Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: marcin wroclaw »

Na 100% jak piszes Konik. Juz od dawna mam uczucie jak by ktos nam przygladal ;)
... na tatapatku to juz 124 strony.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Przemo_c »

To nie wiecie, że dyskusje o niczym są najbardziej zażarte ;)
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Teofano »

sjak pisze:
Przemo_c pisze:A ja Wam powiem szczerze; zależy mi na samochodzie, który będzie niepozorny i nie będzie wystawał ponad tłum. Takiego właśnie samochodu oczekuje, dlatego dużo bardziej interesuje mnie to, jakie będą silniki (a brak tego potężnego diesel'a z nowego Passata mnie rozczaruje) i wyposażenie w środku (chciałbym te wirtualne zegary jak w nowym Passat).
Rozumiem, że moje podejście jest dość wyjątkowe, mój Superb pozostaje 'wołem' roboczym i jako taki ma być niepozorny i nierzucający się w oczy. I niezależy mi na uzyskaniu dodatkowego 'prestiżu' czy wizerunku :D
Nie jest odosobnione, ja mam bardzo podobnie.
To jest nas już trójka.

Dla mnie obecny wygląd (środek i zewnętrznie) jest idealny, za to chętnie powitam silniki z "kopem" ;)
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Konik »

Jest więcej chętnych na wilka w owczej skórze.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Michumm »

Konik pisze:
Michumm pisze:To po co tajemnica maskowanie, jak wiadomo czego nie będzie, nie będzie wyglądał jak SII. Może nie będzie sikorów, ale poczekać trzeba :D.
Po to, żebyście wysmarowali 82 strony i podniecali się dalej? :mrgreen:
Dobrze, ja tam się podniecam, bo pokochałem Superb-a, i czekam na nowego, z pierwszego wypustu nie wezmę, bo wiadomo niedoskonałości ale po roku od premiery kombiaka to raczej zamienie.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Przemo_c pisze:A ja Wam powiem szczerze; zależy mi na samochodzie, który będzie niepozorny i nie będzie wystawał ponad tłum. Takiego właśnie samochodu oczekuje, dlatego dużo bardziej interesuje mnie to, jakie będą silniki (a brak tego potężnego diesel'a z nowego Passata mnie rozczaruje) i wyposażenie w środku (chciałbym te wirtualne zegary jak w nowym Passat).
Rozumiem, że moje podejście jest dość wyjątkowe, mój Superb pozostaje 'wołem' roboczym i jako taki ma być niepozorny i nierzucający się w oczy. I niezależy mi na uzyskaniu dodatkowego 'prestiżu' czy wizerunku :D
Przemo, to będzie Skoda. Nawet ładna będzie postrzegana przez pryzmat znaczka więc bez obaw ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: xtremesystems »

s3 bedzie robiony do 2019 z tevo wynika

Wysłane z mojego Lenovo K910 przy użyciu Tapatalka
Jędrula

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Jędrula »

A ja stawiam, ze S3 Będzie z wygladu nadmuchaną Octavią. Wszelkie smaczki jak te zegary (choć mam jak sjak - wolę ładną klasykę niz bajery w tym temacie) nie będą dostępne. Superb będzie ewidentnie zubożonym Passatem B8. VAG przy okazji nowych modeli ma idealną szanse i okazję na podkreślenie różnic markowych i z tego skorzysta. Obym się mylił, ale podejrzewam, że S2 napsuł trochę rynku Passatowi więc czas to zmienić - Pastuch będzie celował wyżej, S3 będzie ubogą krewną...
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: sjak »

Michumm pisze:
Dobrze, ja tam się podniecam, bo pokochałem Superb-a, .
To zupełnie jak ja - tyle, że kobiety :lol:


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Jędrula pisze:A ja stawiam, ze S3 Będzie z wygladu nadmuchaną Octavią.
To jest pewne jak bum cyk-cyk ;) Octa i rapid są łudząco podobne, Golf podobny do passata, a4 do a6...

A, że paru bezsensownych elektronicznych bajerów nie będzie to żadna strata.

Dlatego wrzucałem ten render:
Misiek Fisiek pisze:Obrazek
gachul pisze:ja mam kilka poboznych życzeń ale jedno najważniejsze.... niech oni to auto lepiej wyciszą, wytłumią etc.... dlaczego superb pod tym względem tab bardzo odbiega ob. BMW czy Audi????
Bo ma być tanio? :D
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Jędrula

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Jędrula »

Zgrabnie tu wygląda Misiek. W środku zapewne tez bedzie duzo wspólnego z Octavią.

Gorzej, ze B8 w testach, ktore widziałem, o których słyszałem, czytałem, wypada podobnie - jakosc i wykończenie w górę, podobnie wyposażenie. Gorzej z przyjemnością jazdy, której brak. Odizolowano kierownika od drogi, wszystko jest sztuczne/elektryczne/elektroniczne a ten 2.0 BiTDI wcale nie taki dynamiczny jak by sie na papierze wydawalo...do tego recenzenci narzekają, ze głośny.

Kurcze jeśli tak faktycznie jest - samochody dzis robi sie nie dla mnie. Najważniejsze są: spalanie (na papierze), emisja spalin, wyposażenie, plastiki, bajery, systemy, asystenty...a gdzie radość z jazdy? :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Do radości z jazdy kup sobie Toykę GT 86, Mazdę MX5 albo Hondę S2000. W porównaniu z nimi zarówno mój klamot jak i Twoje subaru nie dają żadnej frajdy z jazdy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Jędrula

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Jędrula »

Bez przesady - jak dla mnie nie trzeba tak skrajnie niewygodnie, byc frajdę odczuwać. Ja w FXT frajdę poczułem jak mi pokazano, co faktycznie potrafi - stad taka decyzja bo frajdy mi brakowało w S2.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: szms »

Moim zdaniem S3 będzie właśnie dużą Octavią (pisałem to wcześniej), oczywiście wykastrowane z nowych bajerów Passata (to raczej oczywiste, zawsze tak było, więc nie wiem w czym zdziwienie i domniemanie, tym bardziej brak takich zegarów nie jest mi straszny. Mieć ekran tylko po to, żeby wyświetlał zegary? :lol: ), jakość pójdzie ciutek do góry, bo zarówno Fabia jak i Octavia zaliczyły jednak skok jakościowy. A co do pięknego wyglądu - VAGi przecież nigdy nie były uroczo piękne. Będzie stonowana lymuzyna i tyle, ale pewnie po prostu normalna dla oka. :roll:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: szms »

Jędrula pisze:Bez przesady - jak dla mnie nie trzeba tak skrajnie niewygodnie, byc frajdę odczuwać. Ja w FXT frajdę poczułem jak mi pokazano, co faktycznie potrafi - stad taka decyzja bo frajdy mi brakowało w S2.

Co Ty pitolisz... :D :D
Frajda względem SII na pewno, ale frajda jako frajda... daleko od frajdy, Frajderze :D :D
Zablokowany