Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: Raf T »

Może miał ktoś podobny problem , nie mogę otworzyć lewych tylnych drzwi , centralny zamek działa ale niechcą sie otworzyć . Jak sie do tego zabrać i co to mogło się stać :?:
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: pab567 »

Nie otwierają się ani od środka ani z zewnątrz?
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: Raf T »

pab567 pisze:Nie otwierają się ani od środka ani z zewnątrz?
Tak .
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: pab567 »

Zobacz na http://www.partsbase.org/skoda/superb-s ... -actuator/ podejrzewam zamek 3B4839015AL
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: Raf T »

Dziś boczek został odkrecony , szyba poluzowana i o dziwo wszystkie linki i od klamki na zewnątrz i wewnątrz były na swoim miejscu . Poruszałem , po psikałem i nic . Pomyślałem , że zajrze pod zaślpkę koło klamki , tam też nic nie było widać . Założyłem spowrotem zaślepkę i aby ładnie wyskoczyła użyłem siły uderzając ją . Potem łapie za klamkę a drzwi otwarte . :shock: Nie wiem do końca o co chodzi , bo jak centralnym zamykam i otwieram to drzwi są zamknięte , po uderzeniu w klamkę otwierają się cały czas . Aż do następnego zamknięcia centralnym .
Jakieś pomysły :?:
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: jarkow »

Za bardzo naciągnięta linka otwierająca klamkę poz. 8 - 3B5839059A. Jeżeli w pozycji zamkniętej nie ma lekkiego luzu może blokować zamek. Widać ją po zdjęciu zaślepki koło klamki.
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: Raf T »

jarkow pisze:Za bardzo naciągnięta linka otwierająca klamkę poz. 8 - 3B5839059A. Jeżeli w pozycji zamkniętej nie ma lekkiego luzu może blokować zamek. Widać ją po zdjęciu zaślepki koło klamki.
A jak jest z regulacją tej linki ?
Ja myślałem , że może centralny za słabo odbija , bo po uderzeniu w klamkę gdy otwieram centralnym się otwiera normalnie , aż do momentu kolejnego otwarcia centralnym zamkiem .
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: jarkow »

Po wyjęciu zaślepki (w przednich drzwiach jest tam wkładka zamka) gdy pociągniesz klamkę do siebie zobaczysz na tylnej części klamki zakończenie linki. Jest to półcylinder z drobnymi nacięciami i takie same nacięcia są na klamce. Wyciągnij zupełnie to zakończenie linki z klamki i włóż je tak, a by w pozycji zamkniętej linka miała lekki luz. To częsta przypadłość tych zamków.
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: Raf T »

jarkow pisze:Po wyjęciu zaślepki (w przednich drzwiach jest tam wkładka zamka) gdy pociągniesz klamkę do siebie zobaczysz na tylnej części klamki zakończenie linki. Jest to półcylinder z drobnymi nacięciami i takie same nacięcia są na klamce. Wyciągnij zupełnie to zakończenie linki z klamki i włóż je tak, a by w pozycji zamkniętej linka miała lekki luz. To częsta przypadłość tych zamków.
Temat dotyczy tylnych lewych drzwi , ale może jest tak samo . Dzięki za pomoc :)
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: jarkow »

Wiem że chodzi o tylne drzwi. Napisałem że w przednich jest tam wkładka, żeby wiadomo było o którą część chodzi. Tak samo jest w przednich i tylnych drzwiach.
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Zamknięte lewe tylne drzwi Superb I .

Post autor: Raf T »

jarkow pisze:Wiem że chodzi o tylne drzwi. Napisałem że w przednich jest tam wkładka, żeby wiadomo było o którą część chodzi. Tak samo jest w przednich i tylnych drzwiach.
Jutro zerkne . Dzięki ;)

Drzwi zrobione . Dzięki wszystkim za pomoc . :D
ODPOWIEDZ