Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
bar72
Posty: 694
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:07
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bar72 »

siedzę w handlu trochę i się z Tobą Konik zgadzam w 100% zaczynałem w 2002 roku i tego problemu nie było , czy to przez internet wątpię są kraje bardziej rozwinięte technologicznie np Niemcy kolega tam prowadzi biznes ludzi więcej większa konkurencja a tam ten problem występuję marginalnie , ile jest galerii handlowych w niemieckich miastach ile u nas , prosty przykład chcąc w Niemczech otworzyć zakład fryzjerski na danej ulicy trzeba napisać podanie do urzędu miasta sprawdzą jeśli na tej ulicy jest 3 fryzjerów zgody nie będzie u nas będzie 40 i nikt tego nie kontroluje , myślę że to mentalność ludzi nie dorośli do wolnego rynku i tyle ,nie jest przeciwnikiem negocjowania ceny , ale trzeba też mieć godność osobistą kupując samochód za 120 tyś czekać na 500zł ? ludzie gdzie my żyjemy co taki sprzedawca sobie pomyśli o nas
A jak czytam mam 17,5 ile jeszcze mogę wyciągnąć 1-2% ? , zakładam ,ze na tym forum jest ktoś kto pracuje w salonie skody i to czyta współczuje
to ile ktoś wynegocjował powinno być osobistą sprawą i takie jest moje zdanie jest przykład salonu w Krakowie chętnie udzielał rabatów i ? , teraz wykończycie salon w Nowym Sączu i gdzie będę serwisował skodę :-)
Jędrula

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

Konik a ktore ogladales oprocz www.camonboard.pl?
Awatar użytkownika
przemasik
Posty: 57
Rejestracja: 26 lis 2014, o 14:35
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: WWE

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: przemasik »

Uważam że mamy takie czasy i takich klientów że negocjowanie i wysysanie oststniej kropli z handlowca to specjalność polaków. Wiem coś o tym bo sam prowadzę działalność i muszę znosić takie zachowanie, więc dlaczego i ja nie mogę też trochę ponegocjować. Mówię tu o rabacie 10-15% (w miare rozsądku) na które muszę ciężko zapracować. Nie jestem aż takim skrobi dupą żeby latać za 500zł po salonach, ale oczekuję ceny realnej do zapłaty.
Uważam że cena w salonach przy zakupie nowego auta powinna być jednakowa dla wszystkich, ewentualne rabaty promocyjne na pakiet i było by po temacie.
Była Skoda Superb 2FL Combi 2.0TDI 170KM@200KM
Jest Skoda Kodiaq RS 240KM@266KM :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

przemasik pisze:negocjowanie i wysysanie oststniej kropli z handlowca to specjalność polaków. Wiem coś o tym bo sam prowadzę działalność i muszę znosić takie zachowanie, więc dlaczego i ja nie mogę też trochę ponegocjować. Mówię tu o rabacie 10-15% (w miare rozsądku)

I koło się zamyka.

Hipokryzja pełną parą :lol:
Awatar użytkownika
przemasik
Posty: 57
Rejestracja: 26 lis 2014, o 14:35
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: WWE

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: przemasik »

Szms nie wiem czy doczytałeś do końca mój post.
"Uważam że cena w salonach przy zakupie nowego auta powinna być jednakowa dla wszystkich, ewentualne rabaty promocyjne na pakiet i było by po temacie."
Była Skoda Superb 2FL Combi 2.0TDI 170KM@200KM
Jest Skoda Kodiaq RS 240KM@266KM :D
Awatar użytkownika
Docent83
Posty: 498
Rejestracja: 20 lis 2014, o 13:25
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: Seria
Imię: Krzyś ;)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Docent83 »

szms pisze:
przemasik pisze:negocjowanie i wysysanie oststniej kropli z handlowca to specjalność polaków. Wiem coś o tym bo sam prowadzę działalność i muszę znosić takie zachowanie, więc dlaczego i ja nie mogę też trochę ponegocjować. Mówię tu o rabacie 10-15% (w miare rozsądku)

I koło się zamyka.

Hipokryzja pełną parą :lol:
Słuchaj ale nikt Ci nie broni nie negocjować ... wejdz do salonu pokaz palcem "TEN" wyciągnij walizkę z pieniędzmi, powiedz do handlowca ze jutro przyjdziesz po auto aby spokojnie mieli czas przygotowac fure do odbioru.
Naprawiaj świat jesli stać Cię na to...

mnie na to nie stac ... z drugiej strony za 500 zł nie polecę do Krakowa po auto ale jesli po jednym mailu roznica w ofercie z południa polski jest 5000 zł to czemu by za te 5000 nie spedzic z żoną fajnie weekendu pod wawelem ??
jestem przedsiębiorcom u ktorego ludzie maja zapłacone zaraz po pracy zanim odbiorę sam wynagrodzenie, ludzi pytam się za ile mi to zrobią a nie czy zrobią za ... ewentualnie mówie ze mam budzet taki a nie inny i pytam się czy sie za to zabieramy.
Tak jak napisałem wczesniej ... odróznijmy mozliwosci negocjacji ceny od pozbawiania handlowca honoru i godnosci.
http://www.azeroplus.pl
http://www.palniklukowy.pl
od 21.03.2015 Superb II FL 2.0 TDI 170
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

Stary, ale nic nie mówię... też negocjowałem.



ale nie rzucam tekstami...
Co to k....wa ma być ja dostałem tylko 13%, co zrobić żeby dostać 18%?
Weź się ogarnij, tu nie chodzi o negocjacje tylko dobijanie leżącego. Niektóre salony mogą więcej zejść, bo sprzedają większe ilości, w innych mniej i ta cena nie jest do ogarnięcia. I to nie znaczy, że masz z handlowca zrobić szmaciarza. To też są ludzie.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, o 17:10 przez szms, łącznie zmieniany 1 raz.
Jędrula

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

W miare rozsadku - malo precyzyjnie. Ja jestem zdania, ze jak powszechnie wiadomo, ze w Skodzie na dzień dobry dostaje sie 10% to cennik jest po prostu zle skalkulowany - z sufitu.

Ponadto sa ludzie, ktorzy o tym nie wiedza i sie nagle dowiaduja, ze "przeplacili" - jak sie wtedy czuja? jaka jest wtedy szansa, ze wroca do Skody?
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Konik »

Jędrula pisze:Konik a ktore ogladales oprocz http://www.camonboard.pl?
Że oglądałem, to za dużo powiedziane. Rzuciłem okiem. Zapamiętałem, że jak na kanapie posłuchać, to do Ciebie i potem allegro. :mrgreen:
http://www.gohero.pl/
http://www.drifthd.pl/
przemasik pisze:Mówię tu o rabacie 10-15% (w miare rozsądku) na które muszę ciężko zapracować.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W miarę rozsądku dla Ciebie, czy dla sprzedawcy? Czytałeś powyżej jakie są marże na samochodach? Oczywiście pisałem o markach wolumenowych.

Ciekawostka.
Największą marżę na samochodach realizuje Porsche. Ferrari więcej, ale to inny segment. Część marek wolumenowych ma marżę ujemną. Stąd np. łatwo było kupić chińczykom udziały w PSA.
http://moto.pl/MotoPL/56,88389,15121806 ... ucie_.html
Trzeba jeszcze pamiętać, że to tylko zysk (!) i to producenta! A jeszcze salony! Czyli co? Tam gdzie minus, przestanie być rozsądnie? Skończą się negocjacje? Nie będzie negocjacji? :lol:
przemasik pisze:Uważam że cena w salonach przy zakupie nowego auta powinna być jednakowa dla wszystkich
No niby tak tylko, że prawo zabrania. Ale rozwiązanie Toyoty sprawdzało się. Sprzedawcą była Toyota, nie salon.
Jędrula pisze:W miare rozsadku - malo precyzyjnie. Ja jestem zdania, ze jak powszechnie wiadomo, ze w Skodzie na dzień dobry dostaje sie 10% to cennik jest po prostu zle skalkulowany - z sufitu.
A to jest stary chwyt.
Wysoka cena - prestiż. Mmmm... ja to jeżdżę takim drogim autem.
Duży rabat - ooo! Jak miło! Udało się wynegocjować. Ale ich wydymałem! - to zależnie od człowieka. I kraju?
Gdyby cenniki były publikowane zgodnie z cenami sprzedaży, to Citroen (chyba, ze coś się zmieniło) miałby ceny około Fiata. I jak go wtedy zdystansować od taniej marki? :mrgreen:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Jędrula

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Jędrula »

Fiat tez bylby tanszy :P
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Konik »

Ale już by nie było taaakiej różnicy.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: sjak »

I znajdź 10 szczegółów, którymi różnią się te 2 samochody :lol:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... lock=tiles
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Misiek Fisiek »

Trzeba kupić chińczyka, podmienić napisy i będzie premium oraz prestiż za cenę octavii.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »


Słyszałem o tym 2 lata temu, co prawda odnośnie Insigni i Mondeo - przyjeżdżały z Niemiec lawety z używkami, a z Polskich salonów nówki wywozili do Niemiec tą samą lawetą.
Taka sytuacja :lol:
ODPOWIEDZ