DSG 7 DQ500

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
wojcian
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 18:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków/ Roeselare

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: wojcian »

Masz multitronik (bezstopniowa), i s-tronik odpowiednik dsg, tylko że coś wzmocnine jestw niej. Natomiast audi odchodzi od multitronika, gdzieś to wyczytałem w sieci tylko teraz nie mogę znale.
Jędrula

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: Jędrula »

Ja chyba tez to czytalem i bylem w szoku bo nie wiedzialem, ze Audi mialo/ma bezstopniowe
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: emay »

ten multitronic to padaka nie słyszałem aby ktoś był z tego zadowolony.
Jędrula

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: Jędrula »

Ja slyszalem jeszcze cos - podobno audi mocno sie psuja...to prawda?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: Misiek Fisiek »

emay pisze:ten multitronic to padaka nie słyszałem aby ktoś był z tego zadowolony.
A ja dzisiaj gadałem z gościem, który jest. I już nie możesz pisać, że nie słyszałeś. Jesteś załatwiony.
Jędrula pisze:Ja slyszalem jeszcze cos - podobno audi mocno sie psuja...to prawda?
Zależy co rozumiesz przez mocno, ale owszem. Trochę się krzaczą.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Jędrula

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: Jędrula »

Wiele tych przykladow w skali makro nie mam, ale te co mam (około nastu opinii) - ludziom sie nowe audice psuja, a serwis oczywiście kuresko drogi.

A propos serwisu - pytam goscia ew Subaru ile taki pierwszy przeglad z wymiana oleju itd...a on na to, ze okolo 1400 plus olej...no coz, pewnie w bawarce taka kwota nie robi wrazenia (dlaczego "bawarka" mowi sie tylko na beemki, skoro Ingolstadt tez tam jest?), ale na tle cen w skodzie? ;)
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: Zaj007 »

W Audi występuje jeszcze Multitronic, ale nie jest korelowany w Quatto. Jest montowany wyłącznie do samochodów z przednim napędem i silnikiem umieszczonym wzdłużnie. Zapewne dlatego występuje jeszcze w np. obecnym A6 2.0TDI.

Skrzynia uchodzi za bardzo marną, bo szybko wyciągał się łańcuch. Również zawodził system regulacji kół. Czytałem kiedyś, że już po 150 000km skrzynia nadaje się do kosztownej regeneracji, właśnie ze względu na słaby łańcuch. Po 2006 poprawiono jakość.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: Zaj007 »

Do tego jej konstrukcja jest o tyle debilna, że filtr oleju można wymienić dopiero przy remoncie, bo jest on wbudowany w skrzynię. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: emay »

Dlatego nie kupiłem Audi bo serwis jest 3 razy droższy od skody.
whity

DSG 7 DQ500

Post autor: whity »

Czy ja wiem...za to Audi szybciej przyznaje "Kulanz" (to jest chyba gwarancji dobrej woli) niz Skoda
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: DSG 7 DQ500

Post autor: emay »

Misiek Fisiek pisze:
emay pisze:ten multitronic to padaka nie słyszałem aby ktoś był z tego zadowolony.
A ja dzisiaj gadałem z gościem, który jest. I już nie możesz pisać, że nie słyszałeś. Jesteś załatwiony.
Jędrula pisze:Ja slyszalem jeszcze cos - podobno audi mocno sie psuja...to prawda?
Zależy co rozumiesz przez mocno, ale owszem. Trochę się krzaczą.
Takie mój kumpel ma kumpla co ma kumpla się nie liczy :)
ODPOWIEDZ