Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Big »

Superr, żona to mi suszy głowę jak jej auto się trochę zabrudzi, że "...już brudne i może byś go wyczyscił" :) Do czasu do kiedy nie zobaczyła jak te kometyki działają i jakie dają efekty suszyla mi głowę, że kupuje kosmetyki do samochodu za tyle kasy. Ale , jak powiedzzałem, to było do czasu puki nie zrobiłem nimi jej samochodu i nie zobaczyła jak to działa i że auto po takim prosesie i przejechaniu 30 km w deszczu może być... zupełnie czyste !! Od tego czasu nie ma żadych "ale " gdy zamawiam nowe kosmetyki.
Co do wolnego czasu - wiesz, po codziennych 8 godzinach spędzonych za biurkiem, taka fizyczna praca przy czyszczeniu samochodu tylko odstresowuje i relaksuje :)
Jeden lubi leździć autem w brudzie inny woli jak auto jest czyste i pachnące. Ja wolę to drugie :) Zresztą uważam, że mój samochód (chodzi mi o jego stan) świadczy o mnie tak samo jak stan mojego ubrania.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Krzysiek »

Koledzy czy ktoś może polecić jakąś dobrą aktywną pianę?
Z góry dziękuję za pomoc.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: macki111 »

Krzysiek pisze:Koledzy czy ktoś może polecić jakąś dobrą aktywną pianę?
Z góry dziękuję za pomoc.
Hej Krzysiek, też już o to pytałem parę postów wcześniej, ale rozeszło się po kościach.
Ja kupiłem Karcher płyn alkaiczny-czy coś tam. Ale średnio to działa. Teraz nabyłem też Karcher ale Wash&Wax (szampon z woskiem) zobaczymy. Ta piana, to jak auto jest tylko okurzone to może działa, ale jak jest brudne to trzeba szorowac gąbką,
i naprawdę dobrze spłukac bo zostają straszne smugi. Na op. napisane jest, aby spryskac auto i odczekac 5min. Z doświadczenia już po 2min piana zasycha. Może przy innej marce jest lepiej ale tutaj kicha.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Sebastian_M26 »

Moje doświadczenia:
Mycie lakieru
1. Meguiars Ultimate Wash and Wax - słaby
2. Meguiars Gold Class - poprawny ale nie wydajny
3. Meguiars NXT - lepszy od Gold Class
4. Duragloss 901 - najlepszy ze wszystkich
...szukam dalej szamponu

Mycie felg:
Najlepszy zestaw jaki znalazłem to:
Poorboys Spray and Rinse Whell Cleaner - do brudu oraz Sonax do usuwania smoły - do asfaltu i smoły ( spray 300ml za 15zł !!!). Poorboys-a można zastąpić naszym środkiem Atack do felg z Autolandu. Po czyszczeniu zabezpieczenie szybkim woskiem do następnego mycia.

Usuwanie owadów:
Nasączenie (alkohol) Ajax do szyb (750ml za 6zł) i później zmycie Poorboys Spray and Wipe i zabezpieczenie "szybkim" woskiem Poorboys QuickWax

Mycie szyb:
Tenzi TopGlass

Mycie środka:
Meguiars All Purpose Cleaner

Woskowanie:
1. Meguiars NXT Generation Tech Wax 2.0 - bardzo trudny w użyciu, brudzi szyby i plastiki, nie trwały, płyn do spryskiwaczy bardzo szybko go spłukuje
2. Lusso Oro - "łatwiejszy" od NXT oraz dużo trwalszy, ładnie wydobywa głębie czarnego
3. Finish Kare 1000 High Temp - najłatwiejszy w nakładaniu i najbardziej trwały

Do mycia używam gąbkę z microfibrą Sonax Maxi Size, do osuszania ręcznik Chemical Guys Suv Size, a do usuwania wosków,past Meguiars Supreme Shine Microfiber
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Drunx
Posty: 9
Rejestracja: 3 cze 2012, o 17:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Thomastown/Irlandia

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Drunx »

Moze mi ktos podeslac na priva info co i jak po kolei robic i czym mam dostep do karchera jezeli to cos ma mi pomoc :) (chodzi oczywiscie o mycie i woskowanie samochodu glowni8e idzie mi o dobre zabezpiecznie samochodu a pozniej wo wyglad ale jakby bylo mix max to tez bylbym happy) dziekuje z gory
Awatar użytkownika
marwlaz
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2012, o 10:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 190 KM
Imię: Mariusz
Lokalizacja: W-wa i okolice

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: marwlaz »

Może ktoś podpowie co zrobić gdy po nałożeniu wszystkich możliwych śroków Meguiarsa samochód po paru dniach lekko się przykurzył i należałoby go teraz odświerzyć to mam spłukać go i wytrzeć do sucha czy bawić się znowu w porządne mycie itp?
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: neck99 »

A jak tak ni z gruchy ni z pietruchy wkleję efekt Qwarc-u na moim samochodzie który robiłem w zeszłą sobotę :

Wszystkie zdjęcia i info na temat tutaj : viewtopic.php?f=18&t=1864" onclick="window.open(this.href);return false;

Poniżej kilka wybranych :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: neck99 »

Mam pytanie. Skóra ma to do siebie ze po czasie łapie takie typowe dla niej zagniecenia.

Czy są preparaty które od tego 100% uchronią ? Czy to kwestia czasu i nie ma na to siły ?

Jaki preparat polecacie do skóry ? Dotychczas stosowałem zawsze tj co najmniej raz w miesiącu oryginalny skodowski preparat. Skórka była po nim bardziej sprężysta, miękka, elastyczna. Nie wiem czy dzięki temu skóra w octavi wygląda naprawdę dobrze mało jest tych zagnieceń. Ale nie wiem czy mogło by być jeszcze mniej stosując cos innego lepszego ?

P.S w SII sa bardziej widoczne przeszycia. Czy nie zrobię sobie kuku jak będę smarować siedzenie razem z przeszyciami. nie wiem czy ta nić pod wpływem wilgoci nie zacznie puszczać/pękać
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Big »

Neck99, bardzo ładny efekt !! Monitoruj sprawę i zdaj relację z trwałosci tej powłoki. Ciekw jestm jak długo będzie ona chroniła lakier.
P.S.
Sam ją nakładałeś, czy robiłeś to w firmie detailingowej ?
Co do skóry to kup preparatu firmu Leder Zentrum. Mozesz nakładac je również na przeszycia nic sie złego nie stanie.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: neck99 »

W firmie na śląsku - 500pln :)

Generalnie ciągle jest :) auto wyraźniej mniej sie brudzi. Myje sie samą wodą tak jak mówili. Jednak przy nadkolach zostaje brud. Myjka sobie nie radzi :( Nie zalecają mycia tymi myjkami z proszkiem. Wiec zostaje mi domycie ręcznie. Bo jak były te ulewy nie myłem auta i brud na dole nadkola i dół drzwi jest.

Ma ktoś patent na mycie myjką + np rękawica ? Nie chce porysować a opcja 2 wiadra odpada bo nie bardzo jak. Szkoda ze na myjkach nie ma też kraniku z wodą by można opłukać karcherem auto a potem wiaderkami umyć :(
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Big »

Neck99, ja robie tak. Jade ma myję z własnym wiadrem na wodę, szamponem, rekawicą do mycia. Podjerzdzam na stanowisko i tak. Wrzucam 3 zł i wybieram program z samą wodą demineraliwozowana (do spłukiwania). Obfcie zraszam auto wodą i po wcześniesjzym wlaniu porcji szamponu do wiaderka, wkładam do niego lancę i napełniam wodą. Nastepnie myję samochód za pomocą mojej rękawicy i wody z szamponem ze swojego wiaderka. Po umyciu wrzrzucam 2 zł i spłukuję auto znów wodą demineralizowaną i to wszystko :)
Całość kosztuje mnie 5 zł :)
Po odjechaniu ze stanowiska suszę samochód za pomocą recznika waflowego, nakładam detailer uzupelniajacy warstwę wosku, czyszczę szyby i plastiki zewnętrzne i samochód jest gotowy do dalszej eksploatacji :)
P.S.
Nikt, nigdy nie zwrócił mi uwagi na fakt, że przyjeżdżam z własnymi kosmetykami i używam ich zamiast agresywanej chemii z myjnii.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: neck99 »

Big pisze:wkładam do niego lancę i napełniam wodą.
Da sie tak ? NIe ma tak ze ciśnienie jest tak duże ze jestes cały mokry ?
Big pisze:Nastepnie myję samochód za pomocą mojej rękawicy i wody z szamponem ze swojego wiaderka
Czyli nie korzystasz z 2 wiader ? Nie rysuje sie jak moczysz znów w tej samej wodzie ?
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Big »

neck99 pisze:Da sie tak ? NIe ma tak ze ciśnienie jest tak duże ze jestes cały mokry ?
Da się, ale zdradze ci mój sekret :) Przyworzą ze swobą butelkę 5 l. wody napełnioną w dou. najpierw wlewam porację szamponu do pusego wiadra po czym wlewam te 5 l. wody z butelki i do tak, częsciowo tylko napełnionego wiadra, wkładam lancę z wodę pod cisnieniem. wtedy nic nie bryzga i spokojnie mozna napełnić wiadro do końca.
neck99 pisze:Czyli nie korzystasz z 2 wiader ?
No niestety nie. Bo nie ma za bardzo jak.
neck99 pisze:Nie rysuje sie jak moczysz znów w tej samej wodzie ?
Myję dalikatnie często płukając rekawicę. Dodatkowo dały drzwi i zderzaki zostawiam na koniec, a na sam koniec felgi. Jak do tej pory udaje mi się unikać robienia nowych swirlsów :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: sjak »

Kurcze, podziwiam Was. Macie zacięcie :)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: neck99 »

Big pisze:Da się, ale zdradze ci mój sekret :) Przyworzą ze swobą butelkę 5 l. wody napełnioną w dou. najpierw wlewam porację szamponu do pusego wiadra po czym wlewam te 5 l. wody z butelki i do tak, częsciowo tylko napełnionego wiadra, wkładam lancę z wodę pod cisnieniem. wtedy nic nie bryzga i spokojnie mozna napełnić wiadro do końca.
To dobry patent. Ja kombinowałem żeby owijać myjke szmata albo coś. Twój pomysł jest dobry i skorzystam :D dzięki !!

To teraz mi powiedz :

1. jaki mam szampon kupić,
2. jakie wielkie wiadro (litry) oraz ile nakrętek na takie wiadro lać :)

Jako detaler muszę kupić gdzieś CarPro Cquartz Reload 400ml.

3. czym go nakładać - mikrofibra ?
4. czym wycierać do sucha - sucha wspomniałeś o waflowej ścierce lepsza od mikrofibry ?
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
ODPOWIEDZ