Skoda superb mk1 1.8T dymi na biało

Berkis
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2015, o 18:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Skoda superb mk1 1.8T dymi na biało

Post autor: Berkis »

Witam. Przypadkiem znalazłem samochód do kupienia w ciekawym stanie z interesującym mnie silnikiem.

Samochód jest godny zainteresowania, nie jestem ekspertem dlatego zwracam się z prośbą pomocy.

Głównym i niemal jedynym problemem jest dymienie samochodu na Biało. Przy temperaturze otoczenia około 20 stopni.
Po przejechaniu około 2km problem nie znika. Podejrzewam uszczelkę pod głowicą, oczywiście sprzedający mówi co innego mówiąc że auto jest zastane ( sprowadzony samochód) i nie przepalony dawno stąd katalizator wypluwa brudy i potrzebuje przegonienia.

Oczywiście będę mógł to sprawdzić robiąc dłuższą jazdę ale może ktoś mógłby się wypowiedzieć czy oprócz uszczelki sa jeszcze jakieś inne możliwe usterki i czy mogę je w jakiś sposób zdiagnozować.

Jeśli ktoś może pomóc, tutaj, na PW, lub na tel ( na mój koszt ) to bede wdzięczny :)

Z góry dziękuję.. :)
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: Skoda superb mk1 1.8T dymi na biało

Post autor: bednar676 »

Plynu ubywa ? Oleju przybywa ?? Olej wymiesznay z plynem ?? oleju ubywa ?
Berkis
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2015, o 18:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda superb mk1 1.8T dymi na biało

Post autor: Berkis »

Olej nie wzbudził moich podejrzeń, po wstępnych ogledzinach wygląda że płynu nie ubywa.
Na pewno po zweryfikowaniu historii serwisowej w serwisie skody przyjrzę mu sie bardziej.

Na chwilę obecną chciałbym się dowiedzieć czy poza uszczelką lub walnietą głowicą jakaś usterka może dawać takie objawy.
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: Skoda superb mk1 1.8T dymi na biało

Post autor: bednar676 »

Kopci tylko z rana czy za kazdym odpleniem ? Jaki jest zapach spali ? Przyczyn moze byc wiele począwszy od uszczelki i uszczelniaczy zaworowych skończywszy na chłodniczce oleju.
Berkis
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2015, o 18:02
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda superb mk1 1.8T dymi na biało

Post autor: Berkis »

Kopci za każdym odpaleniem, zapach jest dziwny ale nie umiem go dokładnie określić. No nic, z tego co piszesz to raczej poważniejsza usterka więc chyba odpuszczę ten model. Zorientuję się jeszcze u mechanika o koszty ewentualnych napraw bo zadbany samochód, dobry rocznik i jeśli w serwisie potwierdzę przebieg to przemyślę jeszcze sprawę.. eh :)
Awatar użytkownika
bednar676
Posty: 126
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Kielce

Re: Skoda superb mk1 1.8T dymi na biało

Post autor: bednar676 »

Moga byc tez pierscionki ale oleju nie ubywa wiec chyba mozemy to wykluczyc :-D
ODPOWIEDZ