Duze spalanie. SI

maniutek20
Posty: 10
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: maniutek20 »

witam!! ja ostatnio u siebie mialem ten sam problem.... u mnie rozwiazal sie regenaracja wtrysku na pierwszym cylindrze i na jalowym biego pokazuje mi spalanie 0,5 - 0,6. ale mam inny problem mimo ze spalanie komputerowo jest ok to dziwnie szybko opada mi wskazowka od paliwa dodam ze mam silnik 1.9 tdi 130km. mysle ze rozwiazaniem moze byc plywak w baku i wariuje. ostatnio zapalila mi sie rezerwa i komputer pokazal ze mam paliwa na 30 kilometrow a dojechalem do domu ok 3 km i pokazal ze mam na 0 kilomertow, odczekalem troche wskazowka sie nie podniosla a komp pokazywal ze paliwa jest na 10km. a drugim razem po wlaniu 20 litrow komp pokazywal ze jast na 380 kilometrow po przejechaniu 110 km wskazowka opadla znacznie a komp pokazuje paliwo na 130 kilometrow a wszystkie parametry sa prawidlowe bo bylem u madrych.
adamgaleon97
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:48
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: adamgaleon97 »

Witam kolegów jestem tutaj nowy dopiero co się zalogowałem
ale przechodzę do konkretów moja Skoda Superb rocznik 2004 1.9 silnik 101 koni coś ostatnio mi szwankuje sprawdzałem ile mi spala i komputer pokazuje przy 2500 obrotów spalanie w wysokości 45 lub nawet 55 l/ 100 km nie wiem co jest wydaje się mi że ze zbiornika aż tak szybko paliwa nie ubywa bo widzę że kilometry robi, ale widzę ostatnio że mam bardzo ciężkie zapalanie samochodu muszę długo kręcić rozrusznikiem zanim zapali a wcześniej palił na dotyk, i zdarzyło się mi ostatnio już 2 razy coś takiego że pracuje nierówno na niskich obrotach i sam gaśnie i nie chce odpalić muszę wówczas kręcić z 20 sekund aby załapał. Nie jest to dobre dla rozrusznika i akumulatora ale nie wiem co się mojej Skodzie dzieje jak do tej pory wszystko było ok. dodam że powymieniane zawsze na czas oleje i filtry. Jak możecie odpiszcie jak wam coś przychodzi do głowy.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: motogold »

Jedyne,co na tą chwilę możesz zrobić,to podłączyć pod kompa i sprawdzić błędy a wtedy ewentualnie można pomóc.Bo tak w ciemno,bez diagnostyki,to raczej wróżenie z fusów.
adamgaleon97
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 21:48
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: adamgaleon97 »

Byłem dziś u mechanika Skoda podpięta pod kompa i błąd jaki wyskoczył to czujnik temperatury płynu oraz wyszło że jeden wtrysk zbyt dużo podaje paliwa.
Czujnik już dziś wymieniłem zobaczę jutro jak się będzie zachowywał.
ODPOWIEDZ