S1 tempomat

Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: S1 tempomat

Post autor: whity »

Żona z tylu ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Arturoo21
Posty: 131
Rejestracja: 4 mar 2013, o 18:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Krk

Re: S1 tempomat

Post autor: Arturoo21 »

.
Be yourself, be strong and never give up.
Maniekadamek
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2015, o 16:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: słupsk

Re: S1 tempomat

Post autor: Maniekadamek »

Witam. U mnie tempomat działa jak należy, tylko dzisiaj zwróciłem uwagę że nie pali mi się żadan kontrolka. Czy jak mam fabryczny tempomat to kontrolka powinna świecić?
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: S1 tempomat

Post autor: Matt »

nie kojarzę żeby była
Natanael
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 22:45
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: S1 tempomat

Post autor: Natanael »

U mnie przyczyną braku tempomatu był uszkodzony czujnik pedału sprzęgła koszt ok 20zł. Co do numerów części to mogę sprawdzić na starym. Myślę, że można go samemu wymienić, ale nie wypowiadam się jak go zdiagnozowali na kompie i wymienili bo miałem dokładany tempomat.

http://allegro.pl/1j0927189e-czujnik-sp ... 05007.html
wojteklublin
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2016, o 15:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)

Re: S1 tempomat

Post autor: wojteklublin »

Witam,
mam ten sam problem... Natanael w którym miejscu jest ten czujnik? I czy można jakoś sprawdzić (np VAG) czy to właśnie przez to jest problem?
Natanael
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 22:45
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: S1 tempomat

Post autor: Natanael »

Czujnik jest nad pedałem sprzęgła w etce pewnie można go namierzyć, co do sprawdzenia w VAG to nie wiem robił to mechanik. Ale z tego co mówili to "komputer" pokazywał, że czujnik nie zmienia wartości po wciskaniu pedału, więc jakoś czymś go sprawdzali.
wojteklublin
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2016, o 15:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)

Re: S1 tempomat

Post autor: wojteklublin »

Zdjąłem dzisiaj dolny plastik pod kierownicą i faktycznie jest tam takie coś ja to do czego wstawiłeś link tylko, że bardziej przy pedale hamulca, przy sprzęgle jest coś takiego http://static.nanodatex.com/media/61dc1 ... 5c7ab2.jpg - co jak się dowiedziałem w IntetCars to czujnik świateł stop. Co do sprawdzenia wydaje mi się, że w blokach pomiarowych silnika w 006 są wartości odpowiadające za wciśnięte sprzęgło i hamulec.
Rozumiem, że po wymianie mechanik oddał Ci część - taką jak ta do której link wstawiłeś? Jeśli tak to te średnio 20 - 30 zl to nie dużo, można zaryzykować i wymienić ;)
Natanael
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 22:45
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: S1 tempomat

Post autor: Natanael »

Dokładnie tak, oddał mi tę część i całość zaczęła działać. Znalazłem w necie poradnik co prawda do fabii ale do Superbek myślę, że też się przyda. Kup na allegro czujnik, zamień je ze sobą jeżeli problem się nie rozwiązał oddaj czujnik do sprzedawcy masz na to 14dni.

Pozdrawiam

http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia%20II/201
wojteklublin
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2016, o 15:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)

Re: S1 tempomat

Post autor: wojteklublin »

Właśnie zamówiłem czujnik na allegro. Na początku przyszłego tygodnia powinienem go mieć, wymienię i napiszę czy coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
drill
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 11:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: S1 tempomat

Post autor: drill »

ja półtora roku temu nagle straciłem tempomat... uszkodzeniu uległ czujnik pedału sprzęgła. Kupiłem oryginał za jakieś 50zł w aso. Zdiagnozować można łatwo programem... w odpowiednich blokach pokazuje 0/1 w odniesieniu do sprzęgła, hamulca, włącznika tempomatu itd. W moim wypadku myślał, że sprzęgło jest non stop wciśnięte. Gdyby czujnik uszkodził się w drugiej pozycji to tempomat by działał ale wciśnięcie pedału sprzęgła by go nie odłączało w trasie a do tego przy zmianie biegów szarpie :)

Wymiana czujnika to 10min pracy... z czego większość czasu zajmuje demontaż osłony plastikowej... sam czujnik wymienia się bez narzędzi...
Pozdrawiam
Krzysiek
--------------
Jest: Skoda Superb 2 FL (3T - CFFB)
Jest: VW Passat B5FL (3BG - AVB)

Było: Skoda Superb (3U - AWX)
Było: BMW 3 (E46 - M47D20TÜ)
Było: Audi A3 (8L - AGU)
Było: VW Polo II (86c2F - AAU)
Było: VW Golf III (1H1 - AAM)

bodzilla
Posty: 103
Rejestracja: 26 gru 2014, o 19:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Boguslaw
Lokalizacja: Grudziadz

Re: S1 tempomat

Post autor: bodzilla »

przecież ten czujnik można zwykłym multimetrem sprawdzić.ustawiasz go na "piszczek: czyli na sprawdzanie obwodu zamknietego i podlaczasz go do czujnika sprzegla do wejscia i wyjscia.po wcisnieciu sprzegla multimetr powinien zaczac piszczec wskazujac na obwod zamkniety no chyba ze ten czujnik dziala odwrotnie i przy wciskaniu otwiera sie obwod.ale tak czy siak multimetr zda egzamin ;)
Awatar użytkownika
drill
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 11:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: S1 tempomat

Post autor: drill »

Masz racje... ten czujnik to w środku tylko dwie blaszki które się stykają albo nie stykają. Trzeba jednak pamiętać, że z gory nie wiemy co padlo i do sprawdzenia mamy kilka czujnikow, przyciskow i układów... podlaczenie kompa jest szybkie i bezinwazyjne...
Pozdrawiam
Krzysiek
--------------
Jest: Skoda Superb 2 FL (3T - CFFB)
Jest: VW Passat B5FL (3BG - AVB)

Było: Skoda Superb (3U - AWX)
Było: BMW 3 (E46 - M47D20TÜ)
Było: Audi A3 (8L - AGU)
Było: VW Polo II (86c2F - AAU)
Było: VW Golf III (1H1 - AAM)

obser
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2015, o 12:50
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Stefan
Lokalizacja: Inowrocław

Re: S1 tempomat

Post autor: obser »

custom86 pisze:Witam, w moim S1 mam problem z tempomatem, nie działa albo może nie wiem jak go uruchomić, próbowałem już wielu kombinacji z przyciskami i nic, może ktoś dla pewności podpowiedzieć mi jak się go włącza?? Mam wersję z tempomatem w kierownicy...

Z góry dziękuję za pomoc...
Też z tempomatem nie mogłem dojść do ładu, aż ściągnąłem oryginalną instrukcję obsługi i dużo cielawych rzeczy się dowiedziałem i tempomat przestał być tajemnicą.
wojteklublin
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2016, o 15:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)

Re: S1 tempomat

Post autor: wojteklublin »

drill - pamiętasz może gdzie sprawdzałeś czy te wartości w 0/1 się zmieniają?

obser - jaką instrukcje i skąd pobrałeś?
ODPOWIEDZ