Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
_Adik_
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2014, o 10:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: _Adik_ »

isys pisze:I jak kolego z doświadczeniem nabytym w trakcie eksploatacji? Może znalazł byś troszkę czasu i skrobnął jakieś kolejne plusy/minusy? Zdaję sobie sprawę, że czasu nikt z nas nie ma w nadmiarze, ale może coś???
Coraz poważniej myślę o zmianie Columbusa na coś alternatywnego i na razie Twój sprzęt prowadzi :)
No więc czasu miałem ostatnio niewiele z tąd też nie miałem możliwości zainstalować i przetestować jak wygląda sprawa tej kamery cofania i ewentualnego OPS'a naniesionego na jej obraz. To co na ten moment mogę dopisać to:

PLUSY:
- fabryczny wygląd oraz wysoka jakość wykonania, radyjko wygląda super i kolorystyką podświetlenia idealnie pasuje do auta, jedyne zastrzeżenia mogę mieć do zaślepek na karty microSD, na szczęście wkłada się je raz i zazwyczaj nie wyjmuje
- zainstalowany Android ma wsparcie dla kilku modemów 3G, ja osobiście miałem w domu wolny HUAWEI E1750, podłączyłem, włożyłem kartę nju, skonfigurowałem APN i... działa jak należy! Nie muszę dodawać że dostęp do Internetu się przydaje w takim sprzęcie :)
- jakość audio zdecydowanie na plus w stosunku do fabrycznego radia, wyjście jest też mocniejsze, dopiero teraz czuję potrzebę wymiany niektórych elementów Sound Systemu na coś innego... :)
- współpracuje bez problemu z różnymi aplikacjami do nawigacji, osobiście używam Sygic (na Europę) oraz Naviexpert (na Polskę) i nie ma z nimi problemu, oczywiście obie ściszają muzykę w czasie podawania komend
- GPS ustanawia pozycję błyskawicznie
- radyjko posiada 4GB pamięci wbudowanej oraz DWA sloty na karty microSD, do obu wsadziłem karty po 32GB (Transcend UHS-1 oraz Kingston UHS-1) i obie działają bez problemu - miejsce się przydaje chociażby na mapy dla Sygic lub kolekcję muzyki w Deezer

MINUSY:
- osoby z którymi rozmawiam przez telefon bluetooth sparowany z radiem narzekają na spory szum podczas rozmowy, ja słyszę je idealnie; podejrzewam że problemem może być wbudowany mikrofon w tym radiu - myślę że zdecyduje się na małe rozeznanie tematu i spróbuję wykorzystać fabryczny mikrofon (ma ktoś jakiś schemat...?)
- Maxi-Dot, pomimo zapewnienia Chińczyka o tym że jest wspierany to jakoś tego wsparcia nie zauważyłem, nie żeby mi to przeszkadzało w jakimś stopniu ale mimo wszystko - napisałem do supportu w tej sprawie
- Na ten moment nie mogę odbierać połączeń przychodzących korzystając z przycisku słuchawki na kierownicy (fabryczny moduł bluetooth mam nadal zamontowany, podejrzewam że ten przycisk domyślnie jest z nim sprzężony), tu pewnie jest jakiś prosty myk lub konieczność deaktywacji fabrycznego bluetooth i byłoby po problemie - napisałem do supportu w tej sprawie

Jeśli ktoś chce jeszcze coś wiedzieć - służę pomocą.
whity

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: whity »

Pytanko do znawców: w tym tygodniu wyszedł nowy ulepszony amundsen+. Zamówiłem go i już jest w ASO . Z zewnątrz identyczny do tego którego ja mam.... Ktoś wie w czym on lepszy ?
whity

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: whity »

Zastanawiam się czy wymieniać, jak go już mam;)
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: __atomek__ »

nie wiesz co ulepszyli?
Pozdrawiam:
Tomek
whity

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: whity »

Niewiem a ASO tez nie wie;)
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: __atomek__ »

wiec pewnie nowsza mapa wgrana i tyle
Pozdrawiam:
Tomek
whity

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: whity »

Najnowsza jest v6... A tą to ja mam w aucie z września 2013
ik26
Posty: 215
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: ik26 »

whity pisze:Najnowsza jest v6... A tą to ja mam w aucie z września 2013
Dziwne ja odbierałem auto w październiku i mam mapy V4
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: Enriquez »

ale on odbierał w Niemcowni, co może mieć znaczenie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
whity

Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: whity »

Enriquez pisze:ale on odbierał w Niemcowni, co może mieć znaczenie
enri, ty nie wiesz jaka moze być różnica w tych amudsenach? Nie wiem czy mam ASO dupę zawracać, żeby mi te navi podmienili ;)
whity

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: whity »

Nadal nie wiem jaka jest roznica, Ale jestem umowiony w poniedzialek na przekladke na nowego amundsena
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: siemi1 »

Wahlujesz tymi nawigacjami jak wacikami :p
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
isys
Posty: 26
Rejestracja: 4 sty 2013, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM/415Nm
Lokalizacja: Poznań

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: isys »

_Adik_ pisze: - Maxi-Dot, pomimo zapewnienia Chińczyka o tym że jest wspierany to jakoś tego wsparcia nie zauważyłem, nie żeby mi to przeszkadzało w jakimś stopniu ale mimo wszystko - napisałem do supportu w tej sprawie
- Na ten moment nie mogę odbierać połączeń przychodzących korzystając z przycisku słuchawki na kierownicy (fabryczny moduł bluetooth mam nadal zamontowany, podejrzewam że ten przycisk domyślnie jest z nim sprzężony), tu pewnie jest jakiś prosty myk lub konieczność deaktywacji fabrycznego bluetooth i byłoby po problemie - napisałem do supportu w tej sprawie

Jeśli ktoś chce jeszcze coś wiedzieć - służę pomocą.
Tak sobie oglądam te sprzęty i widzę tutaj: http://www.dx.com/p/capacitive-touch-sc ... AmUwWPfgyA przetwornik do CAN, którego nie ma w Twoim sprzęcie. Może to jest ten problem. Masz jakiś adres do suportu, to skrobnijmy do nich.

Pozdr
skynet_jk
Posty: 64
Rejestracja: 13 maja 2014, o 21:03
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jurek
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: skynet_jk »

Ja próbuje z nimi rozmawiać, ale jest straszny problem.

Chcę dostać pełną specyfikację a Pani mi odpowiada że wyśle jak zapłacę za radio.
Ja na to że zapłacę jak zobaczę co kupuje, a oni dalej swoje.
_Adik_
Posty: 20
Rejestracja: 18 cze 2014, o 10:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Alternatywy dla Columbus i Amundsen+

Post autor: _Adik_ »

isys pisze:
_Adik_ pisze: - Maxi-Dot, pomimo zapewnienia Chińczyka o tym że jest wspierany to jakoś tego wsparcia nie zauważyłem, nie żeby mi to przeszkadzało w jakimś stopniu ale mimo wszystko - napisałem do supportu w tej sprawie
- Na ten moment nie mogę odbierać połączeń przychodzących korzystając z przycisku słuchawki na kierownicy (fabryczny moduł bluetooth mam nadal zamontowany, podejrzewam że ten przycisk domyślnie jest z nim sprzężony), tu pewnie jest jakiś prosty myk lub konieczność deaktywacji fabrycznego bluetooth i byłoby po problemie - napisałem do supportu w tej sprawie

Jeśli ktoś chce jeszcze coś wiedzieć - służę pomocą.
Tak sobie oglądam te sprzęty i widzę tutaj: http://www.dx.com/p/capacitive-touch-sc ... AmUwWPfgyA przetwornik do CAN, którego nie ma w Twoim sprzęcie. Może to jest ten problem. Masz jakiś adres do suportu, to skrobnijmy do nich.

Pozdr
Jak najbardziej przetwornik do CAN jest w zestawie pomimo tego ze na zdjeciach go nie widac. Bez niego radio by nie wiedzialo o ustawieniach klimatronica itp.
ODPOWIEDZ