Przed FotoRadarem juz sie nie ucieknie ... :(

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Przed FotoRadarem juz sie nie ucieknie ... :(

Post autor: szms »

Ale to nie jest ich wina.

Na moim zadupiu, zjazd z AUTOSTRADY NA DROGĘ WOJEWÓDZKĄ droga w opłakanym stanie, więc zrobiono ograniczenie do 80 km/h... po 3 latach zrobiono ograniczenie do 60 km/h oraz do 15 t... ograniczenie obowiązuje na całej długości tej drogi, gdzie 95% to teren niezabudowany.


w jakim kraju masz autostradę i nie możesz z niej zjechać? To jak teraz ten tir ma jechać?
Trzeba zrozumieć tych ludzi.

I co, uważasz, że to ograniczenie wynika z bezpieczeństwa? Czy z nieudolności wojewody, który nie zapewnił środków, żeby zrobić jakikolwiek dojazd do autstrady?


Takich przykładów jest na pęczki.
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Przed FotoRadarem juz sie nie ucieknie ... :(

Post autor: skodziarz »

szms pisze:Ale to nie jest ich wina.

Na moim zadupiu, zjazd z AUTOSTRADY NA DROGĘ WOJEWÓDZKĄ droga w opłakanym stanie, więc zrobiono ograniczenie do 80 km/h... po 3 latach zrobiono ograniczenie do 60 km/h oraz do 15 t... ograniczenie obowiązuje na całej długości tej drogi, gdzie 95% to teren niezabudowany.


w jakim kraju masz autostradę i nie możesz z niej zjechać? To jak teraz ten tir ma jechać?
Trzeba zrozumieć tych ludzi.

I co, uważasz, że to ograniczenie wynika z bezpieczeństwa? Czy z nieudolności wojewody, który nie zapewnił środków, żeby zrobić jakikolwiek dojazd do autstrady?


Takich przykładów jest na pęczki.
Są i głupie znaki ale są i również bardzo sluszne. Ale jak widze kierowce tira czy busa ktory zapitala ponad norme to mi sie noz w kieszeni otwiera. Co za debilem trzeba byc zeby tyle leciec. Apropo autostrad masz ich niewiele ale poza tym wiesz ile kasy potrzeba by zeby kazdemu pod nosem zronic wjazd? Ja i tak jestem twierdzenia ze lokalne i krajowki gora. Autostrada jest po prostu szybka i piekielnie nudna. Jak jade np. do austrii to i tak wybieram PL CZ i A a nie D. U nas po prostu cos sie dzieje na drodze + ciekawszy teren, widoki.
A co do tej twojej drogi to na chlopski rozom bym nie lecial wiecej bo mi szkoda auta;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Przed FotoRadarem juz sie nie ucieknie ... :(

Post autor: szms »

skodziarz pisze:. Apropo autostrad masz ich niewiele ale poza tym wiesz ile kasy potrzeba by zeby kazdemu pod nosem zronic wjazd?


No właśnie? Ile?

Na przykładzie naszej ukochanej A1 - na odcinku od Gdańska za Toruń masz 11 zjazdów, skąd masz 4 zjazdy bardzo blisko drogi krajowej 3-5 km, 4 są bezpośrednio przy dużych miastach i zostają trzy, gdzie są drogi wojewódzkie w tym dwie zrobione. Wykonanie jednego kilometra drogi wojewódzkiej waha się w okolicach ok. 6 mln zł. wykonanie kilometra autostrady ok. 40-50 mln zł i nie powiesz mi, że tak trudno zrobić kilkudziesiąt kilometrów dobrej drogi dojazdowej do autostrady, która ma przecinać całą Polskę.

Mamy najdroższe autostardy, które po 2-3 latach są już remontowane. I to jest smutne.

I dlatego mamy płacić za to mandaty... bo ktoś spierdolił robotę i nawet za to nie odpowie.
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Przed FotoRadarem juz sie nie ucieknie ... :(

Post autor: skodziarz »

Czyli zostaje jeździć starą jedynką i dodatkowo nie płacić bajecznych sum za autostradę. Kolejny mankament. I dalej kosztuje tyle przejazd A1 z GD do CT? coś ok. 50zl :( . I jeszcze że większość tras z przedrostkiem A jest prywatna. Dobra nie ma co się żalić i jak mam w profilu czerpać radość z jazdy :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Przed FotoRadarem juz sie nie ucieknie ... :(

Post autor: szms »

stara jedynka jest spoko, ale tam w sumie najlepiej ustawić tempomat na 70 km/h i tak jechać... podziwiać krajobraz.

stara jedynka tak samo nie wiem dlaczego, regularnie co roku remontowana w tych samych miejscach, przecież to parodia.

Odcinek - Toruń - Świecie, to chyba "najpiękniejszy" odcinek. Na tym odcinku zainstalowany jest autopilot - wjeżdżasz w koleiny i jedziesz tak do końca :lol:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Przed FotoRadarem juz sie nie ucieknie ... :(

Post autor: whity »

To fakt!! Szczegolnie na szerokich oponach jedzie sie zajebiscie ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Przed FotoRadarem juz sie nie ucieknie ... :(

Post autor: gachul »

zasadność naszych ograniczeń właśnie ostatnio było widać na filmiku jak olsztynska nieoznakowania iśka zatrzymywała ciężarówke... debilizm!!!
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
ODPOWIEDZ