Kosmetyki samochodowe CarChem

Jurepa
Posty: 120
Rejestracja: 1 sty 2015, o 15:20
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Jurepa »

Jak to nie wiele do szczęścia potrzeba ;)
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Dzień dobry,
Mam pytanie, po którym środku trzeba było płukać butelkę i spryskiwacz?
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: szymi81 »

Konik, a czy do felg z powłoką kwarcową polecasz zwykły preparat czyszczący czy ten fioletowy "wyżeracz"?
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Elegance
Po kilku mocniejszych produktach można, a czasem należy wypłukać spryskiwacz. Ale to tylko po to by wydłużyć działanie spryskiwacza. Ty zdaje się nie masz takich produktów.

szymi81
Do felg z powłoką (w tym pewnie ceramiczną) należy stosować łagodne środki do bieżącej pielęgnacji. Np. nasze szampony, czy Alloy Wheel Cleaner (dostępny również jako koncentrat). Mocniejsze, np. Iron Remover należy stosować wtedy gdy chcemy odżelazić felgi. Nie wiem jaki wpływ ma ten produkt na powłoką kwarcową.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
bogdans1
Posty: 106
Rejestracja: 17 lut 2013, o 15:00
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Legionowo

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: bogdans1 »

Konik, dzięki za przesyłkę i prezent. Dotarła w tygodniu. Teraz czekam na lepszą pogodę, żeby wypróbować zawartość :)
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Czekamy na relację. :)
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Dzień dobry,
W niedalekiej przyszłości planuję przeprowadzić "korektę lakieru" na 17 letnim aucie". :roll: Kolor czerwony, a jak wiadomo czerwień najbardziej się utlenia. Nie mam żadnego doświadczenia dlatego nie zamierzam zabierać się za maszynę Dual Action ani rotacyjną. Z tego co wiem Dual Action jest bezpieczniejsza dla początkujących. Wolałbym jednak nie przepalić lakieru bo i tak wygląda jak na jakimś 40 letnim klasyku, który stał gdzieś w lesie, a poza tym chciałbym to zrobić "po taniości":lol: . Ja natomiast chciałbym usunąć kilka głębszych rys i przywrócić blask lakierowi (usunąć zmatowienia). W sklepie CarChem widziałem tylko futro do polerowania tworzyw sztucznych. Czy nadaje się ono do polerowania lakieru? Jeśli nie to czy pojawi się nakładka na wiertarkę i futro do lakieru? Czy nada sie Cleansing polish czy raczej ktoraś z past Meguiar's (ta czerwona) ;)Ten samochód to "trup", jeździ maksymalnie 20-30 razy w roku, :lol: ale chciałbym żeby jakoś wyglądał na parkingu i żeby cena odsprzedaży może trochę wzrosła (jak zatankuję do pełna wzrośnie 2 razy Ha ha ha :mrgreen: )
Co polecasz Konik? ;)
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Misiek Fisiek »

Na dual action nie przypalisz lakieru. Nie da się.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Wiem Miśku, ale napisałem również, że chciałbym zrobić to "po taniości". ;) Oszczędzam na moim klasyku. :lol: DA kosztuje ok. 800 zł.
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Usuwanie głębszych rys, to profesjonalna korekta produktami ściernymi. Zostaw to osobom z doświadczeniem i odpowiednim sprzętem.
Usuwanie utlenień i przywrócenie blasku - jak najbardziej Dual Action i nasze produkty. Są opracowane dla (jak to się ładnie określa) entuzjastów. Nie wiem co by trzeba robić, żeby narobić bałaganu na lakierze.
Futro w sklepie jest za małe. Średnica 80 mm jest dobra do reflektorów i zakamarków. A w ogóle chyba lepiej iść w kierunku gąbek.
Podobnie wiertarka do lakieru, to nie najlepsze zestawienie. Megs ma wprawdzie nakładkę, którą można jakoś ogarnąć sprawę, ale jeśli masz dostęp do Dual Action, to idź w tym kierunku. (Właśnie przeczytałem, że nie masz maszyny).
W takim razie proponuję:
http://carchem.pl/pl/p/CarChem-ChemCoat ... krok-1/118
+
aplikator tricolor (nie mam go w ofercie).
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... 20tricolor

Po tym tradycyjnie - zabezpieczyć woskiem lub sealantem.

A mógłbyś zapodać foto obrazujące stan lakieru?
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Zdjęcia dodam, ale dopiero w połowie kwietnia. ;)Na razie nie mam dostępu do samochodu. Poza tym trzeba robić jakąś "zaprawkę" na zderzak bo pojazd miał stłuczkę parkingową. :mrgreen: Rozwiązanie Meguiar's jest fajne ale jak na trzpień to trochę drogo. Według mnie już lepiej dołożyć 40% i zakupić DA. Co prawda nie o to chodzi, bo zregenerować lakier planowałem kosztem ok. 200 zł.
Wspominałeś Konik, że za małe to futro. Mnie rozmiar nie zbyt interesuje. Ważne by nie robił szkody na lakierze i przynosił jakiś efekt, nawet jeśli trzeba się narobić.
Tym tricolorem to na sucho czy z Cleansing Polish? Da to efekt podobny do korekty? ;)
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Powyżej nad tricolorem podałem link do produktu, który robi trochę lepiej niż Cleansing Polish. Tricolor + Correct Compound Medium powinny dać dobry efekt. Oczywiście się narobisz, ale nie aż tak jak przy miękkim aplikatorze. Ten zestaw powinien dać szybszy efekt. Przy mocno utlenionym lakierze warto dość często płukać aplikator, suszyć go i dalej jechać. Może 2-3 aplikatory?
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Ok dziękuję za pomoc;) Jeszcze się zastanowię bo w planach mam to robić ok 21-24.04
Myślę, doradziłeś mi dobry zestaw Konik. Dzięki :D Czy to zadziała jak Cleansing Polish, że tylko przykryje rysy czy trochę zedrze lakieru. Bo mi by bardziej zależało na tym drugim;)
Serdecznie pozdrawiam
Elegance
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Konik »

Wszystkie środki CarChem są raczej delikatne. Więc o zdjęciu warstwy lakieru, to raczej trudno myśleć (choć pewnie odrobinkę tak), ale o zdjęciu utlenień, to już tak. :) Szczególnie w zestawieniu z twardszą stroną tricolora.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Elegance

Re: Kosmetyki samochodowe CarChem

Post autor: Elegance »

Ok dziękuję :) Myślę, że niedługo podejmę decyzję co i jak.
Zablokowany