Hamulec ręczny

Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Hamulec ręczny

Post autor: dato »

No ja za każdym razem z uporem maniaka powtarzam: ja jestem fanem wysokiej średniej, a nie szarpania :roll:
Nie nadużywam hamulców, wręcz przeciwnie - nie raz mi się zdarzało wszystko pomiędzy bramkami na A2 na jednym biegu przejechać ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hamulec ręczny

Post autor: rezon »

Zuber pisze:Ciekawe jak to będzie z dzisiejszymi nówkami jak się zestarzeją. Na ile się będą sypać i kto to będzie naprawiał.
Jak to kto - da Vinci ;) Albo będzie - ciąg zakładów na jednej ulicy - Objawy- brak hamowania, mocny pisk przy każdej próbie hamowania. w jednym sprawdzą tarcze/klocki, w drugim wymienią pompę hamulcową, w trzecim sprawdzą to komputerem i powiedzą niestety dalej nie hamuje zapraszamy do zaprzyjaźnionego zakładu 4, gdzie sprawdzą jeszcze skład płynu hamulcowego. Po całym dniu diagnoz i bezskutecznych napraw wrócisz do domu, a tam żona na progu - "nie widziałeś gdzieś naszego kota Puszka? Kręcił się koło twojego samochodu" ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Hamulec ręczny

Post autor: motogold »

Mam od nówki Astre IV i oprócz pierdół nic się z nią odpukać nie dzieje.Mam 180 tyś.walniete w 2,5 roku i jej nie oszczędzam.Paliwo i buta.Słaba 110km w dieslu ale jak się już bujnie,to idzie 212 km/h.Nawet chciałem ją chipem postraszyć,bo jak wsiądę z Superby,to muszę dmuchać w szybę na starcie aby skoczyła :lol: ,ale ogólnie jest oki.Jedyny problem to był z klimą po 2 latach padła,ale serwis po długich staraniach 2 dniowych i 650zł. doszedł,co było :P
Także spoko z tymi nówkami,dają radę.
A co z tymi hamulcami?Wie ktoś już gdzie się go reguluje w SI ??????? :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Misiek Fisiek »

Ciekawe jak z awaryjnością Insigni bo czytam sprzeczne informacje.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Hamulec ręczny

Post autor: motogold »

Z moich informacji wiem,że te z pierwszych modeli produkcji się sypią.Z AStrami też różnie bywa.Moja jest z 12.2010 też z pierwszej serii.Kolega ma taką samą i już mu silnik wybuchł i mu na gwarancji wymieniali.Wybuchły wtryski czy coś takiego i rozerwało silnik (taki sam jak mój).Koleżanka znowu zdążyła go wyłączyć i skończył się na wymianie głowicy.To wszystko przy przebiegu około 130 tyś.Mnie to ominęło.Chociaż kto to wie?
Awatar użytkownika
Krzysi3k
Posty: 31
Rejestracja: 1 lip 2013, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Krzysztof

Re: Hamulec ręczny

Post autor: Krzysi3k »

Zuber pisze:Ciekawe jak z awaryjnością Insigni bo czytam sprzeczne informacje.
Mam dwóch klientów z insigniami i oboje bardzo nie zadowoleni. Jeden narzeka okropnie na hamulce, nie chcę skłamać, ale chyba co 30k wymiana klocków (nie znam jego stylu jazdy), drugiemu na gwarancji wymieniali silnik...
Ja mam od nowości (maj 2009) hyiundaia i30 1.4 benzyna, zrobione 215.000km i nic się nie dzieje, więc wszystko tylko i wyłącznie zależy od egzemplarza... Kupiłem kilka tygodni temu superba z silnikiem BSS, poprzedni właściciel zrobił nim w 5 lat 240.000 i z silnikiem kompletnie nic oprócz olejów itp.
Auto: Mitsubishi Lancer EVO III 4G63T rules :)

Wilcze Laski 2012 - ET+RT - 13.73s

http://www.odwozy.pl (Poznań), polecam zapoznanie się z ofertą.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Hamulec ręczny

Post autor: motogold »

Jeden narzeka okropnie na hamulce, nie chcę skłamać, ale chyba co 30k wymiana klocków
Aż dziwne,że klocki lecą w Insigniach.W astrze IV na 70 kkm spokojnie wystarczy i jeszcze zostało mi przy wymianie na około 15 kkm.Wymieniałem kpl. więc już nie bawiłem się w eksperymenty na ile.
Pzdr.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Hamulec ręczny

Post autor: szms »

Z tego co mi wiadomo, narzekania sa skierowane wlasnie do rocznikow 2009-2010 Insignia, 2010 Astra IV, w następnych rocznikach modele były dużo bardziej dopracowane i pozbawione chorob wieku dziecięcego ;)
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Hamulec ręczny

Post autor: motogold »

Ja mam właśnie IV z 2010 i na 180 kkm przejechane nie bardzo mogę narzekać.Jedynie co,to 110 koni w porównaniu do octavi 110 koni to niebo a ziemia.Octavka się zbierała i na starcie i końcówce,mniej paliła a to więcej pali i wrażenie jakby miała 80 kucy a nie 110.Tyle,że jest duuuużo ciszej niż w octavce.Szczególnie przy prędkościach rzedu 130-200
Awatar użytkownika
g-o-q
Posty: 233
Rejestracja: 11 paź 2013, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Sylwester
Lokalizacja: UK/East Mids

Re: Hamulec ręczny

Post autor: g-o-q »

Kotleta odgrzać czas...

Wie ktosś jak ten ręczny podciągnąć? wymieniłem hamulce i cholerstwo nie chce trzymać...

Dzięki
S
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Hamulec ręczny

Post autor: motogold »

Ja niestety też się nie dowiedziałem. Niby prosta rzecz a nikt w swojej nie podciągał :lol: . Chyba,że nikt ręcznego nie regulował. :P
ODPOWIEDZ