Czas na opony zimowe

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czas na opony zimowe

Post autor: Misiek Fisiek »

Jeżeli felgi nie mają żadnych skaz a auto stawiasz na noc w garażu to nic alutkom w zimę nie będzie. Trzeba je tylko czasami umyć i nawoskować.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas na opony zimowe

Post autor: Nematode »

JOY pisze:Nie szkoda Ci alu na zimę ?
Jak kupiłem autko rok temu to też się bałem trochę o aluski 17" na zimę. Jednak nie mógłbym patrzeć na mojego Superba gdybym miał stalówki :mrgreen: i zdecydowałem się kupić felgi aluminiowe. Z tydzień temu zakładałem je ponownie, bo już jedną zimę przejeździły i wulkanizator wywarzając powiedział, że zimowy komplecik jest igła bo nawet nie musiał żadnego ciężarka nigdzie dodawać. Rys i zadrapań brak. Po zimie felgi były umyte razem z oponami i przechowywane w odpowiednim miejscu :)
Inna sprawa, że jestem z Warszawy i miejsca którymi jeżdżę zazwyczaj są w miarę ok. Gdybym mieszkał np we Wrocławiu to bym się już zastanawiał nad tym czy w zimę jeździć na aluminium czy na stali.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas na opony zimowe

Post autor: edeks »

Ja w poprzednim aucie zmieniałem tylko opony i po czterech zimach alufelgi wyglądały naprawdę kiepsko :/ Dlatego teraz zdecydowanie stalówki na zimę, a wyglądem się nie przejmuję. Tylko trochę dziwnie opona leży, bo felga ma 6" ET50, do której można montować łańcuchy, a ori alu 7".
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Czas na opony zimowe

Post autor: JOY »

Ło boże :) NONAME
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Czas na opony zimowe

Post autor: ja456 »

Moje alu po 8 latach jazdy zima/lato bardziej oberwały od krawężników niż od warunków zimowych. Pewnie gdybym bardziej uważał to by wyglądały jak nowe.
ODPOWIEDZ