[S2] bierze olej

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] bierze olej

Post autor: edeks »

eX, sprawdziłem chyba wszystko poza olejem podczas odbioru. A gdy już powiedziałem, że jest ok auto zgasło chwilę po odpaleniu (przejechało dosłownie 2 metry) i okazało się, że w baku było PUSTO. Sprzedawcy było głupio, bo twierdził, że kilka litrów jest zawsze, za to szybko przybiegł mechanik z karnistrem i wlał sporo więcej. Sorry za ot ale to najbardziej utkwiło mi w pamięci z odbioru ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: [S2] bierze olej

Post autor: grzesiu26 »

to wychodzi na to ze tylko ja sprawdzalem wszystko przed odbiorem auta z salonu
Mi też się zdarzyło sprawdzić ;-)
Odbierałem z Krakowa i jechałem do Szczecina, a że nie chciałem na "sucho" ;-) jechać to sprawdziłem.
Na bagnecie było max.

Na ten moment mam ponad 15.000 km i ubyło około 2 mm z bagnetu.
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: [S2] bierze olej

Post autor: TFil »

jak sprawdziłem przy odbiorze, bardziej z ciekawości, to było max - teraz po 8.5 tys. km. w zasadzie chyba nie ubyło; chociaż miałem już dwie Octavie TDI i w obu dolewałem niewielkie ilości typu 0.3-0.5 l na jeden cykl wymiany co 15 tys. km, czyli właściwie tyle, co nic - pewnie jak bym nie dolewał, to kontrolka by się nie zapaliła.

BTW Castrol Longlife na ewentualne dolewki chcieli mi w salonie sprzedać za 90zł za butelkę 1l :shock:
(w zwykłym sklepie kupiłem za 45zł)
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] bierze olej

Post autor: edeks »

TFil, jeśli Castrola SLX Powerflow Longlife`a 5W 30 z normami, to w ASO 90 PLN/1l normalnie sobie życzą. Ja kupiłem za 44 PLN/1l i w sumie nawet na allegro z przesyłką nie znalazłem taniej.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: [S2] bierze olej

Post autor: TFil »

edeks pisze:TFil, jeśli Castrola SLX Powerflow Longlife`a 5W 30 z normami, to w ASO 90 PLN/1l normalnie sobie życzą. Ja kupiłem za 44 PLN/1l i w sumie nawet na allegro z przesyłką nie znalazłem taniej.
Tak właśnie taki sam z normą 507.00 do dpf, kupiłem za podobną cenę, co Ty, czyli 45zł. Na razie się nie przydał, ale chciałem mieć ze względu na zagraniczny wyjazd na wakacje.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] bierze olej

Post autor: Arci9 »

edeks pisze:W Mondeo, czy Skodzie? ;)
W skodzinie ;)
eX pisze:to wychodzi na to ze tylko ja sprawdzalem wszystko przed odbiorem auta z salonu. nikomu faktycznie nie chce sie sprawdzac u siebie oleju na bagnecie? :roll: :shock:
:oops: ja nie sprawdzałem , może dlatego że miałem w bagażniku 4l oleju i wszystkie filtry :lol:

Kurcze, uzmysłowiłem sobie, że ja podczas kupowania nowych aut, mało co sprawdzałem, chyba taki duży kredyt dla sprzedawcy, ze nowe auto to nowe...
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
koski
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2011, o 11:01
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Ile Wam bierze oliwy (1.8 TSI CDAA)

Post autor: koski »

Witam,

Piszcie proszę, ile Wam chlupią te silniki oleju.
Mnie w tym momencie około 0,8l/ 5000 km i mnie to strasznie wq#$%^&*&^%$#ia
bo miał to być bardzo oszczędny samochód.

Nadmienię, że nie szaleję nim wcale.

>:-[
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Ile Wam bierze oliwy (1.8 TSI CDAA)

Post autor: Misiek Fisiek »

Normalne jest, że silnik zużywa olej. Zależnie od sposobu jazdy i warunków eksploatacji
zużycie oleju może wynieść do 0,5 l/1 000 km. Przez pierwsze 5000 kilometrów
zużycie oleju może być nawet większe.
http://www.skoda-auto.pl/pl/download/fi ... b.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false; s. 224

Warto zajrzeć do instrukcji obsługi przed kupnem auta. Silniki uturbione biorą oliwę i tego się nie zmieni.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
koski
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2011, o 11:01
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Ile Wam bierze oliwy (1.8 TSI CDAA)

Post autor: koski »

Koledzy, nie pytam co jest napisane w instrukcji, tylko ILE WAM bierze.

Tak się składa kolego ZUBER, że wcześniej miałem Leona Top Sport 1.8 T 180KM i wiem jak "powinny" się zachowywać utorbione silniki.
Mój (i ogrom sprawnych silników na forum) nie brało ani grama oleju/ 15000 km. Nie muszę mówić, że Leon - stricte sportowe auto - nie miał u mnie lekko ;) Pędziłem go przeokrótnie. Oczywiście studzenie turbiny i butowanie dopiero po rozgrzaniu silnika.
I co? i przy przebiegu circa 200 000 km silnik nie zużywał oleju wcale. Turbina pierwsza od nowości.

@ eX - zgadza się, jest taki wątek, ale tam jest kupę wypowiedzi nie stricte na temat, a mnie są potrzebne po prostu cyferki i nic więcej,
np: 0,5/ 5000 km - i to wszystko :)

A wracając do tematu, 1.8 TSI CDAA muszą spełniać normę EURO 5 i z tym ściśle wiąże się spalanie oleju.
We wcześniejszej wersji tego silnika produkowanej do chyba czerwca 2009 - problem ten nie występuje.
Spełnia on EURO 4.

Pytam więc ponownie, ile wam zjada oleju, ponieważ jeśli okaże się że wszystkim 1.8 TSI CDAA pije znaczne ilości, może zwrócić by się do jakiegoś "regulatora" aby SKODA takie informacje w ulotkach umieszczała ;> W końcu to jak spalanie benzyny.

Proszę o jak najwięcej wpisów.

Dzięki
Whisky
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, o 11:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Ile Wam bierze oliwy (1.8 TSI CDAA)

Post autor: Whisky »

Mam przejechane 24 kkm dolane 1,5. Wiec można przyjąć że 1 l/10 kkm. Jazda normalna raczej trasy - 110 - 120 km/h autostrady 160 km/h. Po mieście mało. Miałem kiedyś 2,0 FSI ten to dopiero palił jak oleju jak go się pogoniło po autostradzie litr na 4 kkm potrafił.

p.s. nie czekam aż mi kontrolka zaświeci się na desce tylko sprawdzam raz po raz begnetem i jak jest mało to dolewam - znam takich co czekają na kontrolke.
Wierchu
Posty: 71
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 17:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile Wam bierze oliwy (1.8 TSI CDAA)

Post autor: Wierchu »

Ja w sumie dolałem 1l /20000km. Pierwszy raz około 6000km i drugi ostatnio po trasie Wawa - Gdańsk (ostro pogoniłem samochód).
Powiem szczerze, że bardzo mnie denerwuje sprawa brania oleju i to, że muszę co jakiś czas sprawdzać jego stan. W samochodzie za tyle pieniędzy to nie powinno miec miejsca.
Poprzednio miałem octavie 2.0 FSI i nie brał ani grama od przeglądu do przeglądu, a zrobiłem nim ponad 100000km.
Awatar użytkownika
FunGous
Posty: 64
Rejestracja: 17 cze 2010, o 06:55
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: marcin
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Ile Wam bierze oliwy (1.8 TSI CDAA)

Post autor: FunGous »

moje sczipowane CDAA wzielo moze z 0.3l na 34000km w tym 7 tys km na krete i spowrotem but w podlodze...

tez mialem wczesniej LEONA :)
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile Wam bierze oliwy (1.8 TSI CDAA)

Post autor: edeks »

Jak napisał eX sporo już zostało napisane na ten temat w tamtym wątku. Może ktoś to później jakoś scali, bo zrobi się bałagan... Skoda podaje przecież normy zużycia oleju chociażby w instrukcji, którą cytował Zuber. Jest ogólnie dostępna i nikt nie robi z tego tajemnicy ;) Kolego koski, mieścisz się w normie, więc nie ma tragedii ;)
Ja po prawie 10kkm dolałem 0,5l (z min do połowy skali na bagnecie) Jazda raczej spokojna 70% trasa, 30% warszawskie kory.

Skąd te info, że tylko CDAA biorą olej a BZB np nie?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Ile Wam bierze oliwy (1.8 TSI CDAA)

Post autor: chudy »

Gdzieś na forum SkodaClub już to czytałem, że BZB nie biorą oleju, właśnie z powodu wymogów EURO4.Przez to, że musieli spełnić normę EURO5 to coś pozmieniali w konstrukcji i jako skutek uboczny wyszło zwiększone zużycie oleju.

Pozdrawiam
koski
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2011, o 11:01
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Ile Wam bierze oliwy (1.8 TSI CDAA)

Post autor: koski »

chudy pisze:Gdzieś na forum SkodaClub już to czytałem, że BZB nie biorą oleju, właśnie z powodu wymogów EURO4.Przez to, że musieli spełnić normę EURO5 to coś pozmieniali w konstrukcji i jako skutek uboczny wyszło zwiększone zużycie oleju.

Pozdrawiam
... dokładnie, dlatego pytam, ponieważ jeśli coś spie...li, to moim zdaniem powinni informować o takich "mankamentach" przyszłego użytkownika w salonie.

@ edeks Nie kłócę się, czy spełniam normy czy nie. Norma z księżyca wzięta ot-co! jest to nic innego jak du.ochron w razie właśnie takich wpadek. Nie denerwowało by cię, jeśli byś musiał między przeglądami dolewać 15 litrów oleju ??? Przecież spełniałbyś normę...? hę ?
Nikt nie pomyślał, że dolewając 5 l między przeglądami de facto wymieniasz cały olej w samochodzie ? Po co w takim razie zmieniać go na przeglądzie? wystarczy filtr i już! ( nie mówię, że to dobre wyjście, ale logiczne). Druga sprawa, to ten olej "gdzieś" się ulatnia (do atmosfery) - i gdzie tu ta ich zakichana ekologia ?

Wkurza mnie to coraz bardziej i jestem bardzo blisko napisania w tej sprawie do kilku gazet moto + tvn, żeby nagłośnili sprawę. >:-[
ODPOWIEDZ