Przyciski drzwi pasażera

trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Przyciski drzwi pasażera

Post autor: trix »

Kilka dni temu przestało działać wszystko w drzwiach pasażera, winowajcą okazał się pęknięty kabel zasilający moduł, pękł w gumie między drzwiami a karoserią.
Połączyłem go i szyby, lusterka, zamek działają ale nie działają przyciski w tych drzwiach (od zamka i szyb) dodatkowo nie działa podświetlenie przycisków oraz ta lampka na dole drzwi

Może ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną?
jaceq
Posty: 113
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Winterthur, Szwajcaria

Re: Przyciski drzwi pasażera

Post autor: jaceq »

Inny kabel w tej wiazce tez pekl?
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: Przyciski drzwi pasażera

Post autor: trix »

Sprawdziłem wszystkie pozostałe i są dobre, z karoserii do drzwi nie przechodzi zbyt wiele przewodów, jest tam zasilanie modułu, can, kabelki do czujnika uderzenia i chyba jeszcze 2 lub 3.
Kable do przycisków chyba idą z modułu.
Ostatnio zmieniony 3 sty 2015, o 04:16 przez trix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Przyciski drzwi pasażera

Post autor: Mej »

Myślę, że problem mógł się "zacząć" od drzwi kierowcy.
Spotkałem się z przypadkiem, w którym wiązka drzwi kierowcy "unieruchomiła" tylne lewe drzwi pasażera. Ba, nawet zapis błędów wskazywał na sterownik lewego tyłu.

Naturalnie próbuję teraz tylko coś podpowiedzieć/naprowadzić. W żadnym przypadku nie twierdzę, że to dobry trop ale z taką informacją już warto spojrzeć w schemat (albo zaczekać na Kolegę jarkow :) ).
Pozdrawiam.
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Przyciski drzwi pasażera

Post autor: jarkow »

Witam, przełącznik szyb, włącznik blokady, oświetlenie progu oraz podświetlenie przycisków mają wspólną "masę" brązowy przewód idący od tych lampek i przycisków do sterownika drzwi pasażera - pin nr 5 w 32-stykowym złączu sterownika drzwi (nie jest on "masowany" do karoserii, tylko do w/w pinu nr 5 w sterowniku drzwi. Jeżeli wszystko pozostałe działa to zacząłbym od sprawdzenia tego właśnie przewodu. Można taż zrobić na początek taką próbę : podać na chwilę masę na brązowy przewód lampki oświetlenia progu - obserwować czy się zapali ta, plus podświetlenie przycisków - oczywiście przy włączonych postojówkach.
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: Przyciski drzwi pasażera

Post autor: trix »

Dziękuję za podpowiedzi
Mej
Jak się przełamał ten kabelek zasilający to drzwi tylne prawe również odmówiły współpracy (nie działało nic) ale po połączeniu przewodu tył ożył jest podświetlenie i szyba działa.

Jarkow
Dobry pomysł, dziś to sprawdzę.
Faktycznie na stykach oświetlenia progu miernik nie pokazał zasilania, ale nie próbowałem mierzyć plusa a minus z karoserii


Edit
Przyciski ożyły :D
Niestety nie wiem co było przyczyną awarii, rozebrałem wtyczkę pomierzyłem zasilania sprawdziłem masę i na początku nic nie było, podłączyłem minus z karoserii do lampki oświetlenia progu i w pewnym momencie wszystko wróciło do normy :o
ODPOWIEDZ