Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: blk »

whity pisze:Głupie gadanie jedrula. Tak samo moge ci powiedzieć, o każdym systemie chodzby wspomaganiu kierownicy itp
Tak samo można powiedzieć o czujniku zmierzchu... Z jednej strony super wygodne. Z drugiej, coraz więcej aut jeździ na dziennych... we mgle... na autostradzie. Pojawiają się przed maską dosłownie znikąd. Z automatyką długich będzie pewnie podobnie, część kierowców zda się na automat, wyłączy myślenie i będzie Cię oślepiać co jakiś czas.
Ale wspomaganie kierownicy? C'mon.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: whity »

Chętnie cię bede oślepiał ;) jeszcze mi nigdy nie "mrugnął", a zrobiłem ponad 10.000km po DE i PL

A jak zwykle najlepiej negować to, czego sie nie ma:)

P.s nienawidzę asystenta pasa ruchu :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: blk »

whity pisze:Chętnie cię bede oślepiał ;) jeszcze mi nigdy nie "mrugnął", a zrobiłem ponad 10.000km po DE i PL

A jak zwykle najlepiej negować to, czego sie nie ma:)

P.s nienawidzę asystenta pasa ruchu :)
W tej materii to jesteś słabym arbitrem, siedzisz po złej stronie świateł ;)

Poza tym nie tylko w Twoim aucie to montują... I nie chodzi mi też konkretnie o Twój przypadek. Po prostu, tego typu asystenty z części kierowców robią pasażera własnego auta, wyłączają im permanentnie myślenie.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: LMB »

blk pisze:Poza tym nie tylko w Twoim aucie to montują... I nie chodzi mi też konkretnie o Twój przypadek. Po prostu, tego typu asystenty z części kierowców robią pasażera własnego auta, wyłączają im permanentnie myślenie.
Rozumiem, ze tesknisz za DOSem 6.2 I w zyciu nie uzywales total comandera, bo wylaczal myslenie :lol:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: blk »

LMB pisze:
blk pisze:Poza tym nie tylko w Twoim aucie to montują... I nie chodzi mi też konkretnie o Twój przypadek. Po prostu, tego typu asystenty z części kierowców robią pasażera własnego auta, wyłączają im permanentnie myślenie.
Rozumiem, ze tesknisz za DOSem 6.2 I w zyciu nie uzywales total comandera, bo wylaczal myslenie :lol:
Wolność Tomku w swoim domku. Droga jest dobrem wspólnym, wiec nie wiem do czego pijesz ;)
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Konik »

Takie gadanie i wyrokowanie od dupie. Czy ktoś z wyżej negujących ten wynalazek jeździł nową C-klasą? Bo to zdaje się zupełnie inna jakość niż w przypadkach, których doświadczyliście. A nawigacja też wyłącza myślenie. I co? Nadal macie w autach stertę papierowych map? Że tak zapytam...
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: szms »

Asystent świateł w Skodziance na pewno różni się względem asystenta w Mercu... po pierwsz w Mercu to już jest dopracowywane od kilku lat, a w Skodzie to kompletna nowinka. :roll:
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: LMB »

blk pisze:
LMB pisze:
blk pisze:Poza tym nie tylko w Twoim aucie to montują... I nie chodzi mi też konkretnie o Twój przypadek. Po prostu, tego typu asystenty z części kierowców robią pasażera własnego auta, wyłączają im permanentnie myślenie.
Rozumiem, ze tesknisz za DOSem 6.2 I w zyciu nie uzywales total comandera, bo wylaczal myslenie :lol:
Wolność Tomku w swoim domku. Droga jest dobrem wspólnym, wiec nie wiem do czego pijesz ;)
To gon najpierw tych, co swiatel nie moga wypoziomowac, potem tych, co zapominaja opuscic, potem tych co ich w ogole nie wlaczaja, I wtedy sie zabierz za tych, co dlugimi oslepiaja ;)
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: kamracik »

Temat zawiera w nazwie III generacja, a jak czytam to mam wrażenie, że jestem w I, w przedszkolu lub nawet w żłobku :mrgreen:
Wszystko jest dla ludzi, jedno wykonanie będzie lepsze, drugie gorsze, ale w rezultacie wszystko prowadzi do postępu ;)

Odnośnie Lane assist się zgadzam, jeździłem i niestety przejechanie ronda z rozrysowanymi pasami to niekończąca się walka :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: szms »

kto Ci każe po rondach jeździć? :roll:
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Zaj007 »

szms pisze:Asystent świateł w Skodziance na pewno różni się względem asystenta w Mercu... po pierwsz w Mercu to już jest dopracowywane od kilku lat, a w Skodzie to kompletna nowinka. :roll:
Po tym co widziałem to zostaje tylko wyśmiać, że w MB są "dopracowane". I z relacji kumpla między wierszami wyczytałem, że w BMW lepiej nie jest.

Ale:
Mówisz to inteligentnych długich (długie nonstop) czy automatyczne włączanie?


Bo to pierwsze ma szanse działać normalnie (i w MB są od nowej S klasy czyli niedawna). To drugie nie.
Automatyczne długie w VAGu są od dawna, ale nie wiem jak działają.
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: whity »

Zaj007 pisze:[I z relacji kumpla między wierszami wyczytałem, że w BMW lepiej nie jest.
Testowałem bardzo długo BMW 4-ke z światłami LED i asystentem długich... Porażka... A miał to być zastępca merca ... Nie dziękuje
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Zaj007 »

I się potwierdza :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: blk »

LMB pisze:To gon najpierw tych, co swiatel nie moga wypoziomowac, potem tych, co zapominaja opuscic, potem tych co ich w ogole nie wlaczaja, I wtedy sie zabierz za tych, co dlugimi oslepiaja ;)
Wiadomo, na razie tych ostatnich jest najmniej... Pożyjemy zobaczymy.
Nie mniej jednak jakąś opinie można sobie wyrobić na podstawie obecnych asystentów. Sam lubię z nich korzystać... Ale widzę też, jak na tej samym odcinku autostrady, którą jeżdżę od kilku lat, lawinowo rośnie liczba pasażerów za kółkiem. I jak mijam we mgle auto bez kompletnie żadnych tylnych świateł zapalonych, to z reguły widzę pięknie połyskujące dzienne LEDy z przodu. Tego typu asystenty po prostu rozleniwiają. "Pomocni" są też sprzedawcy, który podkreślają, że w tym aucie można zapomnieć o światłach, wsio samo się robi.

I choćby nie wiem jak się producenci będą starać, wszystkie tego typu asystenci działają na zasadzie czujników i algorytmów, a nie sztucznej inteligencji, a te działają jak wszystko, w określonych warunkach i z góry założonych scenariuszach ;) Jak jest czegoś mało, to się tego nie widzi. Jak się robi duża ilość, to staje się zauważalne, tak jak teraz w przypadku automatycznych świateł.
Jędrula

Re: Superb III generacja - plotki i mity cze fakty ?

Post autor: Jędrula »

blk pisze:
LMB pisze:To gon najpierw tych, co swiatel nie moga wypoziomowac, potem tych, co zapominaja opuscic, potem tych co ich w ogole nie wlaczaja, I wtedy sie zabierz za tych, co dlugimi oslepiaja ;)
Wiadomo, na razie tych ostatnich jest najmniej... Pożyjemy zobaczymy.
Nie mniej jednak jakąś opinie można sobie wyrobić na podstawie obecnych asystentów. Sam lubię z nich korzystać... Ale widzę też, jak na tej samym odcinku autostrady, którą jeżdżę od kilku lat, lawinowo rośnie liczba pasażerów za kółkiem. I jak mijam we mgle auto bez kompletnie żadnych tylnych świateł zapalonych, to z reguły widzę pięknie połyskujące dzienne LEDy z przodu. Tego typu asystenty po prostu rozleniwiają. "Pomocni" są też sprzedawcy, który podkreślają, że w tym aucie można zapomnieć o światłach, wsio samo się robi.

I choćby nie wiem jak się producenci będą starać, wszystkie tego typu asystenci działają na zasadzie czujników i algorytmów, a nie sztucznej inteligencji, a te działają jak wszystko, w określonych warunkach i z góry założonych scenariuszach ;) Jak jest czegoś mało, to się tego nie widzi. Jak się robi duża ilość, to staje się zauważalne, tak jak teraz w przypadku automatycznych świateł.
Moj czlowiek. Dokladnie tak - asystenty tak, ale to nie znaczy, ze mozemy przestac myśleć.

Ja też nie rozumiem tej jazdy na dziennych non stop.

Co do przednich - asystent dlugich jak dla mnie moze w pewnej sytuacji zachowac sie niebezpiecznie, niezaleznie od marki. Podobnie jak aktywny tempomat, co juz nie raz wykazano.

Ale np. termowizja w polaczeniu z dobrymi, dobrze ustawionymi ksenonami/ledami/matriksami/laserami? To cos znacznie ciekawszego. Nie wylacza myslenia, jedynie informuje. Nie robi czegos za mnie, starajac się byc "smart". Ktos, kto nie był na drodze dobrze oslepiony drogowymi nie zrozumie.

Ja po prostu wolę w aucie sam byc kierownikiem i decydować i lubie jak rola asystenta sprowadza sie stricte do tej biernej strony działania, czyli informacji.
Zablokowany