Wymiana oleju w skrzyni DSG - akcja serwisowa

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
uko
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2013, o 21:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymiana oleju w skrzyni DSG - akcja serwisowa

Post autor: uko »

george_7 pisze:Nie wiem czy wiecie czy nie ale ja jak pytałem o tą akcje serwisową w Skoda Kielce to mi powiedzieli tak że jak będą jakies akcje serwisowe lub jakies akcje przywoławcze to mam sobie tu wpisać numer VIN i tam się pojawi. Więc tak zrobiłem i jak dla mnie nic nie ma ;)
tu macie link http://www.skoda-auto.pl/akcje-przywolawcze
Dzięki:)
po wpisaniu mojego VIN wyszła akcja, wytłumaczona drogą emaliową przez serwis Skody w Sopocie:

Akcja wytypowana do Pańskiego auta to akcja 34F7, tzn. Wymiana oleju przekładniowego i aktualizacja oprogramowania sterownika skrzyni biegów., uzasadnienie :
"W samochodach z preselekcyjną skrzynią 7-biegową (DSG), wyprodukowanych w ograniczonym okresie produkcji może się zdarzyć, że przewodzące prąd osady (elektroliza) w sterowniku skrzyni biegów będą prowadzić do zwarć elektrycznych i zadziałania bezpiecznika topikowego skrzyni biegów. Awaria zasilania napięciowego może spowodować rozłączenie sprzęgieł, w efekcie czego samochód toczy się wytracając prędkość"

wiec wymienię sobie, a co:) (rocznik 2009)
pozdrawiam
uko
Saszka_17
Posty: 17
Rejestracja: 6 lut 2013, o 13:30
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Olek
Lokalizacja: Toruń

Re: Wymiana oleju w skrzyni DSG - akcja serwisowa

Post autor: Saszka_17 »

Czy ktoś z forum już "korzystał" z akcji serwisowej? Długo to trwa?
Saszka_17
Posty: 17
Rejestracja: 6 lut 2013, o 13:30
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Olek
Lokalizacja: Toruń

Re: Wymiana oleju w skrzyni DSG - akcja serwisowa

Post autor: Saszka_17 »

Kierownik serwisu w Bydg napisał tak:
„Producent przewidział wykonanie tej akcji podczas rutynowej wizyty podczas serwisu. Jeżeli Klient chce może umówić się szybciej.”

W klimatach tropikalnych właściciele wzywani są do natychmiastowej wymiany, w Europie dla komfortu psychicznego będą to robić przy okazji wizyty w serwisie, akcja nie jest wymagana "na cito".
Awatar użytkownika
kille
Posty: 46
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 20:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: kille
Lokalizacja: Stockholm

Re: Wymiana oleju w skrzyni DSG - akcja serwisowa

Post autor: kille »

Witam.Wlasnie dzis odebralem auto po wymianie oleju i aktualizacji oprogramowania..Oczywiscie wszystko za free.Ile trwa, trudno powiedziec oddalem z rana i odebralem po 16tej.Dali specyfikacje co zrobili ,wbili w ksazke serwisowa informacje i tyle.Pozdrawiam
epokjac
Posty: 13
Rejestracja: 19 cze 2011, o 21:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana oleju w skrzyni DSG - akcja serwisowa

Post autor: epokjac »

U mnie też już po wymianie. Operacja trwa ok. 2h z czego 30min to wgrywanie nowego softu:(. Póki co zachowaniu skrzyni różnic nie dostrzegam, ale może dłużej pochodzi niz 45000 km bez awarii.
MichalSZN
Posty: 84
Rejestracja: 24 paź 2013, o 21:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ZS

Re: Wymiana oleju w skrzyni DSG - akcja serwisowa

Post autor: MichalSZN »

Akcja trwa max 2h.
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana oleju w skrzyni DSG - akcja serwisowa

Post autor: DamianSmigielski »

Kilka nieścisłości się pojawiło w opisach. Olej w tej skrzyni od zawsze był mineralny.
To jest przyczyna tak jak kolega wrzucił
"W samochodach z preselekcyjną skrzynią 7-biegową (DSG), wyprodukowanych w ograniczonym okresie produkcji może się zdarzyć, że przewodzące prąd osady (elektroliza) w sterowniku skrzyni biegów będą prowadzić do zwarć elektrycznych i zadziałania bezpiecznika topikowego skrzyni biegów. Awaria zasilania napięciowego może spowodować rozłączenie sprzęgieł, w efekcie czego samochód toczy się wytracając prędkość"
Co ciekawe piszą o sterowniku skrzyni biegów a wymieniają w skrzyni. Sterownik ma inny płyn hydrauliczny a skrzynia inny olej.
Widziałem jak to wygląda i po prostu zlewają olej, specjalną butelką z wężykiem odsysają resztki oleju z zakamarków (instrukcja dokładnie pokazuje skąd odessać). Zalewają nowy olej i pozamiatane. Żadnej różnicy w pracy skrzyni biegów nie wyczułem.
ODPOWIEDZ