[S2] Wymiana foteli z Anglika - Relacja

Tutoriale / Instrukcje / Opisy samodzielnych napraw
Regulamin forum
1) W tytule tematu umieszczamy w zależności od modelu umieszczamy odpowiednio [S1] lub [S2] lub [S3]
LUKASZdiy
Posty: 45
Rejestracja: 30 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

[S2] Wymiana foteli z Anglika - Relacja

Post autor: LUKASZdiy »

Modyfikuje ten wątek może przyda się jeszcze komuś

Wstęp:
Fotele nie są elementami P&P

Do prawidłowego montażu i działania potrzeba wiele przeróbek zarówno po stronie auta jak i samych foteli
Zaznaczam, iż opisuje przekładkę z manualnych z wersji Ambition na elektryczne skóry z Elegacne(anglik)

1) przekładka elektryki i wiązki pomiędzy fotelami jest możliwa, trudna aczkolwiek możliwa. silniki są niby takie same jednak w fotelu bez pamięci brakuje czujników położenia w samych silnikach. można to przełożyć ale jak napisał mi jeden z kolegów z forum nieopłacalne i popieram to w 100%
2) w przypadku w którym decydujemy się na wersje jedynie elektryczną musimy dokonać modernizacji wtyczek samych foteli. Fotel kierowcy od pasażera rożni się dodatkową wtyczką do czujnika niezapiętych pasów . W fotelu pasażera czujnik ten jest w kostce głównej, żeby było śmieszniej w fotelu kierowcy pod tymi pinami wtyczki głównej jest magistrala CAN!!!!!! tutaj musimy poprzekładać wtyczki i dostosować je do wersji jaką mamy u siebie.
3) podgrzewanie foteli pasuje i działa
4) na 99% nie macie wiązki zasilania foteli, trzeba ja położyć przewodem 2,5 mm kw od puszki bezpieczników do samych foteli, mase złapiecie na słupku przy nogach
5)Pomiędzy wersjami Eu/Ang jest różnica w działu sygnalizacji niezapiętych pasów, fotel pasażera (anglik) ma prócz czujnika w gnieździe pasa, dodatkowy czujnik nacisku, który załącza go dopiero w momencie gdy ktoś usiądzie. trzeba to uwzględnić w przeróbce lub porostu pominąć czujnik pasażera (dawny fotel kierowcy z wersji angielskiej).
6)Jeśli robicie wersję z pamięcią trzeba doprowadzić magistralę CAN
7)Trzeba dołożyć instalację do dodatkowych światełek na nogi
8)Reszta pasuje i nie wyrzuca żadnych błędów

Konkluzja..
roboty jest sporo, mi zajęło to 2 dni sadze ze obecnie zrobił bym to w 1 dzień. Jeśli osoba która chce dokonać takiego retrofitingu nie ma pojecia o elektryce, a grzebanie w puszce bezpieczników ja przeraża lepiej zlecić to komuś ogarniętemu
Ostatnio zmieniony 11 lis 2019, o 19:51 przez LUKASZdiy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SS2 Fl Wymiana foteli

Post autor: Enriquez »

1. Fotel z pamięcią jest po drugiej stronie. Moim zdaniem, nie do przełożenia.
2. Tak
3. Tak
4. Tak
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
LUKASZdiy
Posty: 45
Rejestracja: 30 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

Re: SS2 Fl Wymiana foteli

Post autor: LUKASZdiy »

Czyli muszę dokładać wiazke, zasilanie bo jest to dla mnie niejasne
Enriquez pisze:1. Fotel z pamięcią jest po drugiej stronie. Moim zdaniem, nie do przełożenia.
2. Tak
3. Tak
4. Tak
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: SS2 Fl Wymiana foteli

Post autor: jedrek1980 »

Raczej na 99%tak
LUKASZdiy
Posty: 45
Rejestracja: 30 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Łukasz

Re: SS2 Fl Wymiana foteli z Anglika - Relacja

Post autor: LUKASZdiy »

Up
Awatar użytkownika
macherstudio
Posty: 106
Rejestracja: 2 gru 2015, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Dominik
Kontakt:

Re: SS2 Fl Wymiana foteli z Anglika - Relacja

Post autor: macherstudio »

Jak wygląda kwestia montażu foteli z KOMBI SII do Sendana SII?
Co nie podejdzie?
Awatar użytkownika
Aldpag24
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2021, o 15:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 170 KM 300 NM
Imię: Pjoter

Re: SS2 Fl Wymiana foteli z Anglika - Relacja

Post autor: Aldpag24 »

Witam, postanowiłem kupić fotele L&K z anglika, full elektryki + grzanie i wentylacja. Posiadam u siebie full elektryki tylko materiałowe. Niestety moje są już zniszczone. Wczoraj wykreciłem fotel kierowcy i zaczałem sprawdzać kable. Moje auto jest z końca 2010 roku fotele sa z 2013. Rożnica we wiązce jest taka ze nie ma:

1) wtyczki do pamięci fotela,
2) nie ma wiązki do pamięci fotela,
3) Nie ma moduły komfortu,
4) wtyczka jest inna, do eu grzanie fotela jest osobno do anglika wtyczka jest połączona z grzaniem.

Postanowilem więc przełożyć cała wiązke ze swojego fotela kierowcy do angielskiego pasażera. Przełożylem również moduł komfortu ze swojego, ale tak sie zastanawiam czy nie zostawić z anglik (wydaje się bardziej doposażony). Różnica jaka występuję to kostka do podłączenia sie z fotelem (opieranie i regulacja) kable są te same ale trzeba przepiąc je na kostce bo są w innych miejscach. Nwm jeszcze jak sytuacja z mata obciążeniową, dziś będe przekładał piny i podpinał fotel.

Ale mam pytanie, czy po takich zabigach powienienem coś przeprogramować ?
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 184
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: SS2 Fl Wymiana foteli z Anglika - Relacja

Post autor: mackowski30 »

Jeżeli przełożysz wiązki, nie potrzebujesz żadnego kodowania.
ODPOWIEDZ