Odnowienie farbą używanego silnika.

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Stif
Posty: 20
Rejestracja: 15 gru 2011, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: mazowsze

Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: Stif »

Jaką farbą polecacie malowanie silnika przed montażem. Czeka nas przekładka takiego silnika jaki widać w moto ogloszeniach Jak zrobić renowacje bloku, jakiej farby użyć, może ktoś malował bo ruda dopadła go miejscami. :?:Na co zwrócić uwagę wizualnie przy kupnie takiego silnika.
“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: dato »

Kupowałem w życiu kilka używanych samochodów i gdybym zobaczył silnik pomalowany (jakąkolwiek) farbką to bym podziękował i poszedł na piwo. A przy kupnie takiego silnika zwróć uwagę czy sprzedający opowiadając Ci o przebiegu i 30 dniach gwarancji utrzymuje kontakt wzrokowy...
Awatar użytkownika
Stif
Posty: 20
Rejestracja: 15 gru 2011, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: mazowsze

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: Stif »

Gwarancja rozruchowa, to znaczy jak odpali to silnik dobry i do widzenia. Za gwarancje na piśmie na 30 dni zaraz doliczają dopłatę.Lepiej chyba zapłacić drożej?
“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: dato »

Lepiej, lepiej... Przekładka silnika to min. 500 + masa "dodatków" może w trakcie wyniknąć. Dwar razy w życiu mi się zdarzyło i dwa razy była to droga przez mękę...
Alcodigital_pl
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 15:37
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: Alcodigital_pl »

Dokładnie,przynajmniej masz jakiś tam powiedzmy okres gwarancji,na samo odpalenie niestety ciężko uwierzyć,że jest on w 100% sprawny.
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: BART WA »

Ja jak odbudowywałem silniki do klasyków tu po uprzednim bardzo dokładnym wyczyszczeniu bloku, porządnie go wytrawiałem fosolem a następnie przecierałem nitro.
Później już podkład epoksydowy w dwóch warstwach z czasem na odparowanie. Później już baza i klar. Nie wierzcie bredniom, że blok musi być pomalowany lakierem wysokotemperaturowym. Wcale nie ma takiej potrzeby bo aż tak bardzo się nie nagrzewa. Lakier samochodowy idealnie się spisuje i trwałość nieporównywalna ze sprayem. Przy malowaniu żeliwnych bloków należy jednak pamiętać, że nakładamy cienkie warstwy.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: dato »

Bart, moja uwaga dotyczyła jak najbardziej "teraźniejszego" silnika zgodnie z linkiem z ogłoszenia. Kupiłbyś takie auto (póka średnio-niska) z podmalowanymi elementami silnika ? ;)
Restauracja klasyków czy zabytków to oczywiście całkiem inna bajka !
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: BART WA »

Ale Stif nie pytał czy malować silnik tylko jakiej farby użyć. To już jego sprawa czy chce to zrobić czy nie. Po prostu w necie jest mnóstwo wątków na ten temat i ludzie piszą jakieś bzdury o hammerite nakładanym z pędzla czy sprayach wysokotemperaturowych.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: dato »

link byl do silnika :)
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: BART WA »

Dokładnie, był link do silnika i Stif zapytał czym go pomalować, a Ty od razu że malowanego byś nie kupił itp. Proponuję jeszcze raz przeczytać post autora wątku.
Z tego co zrozumiałem to Stif chciał się dowiedzieć jak odnowić blok silnika, a nie tego czy Dato kupiłby pomalowany silnik.

Wracając do tematu jeśli masz jakieś pytanie co do malowania to chętnie na nie odpowiem. Tak na szybko znalazłem tylko foty 2 niestety obie kiepskie.
Obrazek
http://imageshack.us/photo/my-images/16/421ya.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Myślę jednak, że u Ciebie nie ma za bardzo sensu zbytniego spuszczania się nad efektem wizualnym bo i tak prawie cały silnik jest zakryty plastikami i proponuję tak jak na drugiej focie czarny półmat.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: dato »

Bart, nie chcę się z Tobą kłócić. Na restauracji czegokolwiek, w tym silników w zabytkach i klasykach znam się jak świnia na gwiazdach.

Post był o bieżące niższej klasy auto, w którym trzeba podmienić zarżnięty silnik na równie bieżący i nie wiadomo jak "działający" od handlarza. I żeby go podmalować. I ja podtrzymuję, co powiedziałem - gdybym miał kupić kilkuletnie autko z podmienionym silnikiem "podmalowanym" to bym go nie kupił. Tyle mojej opinii.

Stif faktycznie nie pytał, czy Dato chce od niego kupić, ale pytał, czym podmalować podmieniany silnik - nie pytał, czym pomalować blok klasycznego silnika w klasycznym aucie. Ja uznaję, że to "klasycznie" niskobudżetowa i niskorocznikowa sprawa - jeśli się pomyliłem to z przyjemnością się pokajam...
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: dekard »

Stif nie maluj go, wyczyść go po prostu żeby ew. wycieki widzieć i daj owiewkę plastik oryg. najlepiej żeby to ręce i nogi miało.
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odnowienie farbą używanego silnika.

Post autor: BART WA »

Albo po prostu odczyść rdzę i pomaluj bo tak jak fabryka chciała. Będziesz miał czyste sumienie że pod mnóstwem plastików wygląda schludnie. Jak to zrobisz poprawnie (zachowasz kolorystykę) to nikt nie pozna, że cokolwiek było z nim robione. Chociaż swoją drogą to wygląd silnika w ówczesnych plastikowych samochodach nie ma najmniejszego znaczenia gdyż i tak go zasłania mnóstwo nikomu niepotrzebnych maskownic i atrap utrudniających bezproblemowe obserwowanie ewentualnych wycieków itp.
ODPOWIEDZ