Wibracje w pedale sprzęgła

AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: AndrzejKrawczyk »

No to mam pierwszy "problem" z moim Superb-em. Jeszcze trochę sobie wmawiam, że może tak ma być(choć wiem, że nie :P).

Otóż jak tak sobie jeżdżę od soboty tym samochodem to zacząłem wyczuwać w pedale sprzęgła wibracje.
Zaczynają się od 2tyś obrotów w górę, im więcej obrotów tym bardziej wyczuwalne.

Owe wibracje pojawiają się przy delikatnym muśnięciu pedała sprzęgła(przed całkowitym wysprzęgleniem) i ustają po wciśnięciu pedała mniej więcej do połowy.
Niestety do przyszłego tygodnia(co najmniej) zupełnie nie po drodze mi do mechanika, więc może ktoś coś jest w stanie po takich symptomach ocenić.
(może to typowe objawy usterki po której koła rozjeżdżają się na boki, albo kiedy trzeba wymienić skrzynię biegów albo jeszcze inne gorsze rzeczy :( )

brzmi jak padające sprzęgło tak na chłopski, laicki rozum.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: emay »

Docisk, dwumas, łożysko itd :) razem komplet. Ile kkm ma przejechane ?
AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: AndrzejKrawczyk »

166k

to pewnie z 5 tysi taka przyjemność, nie?
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: emay »

Komplet LUK albo Sachs to max 1800 zł. Plus wymiana z 600 zł. Mówie o wymianie w nie ASO.
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: koniu1973 »

Eeee...
http://www.sprzeglo.com.pl/ProductDetai ... 9,-1,21072

a to, że dwumasa padła przy 166tys to wynik jazdy na niskich obrotach, jak i przyśpieszanie od 1500obr/min - w moim odczuciu.
Lagunę sprzedałem jak miała 300tys i dwumasa nie wymieniana...
MichalSZN
Posty: 84
Rejestracja: 24 paź 2013, o 21:13
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ZS

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: MichalSZN »

Marek wszystko zależy od stylu jazdy.... Jak się depta dwumasa szybciej pada, a jak się szanuje auto to może wytrzymać dłużej... Chociaż u Andrzeja może być inaczej... Ja sprzedałem swoje Mondeo MKIII 2.0 TDCI przy przebiegu 199000km (oryginalny przebieg) - dwumasa również nie ruszana.
whity

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: whity »

Dwumasy padaja, jeżeli się jeździ na bardzo niskich obrotach
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: emay »

Mi dwumasa padła w SI przy 156 kkm.
whity

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: whity »

Ojcu w a3 przy 60.000km i dsg
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: grzesiu26 »

Focus też się liczy ? :roll:
273 kkm - bez wymiany dwumasy.
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: koniu1973 »

No dobra, bo odbiegamy od tematu (czemu mnie to nie dziwi :lol: ).
Autor wątku niech napisze co "padło" i jak problem został rozwiązany. Tak dla potomnych.
AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: AndrzejKrawczyk »

Napiszę, ale to za jakiś czas na razie jeszcze "posłucham" co to może być.

Słyszałem, że sprzęgło w dieslach się inaczej zachowuje, no ale nie wiem czy aż tak. W sensie nie wiem czy takie "chrobotanie" to ta dziwność :P
Pewnie za tydzień albo dwa trafi do serwisu.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: Mej »

AndrzejKrawczyk pisze:Napiszę, ale to za jakiś czas na razie jeszcze "posłucham" co to może być.

Słyszałem, że sprzęgło w dieslach się inaczej zachowuje, no ale nie wiem czy aż tak. W sensie nie wiem czy takie "chrobotanie" to ta dziwność :P
Pewnie za tydzień albo dwa trafi do serwisu.
AndrzejKrawczyk, sprzęgło w Twoim aucie jest sterowane hydraulicznie - co sprawia, że połączenie pedału z elementami sprzęgła i koła dwumasowego odbywa się WYŁACZNIE za pośrednictwem elastycznego kawałka gumowej rurki wypełnionej płynem hamulcowym.
Z tego powodu wskazania, że którykolwiek z wwym. elementów (np. dwumas) przenosi BEZPOŚREDNIO wibracje na pedał sprzęgła nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia.

Generalnie zdiagnozowanie opisanych przez Ciebie objawów wcale nie jest proste ani jednoznaczne w interpretacji.
Źródłem wibracji mogą być na przykład gumowe elementy zawieszenia zespołu napędowego lub rzeczywiście uszkodzenie mas wirujących - ale raczej na pewno nie jest to koło dwumasowe (objawy byłyby trochę inne od wskazywanych). Ba, może to być nawet drobna niesprawność układu wtryskowego, ale jedno jest pewne - tego problemu nie rozwiążesz przy pomocy forum internetowego. Szukaj uczciwego fachowca z doświadczeniem lub obserwuj objawy żeby uściślić/doprecyzować warunki występowania.
Pozdrawiam.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: rezon »

AndrzejKrawczyk pisze:Napiszę, ale to za jakiś czas na razie jeszcze "posłucham" co to może być.

Słyszałem, że sprzęgło w dieslach się inaczej zachowuje, no ale nie wiem czy aż tak. W sensie nie wiem czy takie "chrobotanie" to ta dziwność :P
Pewnie za tydzień albo dwa trafi do serwisu.
Sprzęgło inaczej się nie zachowuje, ale jest mocniej obciążane niż w benzynach - liczba Nm wyraźnie się różni. tak samo mocniej jest obciążane w czterołapach niż w ośkach, ponieważ to co w ośce poślizga się na kołach, to w 4x4 idzie w całości na sprzęgło.
Mej pisze:sprzęgło w Twoim aucie jest sterowane hydraulicznie - co sprawia, że połączenie pedału z elementami sprzęgła i koła dwumasowego odbywa się WYŁACZNIE za pośrednictwem elastycznego kawałka gumowej rurki wypełnionej płynem hamulcowym.
Z tego powodu wskazania, że którykolwiek z wwym. elementów (np. dwumas) przenosi BEZPOŚREDNIO wibracje na pedał sprzęgła nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia.....
Gdybyś nie wiedział to proste siłowniki hydrauliczne jednak przenoszą wibracje. Na pewno nie tak mocno jak sztywne połączenie mechaniczne - ale jednak. I mogą być wyczuwalne na pedale.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Wibracje w pedale sprzęgła

Post autor: Mej »

rezon pisze:Gdybyś nie wiedział to proste siłowniki hydrauliczne jednak przenoszą wibracje. Na pewno nie tak mocno jak sztywne połączenie mechaniczne - ale jednak. I mogą być wyczuwalne na pedale.
To Twoja opinia, zaś moim zdaniem nie ma takiej możliwości (w przypadku sterowania sprzęgłem, bo nie ma ciśnienia zdolnego "odbić w drugą stronę").
Mniejsza z tym. Internet niemal wszystkie przypadki wibracji ślepo (ale błędnie) interpretuje uszkodzeniem "dwumasy" dlatego postanowiłem się odezwać dopóki nie jest za późno. Co zrobi z ta informacją Właściciel samochodu to już jego suwerenna sprawa.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ