Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
YAHHA
Posty: 18
Rejestracja: 4 cze 2014, o 14:55
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Post autor: YAHHA »

Panowie/Panie jestem zielony w temacie łańcuchów proszę o poradę wertuje internet czytam im więcej informacji tym większy mętlik w dyni. Sezon śnieżny niebawem zadomowi się na drogach na dobre,stąd prośba o radę jakie łańcuchy wybrać do kuraka. Coś nieco czytałem o rombach napinaczach, dla mnie to pierwszy raz opona plus łańcuch stąd obawy przed nieznanym. Chciałem coś co będzie w miarę przystępne cenowo kilka zielonych nie wiem 200-400pln,łańcuch w miarę prosty w montażu chodzi mi o zakładanie bez jakiś tam dociągnięć najazdów"wiem że gdzieś dzwoni tylko nie za bardzo kontroluje gdzie". A teraz obawy chciałbym by łańcuch był na tyle dobry, by nie zniszczył nadkoli błotników tak pewien doradzający mówił"nie martw się o przeguby nie martw o bieżnik ale martw o lakier na błotnikach" pomocy czy jazda na łańcuchach niesie za sobą jakieś obostrzenia poza tym że nie powinno się na nich jechać więcej niż 50km a na tych kiepskich jeszcze wolniej. Wybieram się w górki i chciałbym mieć pewność że w razie śniegu łańcuchy mi pomogą i nie zrobię krzywdy innym rodzinie no i przy okazji nie uszkodzę auta. Moja kura ma pół roku czeka nas wyprawa do min do A CH i RO z tego co się udało mi się wyczytać w każdym z tych krajów łańcuchy należy mieć. Miał ktoś może jakieś doświadczenia podróży zimą po wymienionych krajach? Zamierzamy z żoną zabrać dzieci i zrobić niezapomniane święta, było by miło aby nie utkwiły w pamięci w negatywnym wymiarze. Będę bardzo wdzięczny za poradę, auto stoi na blaszankach 16" 205/55/16 Continental 850 świeżo zakupione brakło na kołpaki :( a teraz poważnie jaką grubość jaka firma z napinaczem czy bez ? i na co zwracać uwagę. Miłego Dnia i dziękuje...
Ostatnio zmieniony 11 gru 2014, o 13:45 przez YAHHA, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Post autor: szms »

a gdzie chcesz na nich jeździć? :D


[youtube]youtube.com/watch?v=2x8iHyLWWKw[/youtube]

słyszał o takim czymś? ;)
YAHHA
Posty: 18
Rejestracja: 4 cze 2014, o 14:55
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Post autor: YAHHA »

Austria Szwajcaria i Rumunia, nie tyle że chcę jeździć ale boje się jakiś górskich przesmyków podjazdów wolę dmuchnąć na zimne niż być pchanym przez tirowca któremu spieszno na barszcz ^^. A tak serio widziałem takie nakładki gdzieś po internecie jeszcze chodzą słuchy o dość drogich łańcuchach do nowych aut które ponoć nie mają tuv, nie doczytałem dokładnie generalnie chodzi o to że w austrii policja musi miec homologowane łańcuchy. Raz chce być zgodnie z przepisami dwa bezpiecznie i pewnie za razem trzy oby się dały łatwo zakładać. Najbardziej obawiam się trasy po Rumunii nasłuchałem się wiele a tu jeszcze zima. Generalnie chcemy sobie zrobić odskocznie od cywilizacji stąd pytanie o dobre łańcuchy, coś czuję że mogłem brać 4x4 problemu by nie było.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2014, o 10:31 przez YAHHA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Post autor: Misiek Fisiek »

Jest taki wynalazek jak michelin easy grip, ale nie wiem gdzie to kupić w PL. To jakby łańcuchy tylko z kompozytu:

Obrazek

Patrząc po cenach za granicą u nas powinny kosztować w granicach 300 zł.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Post autor: jarkow »

Masz trochę wykluczające się wymagania. Z jednej strony mają mieć tuv, solidne i łatwo zakładające, z drugiej strony tanie. Do Austrii jeżdżę często, co prawda akurat tam nie musiałem zakładać łańcuchów, ale policja sprawdzała mnie czy mam w bagażniku. Ja mam pewag sportmatik, zakłada się je klasycznie z automatycznym dociąganiem, wygodniejsze w użyciu ale i droższe są pewag snox pro, które się tylko nasuwa na koła.
YAHHA
Posty: 18
Rejestracja: 4 cze 2014, o 14:55
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Post autor: YAHHA »

Tanie pojęcie względnie nie mówię o 59 pln z marketu bo takie też bywają czy za 64,99 z allezło naturalnie jeśli nie trafi się nic takowego z homologacją trzeba będzie sięgnąć do kieszeni głębiej już thule widziałem za 1400 papieru tak więc te moje 200-400 faktycznie wychodzi tanio :(. Dzięki za podpowiedzi doczytam się więcej o propozycjach.
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Post autor: Markus-47 »

Misiek Fisiek pisze:Jest taki wynalazek jak michelin easy grip, ale nie wiem gdzie to kupić w PL. To jakby łańcuchy tylko z kompozytu:

Obrazek

Patrząc po cenach za granicą u nas powinny kosztować w granicach 300 zł.

tu masz kompozytowe Michelin - do wyboru, do koloru :)

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... fault-1209
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Post autor: koniu1973 »

Ja mam takie i jestem zadowolony, grunt to dobrze założyć i naciągnąć (jak w życiu :lol: )
http://bagazniki.org/product-pol-1601-L ... gr-90.html

a w linku poniżej masz szerszy pogląd na dostępne łańcuchy
http://bagazniki.org/search.php?filter_producer=
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie łańcuchy odpowiednie na koła...

Post autor: Pietra »

Tutaj masz linka do łańcuchów pewag - austriackie chyba:
http://www.sniegowe.pl/
Jest tam konfigurator, sam ci dobierze łańcuch.

Mi do kół 18" dobrał SERVO SPORT RSS 74

Przed wyjazdem na narty muszę kupić, w Livigno podobnież są obowiązkowe.

Pzdr
Pietra
ODPOWIEDZ