parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: manianabikerboy »

tak jak w temacie Panowie , cały czas mi parują tylne szyby dlaczego nie wiem , wymieniłem filtr i dalej , troszkę przepłukałem nagrzewnice i troszkę cieplejsze , czy całkowicie ją wyjąć i przepłukać pod ciśnieniem ??? doradźcie coś Panowie .
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: Piterko »

A masz odpowietrzona nagrzewnice? kombinowales cos z ukladem chlodniczym? typu nowa chlodnica nowy termostat czy cos w tym stylu? moze masz gdzies wyciek przy kruccu od nagrzewnicy i Ci ucieka czy cos i w nagrzewnicy nie ma wody? w sumie to powinna isc z samego cisnienia ale chyba wtedy bedzie zapowietrzona. Moze tez byc zakamieniona i kanaliki zapchane. Jak na moje wyjecie to za duzo roboty. Moze masz duzo wilgoci poprostu w aucie i wilgoc nie ma jak wyjsc. Masz osuszacz powietrza w domu? to wstaw na kilka godzin i zobacz ile wody wciagnie. U mnie tez paruja szyby z tylu ale nie ma jakos tragedi. Ja chcialem juz chwile temu wstawic osuszacz na chwile do auta ale jakos caly czas nie mam czasu na takie akcje. Ale mysle ze pomoze.

Pozdrawiam
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: kocur »

jeżeli masz tylko lekko ciepłe powietrze to problem raczej tkwi w nagrzewnicy, może być zapowietrzona lub uszkodzona. napisz czy coś majstrowałeś w temacie układu chłodzenia itp. od kiedy masz auto itd. im więcej info. tym będzie prościej problem rozwiązać. pozdrawiam
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

Re: parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: manianabikerboy »

auto posiadam 2 miesiąc i co chwile jakieś usterki normalnie jestem w szoku , więc tak węże te koło akumlatora co idą są gorące wiec wydaje mi się , że coś może jakaś łopatka się nie otwiera , chyba poprostu rozbiorę cały kokpit i wtedy zdejmę nagrzewnicę i spróbuję ją odkamienić bądź dobrze przepłukać . Na samym początku leciało cały czas zimne , i układ był troszkę zapowietrzony więc go odpowietrzyłem i zaczęło lecieć takie już chłodnawe , wydaje mi się iż albo nagrzewnice mam do wymiany bo ktoś wcześniej śmigał na wodzie , albo jakaś usterka elektryczna z jakąś łopatka tam w nawiewie .
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: Piterko »

To ogolnie chyba jest jeden kanal od filtra a pozniej jest taka skrzynka wieksza podzielona na pol gdzie z jednej strony jest nagrzewnica a z drugiej nic i moze ta klapka nie reaguje albo silniczek walniety. U mnie jest podobnie i nie dociaga do strony zeby byl obieg zimnego powietrza. Ustawiam np 19 stopni na ECON i dalej cieple leci
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

Re: parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: manianabikerboy »

Panowie byłem z moim przypadkiem na komputerze i zrobiłem diagnoze wentylacji i wyskoczył mi taki błąd 01274 -silnik krokowy klapy prędkości własnej , co on oznacza może miał już ktoś taki problem ??
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: Zaj007 »

Błąd dotyczy zamykania obiegu powietrza. Zapewne uszkodzeniu uległa zębatka mechanizmu otwierania/zamykania klapki. Strzelam, że największe koło ślizga się na trzpieniu.
Najpierw usuń błąd i wstrzymaj się z wymianą. Znam przypadek, że problem się nie powtórzył.
Obrazek
manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

Re: parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: manianabikerboy »

właśnie silniczek nie działał , obieg powietrza był tylko w środku po rozebraniu silniczka wyczyszczeniu go i nasmarowaniu zębatek , złożyłem i chodzi tylko podczas zdejmowania ułamał mi się plastik który jest do sterowania klapkami :( , a co do błędu to na komputerze pokazał się jako błąd stały którego nie da się usunąć :/
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: Piterko »

masz moze jakies zdjecie jak sie do tego zabrac albo z ktorej strony zaczac szukac tego silniczka?
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

Re: parujące szyby i brak ciepłego powietrza tylko letnie

Post autor: manianabikerboy »

musisz zdjąć schowek od pasażera , i tam masz widok na wentylacje całą a z tyłu od ściany grodziowej jest silniczek , mi jedynie się zawiesił , ale przy zdejmowaniu złamała mi się ta biała prowadnica do łopatek , zresztą jak był zawieszony to wogule nic się nie działo z tymi 2-ma łopatkami przy wlocie i do obiegu wewnętrznego był otwarty cały czas , a dziś jednak sprawdziłem czy nagrzewnica jest ciepła i kiszka po nagrzaniu auta do 90* nagrzewnica była lekko letnia , takżę albo muszę poczekać do plusowych temperatur aby ja tylko przepłukać wodą pod ciśnieniem albo demontaż kokpitu mnie czeka porażka :(
ODPOWIEDZ