problemy ze zbieżnością

pawik77
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2014, o 09:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

problemy ze zbieżnością

Post autor: pawik77 »

Witam,
szukałem tego wątku - czy już ktoś o tym nie pisał, ale nie znalazłem. zatem (być może) będę pierwszy. Posiadam Superba z zeszłego roku (2013), wersję TDi 170 KM DSG. Przebieg 56.000. Od około 20.000 obserwuje problem (stały) ze zbieżnością. Cały czas ściąga mi samochód na lewo. Serwisowałem już go w tej sprawie jakieś 5 razy. Najgorsze było to, że ustawiłem zbieżność (mam na to wydruk) w ASO we Wrocławiu (ul. Armii Krajowej) a po 2000 km zrobionych na autostradzie za granicą zaczęło mi znów ściągać w lewo i po ponownym sprawdzeniu okazało się, że jest znów coś nie tak. Przecież można z tym szału dostać! Już teraz sobie odpuściłem jeżdżenie tam, bo co raz to mnie kasują za ta robotę (chociaż niby raz policzyli połowę stawki) a ja już nie mam ochoty płacić za coś, co EWIDENTNIE jest wadliwe i to nie z mojej winy. Poza tym nie mam czasu na wizyty w ASO raz w tygodniu i czekanie sobie po 2 godziny. Oczekuję zrobienia czegoś raz z dobrze a nie eksperymentowania na moim samochodzie. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być i gdzie PORZĄDNIE mogę to zbadać i wyeliminować?

Pozdrawiam, Paweł (www.pawelgebski.pl)
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: RemekS »

Mi od nowości też ściągał, ale na prawo. Po odebraniu auta z salonu (w Łomży) zadzwoniłem do nich z trasy z info, że ściąga. Skierowali mnie do Aso w Wawie, a tutaj stwierdzili,że muszę przejechać kilka tysięcy bo opony i zawieszenie muszą mieć czas na ułożenie. Kilometry mijały, a auto ściągało dalej, a ja się do tego przyzwyczaiłem. Jakiś czas temu rozwaliłem jedną oponę i w zwiazku z tym koła z przodu poszły na tył, a z tyłu na przód. Efektem ubocznym jest brak jakiegokolwiek ściągania. Spróbuj bo może u ciebie też to coś da.
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: adriand »

Zdecydowanie musisz pojechać do porządnej firmy która potrafi ustawić zbieżność i zazwyczaj nie jest to ASO.
Szukaj firm co mają i potrafią obsługiwać porządny sprzęt jak np. Hunter

Nie wiem skąd jesteś ale domniemuję, że z okolic Wrocławia. Z tych okolic nie znam takowych firm
jak coś służę pomocą gdybyś chciał z Warszawy lub okolic

P.S. z zawieszeniem i wyważeniem kół czasami mogą być niezłe perypetie
polecam blog - http://leszek.onair.pl/530/skoda-superb ... je-opinie/
pawik77
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2014, o 09:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: pawik77 »

Witam,
dziękuję za odpowiedzi. Tak, jestem z samego Wrocławia. Dziwi mnie to, że wydruk z kompa po ustawaniu chyba nie jest do podrobienia a jednak to ustawienie zbieżności wytrzymało tyle, co pisałem. Zatem może szwankują jakieś inne części? Czyli nie ASO... Hm... A już się cieszyłem, że ktoś mi napisze, żeby jechał do jakiegoś konkretnego, innego miejsca...Tak to dalej nie wiem co mam robić...
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: adriand »

No ale nikt Ci niczego nie da na tacy. Szukaj na forach itp...
Na szybko znalazłem tych co mają huntera we Wrocławiu
http://bzoma.net/geometria-3d-hunter.html
http://www.caros.com.pl/?page_id=57
Masz też firmę http://www.wimad.com.pl/ która sprzedaje i serwisuje te urządzenie - może oni kogoś polecą
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: sko89 »

Jak wóz jest na gwarancji to nie kombinuj poza ASO bo wejdziesz tylko w koszty a w ostateczności i tak będziesz musiał wrócić do ASO na naprawę. Jeżeli we wspomnianym ASO zrobili geometrię i po 2 tys znowu to samo to kwalifikuje się to jako reklamacja i nie powinni kasować zapłaty. Zwróć tez uwagę na same opony. W tym wypadku lepiej jechać do specjalistycznego serwisu oponiarskiego, który ma dobrą wyważarkę. Trzeba też sprawdzić czy opony po zdjęciu wszystkich ciężarków maja bicie pionowe zgodne z normą. O ile pamiętam norma jest do 9 kg. Jak jest nawet znacznie ponad normę to i tak można wyważyć do zera ale wówczas taka opona i tak robi różne cuda (drgania, sciąganie itp.) Na opony też jest gwarancja. Oczywiście możesz jechać do dobrego serwisu poza ASO tak jak radzi adriand ale jest też pytanie czy będą mieli najnowsze dane regulacyjne do Superba. W ASO takie będą a poza różnie bywa. Dane do w kompie trzeba dobrac wg numeru VIN. Dla samochodów z 2013 mogą się różnic sprzed i po FL. Tak jak radzi adriand możesz zrobić może czegoś się dowiesz, ale potem i tak ASO bo gwarancja. A to wygląda albo na złe dokręcenie śrub po regulacji albo na jakieś luzy w zawieszeniu (naprawa gwarancyjna). Po prostu pojedź do innego ASO we Wrocławiu. Przed pomiarem geometrii zwracaj uwagę aby było prawidłowe ciśnienie w kołach, wzięli pod uwagę ew nietypowe felgi lub opony, wóz był odpowiednio obciążony - pół baku paliwa, i przede wszystkim aby wprowadzili do kompa nr VIN a nie dane modelu na oko oraz sprawdzili czy nie ma luzów. To podstawa.
Awatar użytkownika
iwan-energia
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2014, o 23:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Katowice

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: iwan-energia »

Czyżby Pirelli P7 225/45R17?
Jeśli tak, to praktycznie na bank wina opon.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: sko89 »

Iwan - a jaki jest problem z tymi oponami?
whity

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: whity »

sko89 pisze:Iwan - a jaki jest problem z tymi oponami?
zaden sko, TTTM :lol: :lol: :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: szms »

Pirellki są po prostu jakieś takie dziwne i w zasadzie większość z nas to potwierdza.
whity

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: whity »

Ja teraz pirellki będę miał na zimówki ;)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: problemy ze zbieżnością

Post autor: sko89 »

Ja mam letnie fabryczne i zimówki. Na razie spokój.
ODPOWIEDZ