[DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Pitrekwrocpl
Posty: 3
Rejestracja: 4 gru 2017, o 11:26
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: Pitrekwrocpl »

@skodziarz dzięki za zdjęcia i tutorial! Jedyne co mnie powstrzymywało zawsze przed wymianą na ledy to właśnie lusterka do których dałeś ładną instrukcję i zdjęcie
Moonracker
Posty: 50
Rejestracja: 24 lut 2018, o 08:40
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 210km/440nm

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: Moonracker »

mam 3 pytania:

1. Czy lampki oświetlenia nóg mogą być ściemniane (chodzi mi o ten komplet z pierwszego posta)??
2. Czy jeżeli nie mam oświetlenia nóg z tyłu wystarczy dołożyć lampkę ... ?? Przewody są już podciągnięte fabrycznie czy nie ??
3. Nie mam oświetlenia lusterek ... ta sama kwestia wystarczy włożyć żarówki i przeprogramować VCDS'em ?? Przewody są już podciągnięte czy nie ??
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: marioti »

ad 1 jak włożysz ledy, lampki będą się ściemniały, tak jak zwykłe w5w. Mam, potwierdzam.
ad 2, wtyczka powinna być, spójrz TUTAJ
pozostaje kwestia, czy fotel ma wycięcie pod lampkę, czy trzeba bo wyciągać i ciąć blachę. Obstawiam, że otwór jest (sprawdź)
ad. 3 tego nie wiem. Trzeba byłoby sprawdzić. Wyjęcie wkładu lusterka to moment, więc sprawdź. Do lusterek potrzebujesz odpowiedniej dolnej zaślepki z wycięciem pod lampkę (3T0857603A i 3T0857604A) i same lampki (3T0945291 i 3T0945292)
Moonracker
Posty: 50
Rejestracja: 24 lut 2018, o 08:40
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 210km/440nm

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: Moonracker »

ad 1 jak włożysz ledy, lampki będą się ściemniały, tak jak zwykłe w5w. Mam, potwierdzam.
Masz ten zestaw z 1 posta czy kupowałeś oddzielnie - jeżeli oddzielnie podaj model, podobno Superb II FL jest bardzo niewdzięczny do wymiany żarówek na LEDY.

ad 2, wtyczka powinna być, spójrz TUTAJ
pozostaje kwestia, czy fotel ma wycięcie pod lampkę, czy trzeba bo wyciągać i ciąć blachę. Obstawiam, że otwór jest (sprawdź)
Otwór mam, muszę kabelka poszukać.
Może wiesz jakie tam obudowy są potrzebne ??


ad. 3 tego nie wiem. Trzeba byłoby sprawdzić. Wyjęcie wkładu lusterka to moment, więc sprawdź. Do lusterek potrzebujesz odpowiedniej dolnej zaślepki z wycięciem pod lampkę (3T0857603A i 3T0857604A) i same lampki (3T0945291 i 3T0945292)
Już załatwione - wszystko było wystarczyło VCDS'em włączyć i poprawić żarówki w oprawkach.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: marioti »

ja mam II ale przed FL, pomimo że w dowodzie wbita data prod. styczeń 2013
na nogi założone takie tylko barwa dobrana bardziej pod światło dzienne czyli ok. 5200-5600K. Kupowałem z alle... ale nie mam dokładnych namiarów.

Lampki są zwykłe, te same przed i po FL, mają nr 6L0947415, google pokaże resztę :)

o... czyli lampki w lusterkach były tylko nie świeciły hmm... :)
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: lec »

Moonracker pisze:mam 3 pytania:

1. Czy lampki oświetlenia nóg mogą być ściemniane (chodzi mi o ten komplet z pierwszego posta)??
2. Czy jeżeli nie mam oświetlenia nóg z tyłu wystarczy dołożyć lampkę ... ?? Przewody są już podciągnięte fabrycznie czy nie ??
3. Nie mam oświetlenia lusterek ... ta sama kwestia wystarczy włożyć żarówki i przeprogramować VCDS'em ?? Przewody są już podciągnięte czy nie ??


ad.1 odpowiednio dobrane tak
ad.2. wystarczy dołożyc, przewodów nie ma
ad.3 przewodów brak, zestawy na dołożenie tutaj:

http://sklep.motohid.pl/pl/p/Zestaw-Osw ... a-L-P/2151

ztcp to podpisnasz wszystko w kostce w drzwiach + kodowanie




update:
ok, juz doczytalem
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: apm16 »

W S II podobały mi się dwa kocie oczka w przednim sufitowym panelu oświetlenia wnętrza dajace fajne oświetlenie na dźwignie zmiany biegów półkę na tunelu.
w S III zrezygnowane z tego patentu ciekawi mnie czy jest techniczna możliwość dołożenia modyfikacji wzbogacenia o takie ledy w S III.
Może kolega LEC coś doradzi

Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: lec »

nie widzialem póki co takiej lampki do S3, raczej sie od tego odchodzi bo jako opcja pojawila sia funkcja ambient light w postaci tych wszystkich paseczków rgb które oświetlają różne miejsca kabiny
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
Hawk1985
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, o 10:04
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: Hawk1985 »

skodziarz pisze: Oświetlenie przestrzeni pod lusterkami zewnętrznymi:

Chyba operacja, której każdy się obawia. Na szczęście to tylko strasznie wygląda na zdjęciach ;) . Aby dostać się do żarówki będziemy musieli zdemontować lustro. Są różne techniki demontażu. Ja osobiście ustawiłem lustro maksymalnie do dołu. Wtedy u góry powstała szpara, w którą należy wsadzić rękę. Jak już włożymy dłoń najgłębiej jak się da, należy dość stanowczo szarpnąć, aby odczepić zaczepy lustra. Trochę postraszy, potrzeszczy i wyskoczy ;) :) . Lustro trzeba delikatnie zawiesić, tak aby nie powypinać/pourywać kabli. Po tym przechodzimy do wyciągania żarówki. Znajduje się w plastikowej osłonie, z której wystaje gumowa uszczelka. Należy za nią pociągnąć i wtedy mamy dziada na wierzchu :twisted: . Po zmianie żarówki należy dokładnie nasunąć uszczelkę na osłonę.

Obrazek
Tutorial się przydał bo wczoraj wymieniłem w lusterkach, faktycznie trzeba szarpnąć :)

Od siebie dodam jedną rzecz:
Warto pod dolną część (między demontowanym szkłem a obudową lusterka) dać sobie jakąś szmatkę aby nie porysować lakieru wewnątrz obudowy, niby jest tam to mało widoczne ale jednak :P
W prawym dałem mikrofibrę i było lepiej, a w lewej zrobiłem niewielkie zarysowania szkłem
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: CLO27 »

Wstążeczkę za lusterko i szarpiesz, masz dwa w jednym i podkładkę i za co (za przeproszeniem) pociągnąć :D :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
lucaszw
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2018, o 19:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rybnik

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: lucaszw »

Witam, a czy ktoś może przerabiał podświetlenie wewnętrznych klamek drzwi? Wiem, że tam już są LEDy, ale dość słabe. Z chęcią wymieniłbym je na coś nieco mocniejszego i może innej barwy.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: marioti »

wg etka cały moduł to nr części 3U0919173 i 3U0919174 (lewa / prawa). Ale jak popatrzysz z bliska to siedzi tam zwykła dioda i można to przerobić. Ktoś ze wschodu już przerabiał ten temat np. tutaj

IMO mocniejsze światło przy klamce, będzie przeszkadzało. Chyba że przerobić je tak aby led świecił od góry, tak jak to jest zrobione w większości grupy VW o tak
Awatar użytkownika
lucaszw
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2018, o 19:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rybnik

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: lucaszw »

Dzięki za linki. Rozbiorę to i przemyśle, może coś ciekawszego uda się zrobić.
wojtek2145
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2019, o 16:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Wojciech

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: wojtek2145 »

witam, mam pytanie:
Dlaczego przy wymianie na LED, po włączeniu oświetlenia,pali mi bezpiecznik za każdym razem gdy włączę, jakby było gdzieś zwarcie. Czy to ja coś źle robię, czy to tez może być wina żarówek, czy nie koniecznie?
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: [DIY] Wymiana oświetlenia wnętrza na oświetlenie LED

Post autor: lec »

to może być wszytko, żle robisz, wadliwa żarówka etc etc..... sprawdź problematyczną żarówkę w kontrolowanych warunkach poza autem
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
ODPOWIEDZ