednym serwisie powiedzieli, że sterownik rozprogramował i nie są w stanie tego naprawić. W innym długo trzymali auto po czym stwierdzili, że do wymiany wyświetlacz ze sterownikiem elektronicznym (sterownik klimatyzacji) koszt ponad 3000 PLN. Czy ktoś może miał podobny przypadek i wie jak go rozwiązać tańszym sposobem? Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Post autor: Enriquez »

Ktoś już to miał całkiem niedawno. Rozumiem, że na uruchomionym silniku tak się dzieje.
Jakieś błędy pokazuje komputer diagnostyczny? Jakie jest napięcie akumulatora?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Post autor: bobek84 »

Moze aku masz slaby, tez tak mialem winny byl aku, najpierw byl problem z szybą potem z grzaniem foteli potem juz caly panel klimatronika po chwili sie wylaczal, winny byl aku, niby odpalał nawet w zime ale juz jego wydajnosc byla slaba
voithmen
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 16:23
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Post autor: voithmen »

Mam pytanie jak uruchamia sie ogrzewanie tylnej szyby to przekaznik zlokalizowany pod kierownica robi ciche "pyk". Jak uruchamiam ogrzewanie przedniej szyby nie slysze zadnego "pyk" tak powinno byc? Dodam ze po uruchomieniu ogrzewania przedniej szyby na biegu jalowym slychac delikatne wachniecie pracy silnika (zwieksza sie obciazenie). Czy u was tak samo jest i nie ma tego pyk. Nie mam pewnosci co do tego jak dziala ogrzewanie przedniej szyby bo jeszcze nie testowalem w boju ( samochod od kilku miesiecy i garazowany)?. Kontrolka swieci na climatronic i na radiu wyswietla komunikat o uruchomieniu ogrzewania
Seb1
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2020, o 04:41
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Post autor: Seb1 »

Cześć,

Mam identyczny problem. Czy ktoś sobie z nim poradził?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Seb1
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2020, o 04:41
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby

Post autor: Seb1 »

Cześć,

Mam identyczny problem. Czy ktoś sobie z nim poradził?

Proszę o pomoc w ustaleniu rozwiązania usterki. przestało działać ogrzewanie przedniej szyby, wciskasz guzik, pokazuje na wyświetlaczu że włączyło, po czym po kilku sekundach wyłącza się i nie grzeje. W jednym serwisie powiedzieli, że sterownik rozprogramował i nie są w stanie tego naprawić. .
Akurat nowy , bezpieczniki sprawdzone Czy ktoś może miał podobny przypadek i wie jak go rozwiązać tańszym sposobem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
ODPOWIEDZ