Superb vs Mercedes vs BMW

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Matt »

A ja viano 3.0 cdi przejechałem 200tys kilometrów i nic wielkiego w sumie nie robiłem. Fakt jak się pojedzie do aso na przegląd to trzeba zostawić przynajmniej 3tys, a wymienią tylko olej...

btw mercedes daje 30 lat gwarancji na perforację
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: fan »

Zuber pisze:Fan czym Ty sie tak podniecasz? Nie podoba Ci sie Superb to kup sobie A6 i po kłopocie. Jeżeli tak Ci przeszkadza jakosc plastiku, z jakiego wykonane są boczki drzwi..
Nie podniecam sie,tylko uwazam ze porownanie tych aut to nieporozumienie,gdyz reprezentuja rozne klasy.W sumie to SII(kombi)podoba mi sie jako auto,ale trafniejsze bedzie porownanie z Insignia,Mondeo,Passatem,C5,Mazda 6,Toyota Avensis itd bo to jest grupa aut do ktorej nalezy SII.p.s.Kto majac do wyboru (nie patrzac na cene) A6,Bmw 5,E-klase i SII wybierze Skode :?: Zgadzam sie natomiast,ze to juz nie sa te auta co kiedys.
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: fan »

Mattpl pisze: Fakt jak się pojedzie do aso na przegląd to trzeba zostawić przynajmniej 3tys, a wymienią tylko olej...
Albo i nawet oleju(i filtra)nie wymienia,tak jak to zrobili u mnie.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Znalazłem wątek, w którym obaj prezentowaliśmy dokładnie odwrotne stanowiska :lol: (niecały rok temu):
viewtopic.php?f=6&t=565&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;

A tutaj fajnie zobrazowany punkt widzenia nabywców A6. O dziwo nie tych, których stać na c7 ;)
http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=11455" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: fan »

Zuber pisze:Znalazłem wątek, w którym obaj prezentowaliśmy dokładnie odwrotne stanowiska :lol: (niecały rok temu):
viewtopic.php?f=6&t=565&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
Wtedy pisalem,ze:
"Wiadomo,ze najwiekszym atutem Superba 2 w porównaniu do konkurencji jest jego CENA,dlatego wygrywa wszystkie porownania.Natomiast wsiadajac do E-klasy,BMW 5 LUB A6 widac za co sie doplaca te kilkadziesiat tys. wiecej.
p.s.Ilu z posiadaczy S2 majacych do wyboru A6,BMW 5,E-KLASE i S2 w jednakowej cenie wzielaby S2?"
Chyba za bardzo nie zmienilem zdania?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Pisałeś też, że można je porównywać, a tutaj twierdzisz co innego. W sumie nieważne.

Nie ma o czym dyskutować bo generalnie się zgadzamy. Ja przecież też brałem S2 z uwagi na cenę a nie dlatego, że jest lepszy niż a6. Różnica jest tylko taka, że dla mnie to najzwyklejsze na świecie samochody i od S2 różnią się głównie lepszymi materiałami we wnętrzu.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

A6 jest bez wątpienia klasę wyższym i bardzo udanym autem, nie ma o czym dyskutować. Znam bliżej taki jeden egzemplarz dużo i mocno jeżdżony i właściciel bardzo sobie chwali. Mnie przekonała ilość miejsca w S2 i to, że jednak wolę nowe od kilkuletniego.
superr
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 19:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: superr »

Widze, ze dyskusja sie rozwinela... Tez mam znajomego fana mocnych aut, jezdze z nim sporo, a jego głównym autem jest AUDI S8, robi duzo kilometrow i jest to jego 3 z rzedu, wczesniej jezdzil kilkoma a8 z 4.2 TDI, no a i oczywiscie S6 mial przez dlugi okres, swietne auto polecam każdemu, poprsdu rewelacja!!!! Ale co benzyna to benzyna, bedziecie sie, sprzeczac, wiem to. No, ale co uzytkownik to uzytkownik ;) Ja naleze do fanow grupy AUDI i VW, SKODY, SEAT, PORSCHE, LAMBORGHINI. Jeżdżę SKODA, bo nie stac mnie na AUDI, a VW moze i mi sie podoba, ale wole SKODE :lol:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Ja tam się nie będe sprzeczać. Miałbym własną rafinerię to jeździłbym benzyną jak Twoja, bo fajniej. Mam parcie na mniejsze koszty paliwa to jeżdżę "gnojopijem", -25% funu, ale i -50% kasy za paliwo (po podwyżkach), a średnia z trasy ta sama, wszystko w temacie.
fan
Posty: 46
Rejestracja: 2 cze 2011, o 17:18
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Polska

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: fan »

Tutaj porownanie z Passatem(starym)i A4 http://www.auto-swiat.pl/1-nowa-skoda-s ... nej-stajni" onclick="window.open(this.href);return false; .Tutaj jeszcze z Seatem Exeo http://www.auto-swiat.pl/1-seat-exeo-ko ... rownanie-4" onclick="window.open(this.href);return false; Tutaj z Mondeo http://www.motofakty.pl/artykul/ford-mo ... uperb.html" onclick="window.open(this.href);return false; tutaj z Insignia i Mazda 6 http://www.auto-swiat.pl/1-mazda-6-kont ... -luksusowe" onclick="window.open(this.href);return false; i tutaj jeszcze inne porownania http://www.autocentrum.pl/inne-publikac ... onkurenci/" onclick="window.open(this.href);return false; Wedlug mnie te wszystkie porownania sa bardziej trafne niz te z E-klasa,BMW 5 lub A6.p.s.Milej lektury.
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Piterko »

jedno auto drugiemu nie rowne i tyle. jakos idzie z cena taka prawda
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Eeee tam, trochę, wybacz, durnowaty komentarz... Mało w tych artykułach treści, pierwszy i ostatni mają w miarę sens, ale mało też uzasadnienia dla takiego zdania. Bez urazy...
Z dupy porównanie jeśli chodzi o wybór auta. Paska do S2 najlepiej można porównywać w kombi. S2 do A4 ??? Wcale... S2 do Insignia i Mazda ? No w miarę, chociaż S2 kombi i Insignia kombi ma większy sens, ale ok...

A poziom artykułów niestety żenujący, uzasadnia (ewolucyjnie) wtórny analfabetyzm narodu ;)
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

Może to nie jest dokładnie takie samo zestawienie aut jak w artykule ale jestem posiadaczem między innymi BMW e46 coupe 325 i Superba I 1.9 (AWX) Elegance.
To są 2 diametralnie inne marki. Niestety co do materiałów nie ma nawet porównania. Jakość skóry miedzy jednym a drugim to przepaść. To samo z plastikami. W BMW kierowca wie, że to on jest "u siebie" wszystkie przełączniki pod ręką i panel środkowy skierowany ku niemu.
Mimo, że mam w Skodzie elektryczne fotele z pamięcią, grzaniem i wszystkimi bajerami to niestety nie potrafię zająć tak dogodnej pozycji jak w BMW.
Układ kierowniczy i zawieszenie niestety też na niekorzyść Skody, pomimo tego, że Superb ze startu ma przewagę w postaci fabrycznych 17" felg z relatywnie wąską oponą (225/45), a BMW bardzo szerokie 18" obręcze.
Niestety 130 konnego klekoczącego TDI nie da się porównać do 2.5 190konnej benzynowej jednostki ale każdy kto miał okazję pojeździć BMW z mocnym R6 pod maską ten rozumie z kąd się wzięła ta ogólnie propagowana wyjątkowość tej marki (i 2.8 z VAG to też nie to samo).

Z zalet superba muszę przyznać, że jebo bi-xenon jest lepszy od zwykłego xenonu, który mam w bmw. Ze względu na przepaść w klasach o ilości miejsca nie wspomnę. Podoba mi się też duża ilość schowków, w tym ten klimatyzowany w podłokietniku.

Co do Superba to decyzja o jego kupnie nie była w żadnym wypadku decyzją przypadkową. Potrzebowałem auta, które będzie duże, tanie w eksploatacji, stosunkowo mało awaryjne i jak możliwie najmłodsze w określonym budżecie. Czyli w skrócie auta na taksówkę. Może to niepoprawna politycznie opinia ;bo taka mentalność Polaków jest taka jak mówi przysłowie "każda sroczka swój ogonek chwali" ale to jest forum dyskusyjna a nie kółko wzajemnej adoracji i; superb to taki średniak który na siłę chce być o klasę wyżej. Moim zdaniem to takie brakujące ogniwo pomiędzy passatem a A6 czy BMW seri 5. Zobaczcie jednak jakie są reakcjie zwolenników passata na temat wyższości Superba nad B5... wielkie oburzenie bo to przecież tylko skoda.
Superb ma wszystko co limuzyna powinna mieć jednak pewnej bariery (w tym psychologicznej) długo jeszcze nie przeskoczy. MB i BMW to marki, które od wielu wielu lat pracowały na swój sukces i od zawsze produkowały auta prestiżowe. Możliwe, że skoda nigdy nie będzie tak odbierana przez społeczeństwo... Mimo, że to chyba najlepszy stosunek jakości do ceny biorąc pod uwagę te kryteria które ja przyjąłem.

Na dopełnienie moich wypocin dodam jeszcze jako podsumowanie krótką anegdotę, która świetnie obrazuje to co napisałem... Bywając od czasu do czasu na spotkaniach jakiejś tam większej grupy osób z pośród których znałem garstkę. Tak wyszło, że pierwsze kilka razy bardziej po drodze było mi Skodą, jednak kiedyś pojechałem bawarką...
Od tego momentu byłem już mniej anonimowy i jak ktoś pytał o Bartka od BMW to już wszyscy wiedzieli o kogo chodzi...
Awatar użytkownika
Cefiro
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 21:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Cefiro »

Zamówiłem Superb-a, ale długo miałem dylemat czy nie lepiej Volvo S80 albo Saab 9-5 (http://automotiveblog.pl/wp-content/upl ... -front.jpg). Skoda najmniej podoba mi się wizualnie, ma najgorzej jakościowo wykończony środek no i brakuje jej typowo limuzynowej pozycji kierowcy (szeroki panel środkowy, przyciski pod ręką itp).
To co zaważyło nad wyborem to wyłącznie stosunek jakość/cena oraz niska awaryjność. Superb nie jest i dłuuugo nie będzie autem klasy premium. No ale w tym wszystkim trzeba wybrać czy chcemy mieć auto dla prestiżu czy praktyczne do jazdy w rozsądnych pieniądzach..

Ps. Docelowo i tak planuję wrócić do japońskiej szkoły kaizen, będzie to Infiniti FX.
2.0 170KM DSG black sedan - Laurin & Klement
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Bart, zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś. Możesz też spokojnie dodać to, że S2 w kombi nosi wężykiem na wietrze jak się szybciej jedzie - bardzo mi to przeszkadza, a nie spotkałem się z tym nigdy wcześniej. Musiał jakiś aerodynamiczny kompromis do bryły zapukać...

I naprawdę możnaby sporo ponarzekac, ale osobiście nie żałuję wyboru, był przemyślany i świadomy i życie póki co nie zweryfikowało. Nie ma dla mnie w tej chwili auta, które lepiej sprostałoby moim potrzebom i ambicjom i którego leasing byłbym w stanie obsłużyć.
ODPOWIEDZ