Superb vs Mercedes vs BMW

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: sjak »

BART WA pisze:

Nie wiem z kąd wytrzasnąłeś wątek zawieszeń BMW z lat 80-tych skoro wszędzie pisałeś o 10-letnich autach. Tak dla przykładu powiem Ci, że moją 10 letnią bawarką z jej "archaicznym" zawieszeniem jestem w stanie ten sam zakręt przejechać nawet 40km/h szybciej niż superbem na jego wypasionym wielowahaczowym zawieszeniu

Hm ... zainteresował mnie ten argument. Czyli rozumiem, że tam, gdzie ja ledwo pojadę 100, Ty sobie śmigniesz 140 ...
Spróbujmy. Jeśli Ci się to uda, odkupię od Ciebie tego potwora za cenę nowego Superba, jeśli nie, dostanę go od Ciebie gratis (w końcu bardzo by Cię zawiódł, prawda ?) ;)

Nie twierdzę, że Superb to mistrz zakrętów. Subaru te same zakręty, mimo prześwitu 20 cm, jeżdżę znacznie szybciej, ale taka różnica - jestem pod wrażeniem - musisz mi to zaprezentować ;)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Idzie w ostre :) A XDS wyłączysz?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: szms »

Jak widać na forum same samce alfa i jedynym sensownym rozwiązaniem pojedynku byłoby zrobienie honorowego pojedynku na szable :lol:

Każdy pcha w swoją stronę i nie odpuści, a i tak wiadomo, że żaden do swoich racji nie przekona drugiego :mrgreen:
Jakby nie patrzeć takie forum właśnie po to jest... :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: sjak »

Jak się bawić, to się bawić :D
A co mi tam ... :D
Zawsze lubiłem sporty motorowe :D
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

sjak pisze:
BART WA pisze:

Nie wiem z kąd wytrzasnąłeś wątek zawieszeń BMW z lat 80-tych skoro wszędzie pisałeś o 10-letnich autach. Tak dla przykładu powiem Ci, że moją 10 letnią bawarką z jej "archaicznym" zawieszeniem jestem w stanie ten sam zakręt przejechać nawet 40km/h szybciej niż superbem na jego wypasionym wielowahaczowym zawieszeniu

Hm ... zainteresował mnie ten argument. Czyli rozumiem, że tam, gdzie ja ledwo pojadę 100, Ty sobie śmigniesz 140 ...
Spróbujmy. Jeśli Ci się to uda, odkupię od Ciebie tego potwora za cenę nowego Superba, jeśli nie, dostanę go od Ciebie gratis (w końcu bardzo by Cię zawiódł, prawda ?) ;)

Nie twierdzę, że Superb to mistrz zakrętów. Subaru te same zakręty, mimo prześwitu 20 cm, jeżdżę znacznie szybciej, ale taka różnica - jestem pod wrażeniem - musisz mi to zaprezentować ;)

Dotyczy to tak jak napisałem moich egzemplarzy. Niestety mój superb stoi jak czapla na swoim oryginalnym zawieszeniu, w dodatku opony to nic górnolotnego bo barum bravuris 2 225/45ZR17. Niestety lapie to dość duże przechyły w zakrętach - odległość opony od rantu blotnika to z 7-8cm. :shock:
BMW na M-powerowskim zawieszeniu (fabryczna opcja za dopłata) przy felgach 18x9J i oponach 235/40 Bridstone potenza kleją niesamowicie i nie maja ugięć bocznych. Poza tym koła są praktycznie zlicowane z błotnikami. To jest zupelnie inna jazda. To auto przechodzi w poślizg bez żadnego szarpnięcia czy bujnięcia. To auto po prostu nie wychyla się zakrętach - kiedy stawiasz je bokiem to masz wrażenie że masz drewniane kołki zamiast amortyzatorów.

Może to, że nie potrafię tak szybko jechać superbem ma związek z moim wstrętem i lekiem do podsterowności i kiedy tylko czuje że auto wyjeżdża przodem to nabieram już pokory. Co do wyjeżdżania tyłem to ja nawet lubię auta ze skłonnością do nadsterowności. Wynika to pewnie z braku umiejętności i doświadczenia w jeździe autami FWD. Szybka jazda tylnonapedowcem w zakrętach jest dużo łatwiejsza i jest mnóstwo trikow typu jazda na "dwie nogi", kopnięce w hamulce dla dociążenia przodu czy nawet "miedzygaz".
Niestety nie jestem w stanie zwalczyć tej podsterowności - poprzez styl jazdy a tak jak napisalem moja skoda to woł roboczy i nie zamierzam przebudowywać zawieszenia i inwestować w jakąś ciekawą mieszankę gumy.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: jjumbo »

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bart wa wymięka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
powiem ci tyle że masz szczęście ty i bmw, że skoda nie ma jeszcze wersji skoda s-power bo bmw 10letnie m5 nie miało by szans :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
porównujesz jakie to bmw jest super w stosunku do superba , a teraz piszesz że m5 to takie super facet określ sie o co ci chodzi albo idź do mamy pora zmienić pampersa bo już pełno w pieluszce
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: sjak »

Spokojnie, bart wa tylko pomylił wątki. Chciał pisać w dziale "nasze auta", ale jakoś mu tak przeskoczyło :mrgreen: i stąd całe zamieszanie.
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

Proponuję przeczytać jeszcze raz. Dokładnie zaznaczyłem, że różnica w prędkości z jaką jestem w stanie przejechać dany zakręt dotyczy akurat tych moich egzemplarzy.
Hmmm... wymiekam....
...powiedz mi jak zinterpretujesz wtedy prawdziwość mojego założenia (moje BMW szybsze od mojej Skody o ileś tam w zakręcie) kiedy w próbie weźmie udział moja bawarka i superb kolegi Sjak'a.

Jeśli chciałbyś spróbować moim autem na tych warunkach (spisanych oczywiście przed tym) myślę, że mógłbym na to przystać.
jjumbo pisze:powiem ci tyle że masz szczęście ty i bmw, że skoda nie ma jeszcze wersji skoda s-power bo bmw 10letnie m5 nie miało by szans :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
porównujesz jakie to bmw jest super w stosunku do superba , a teraz piszesz że m5 to takie super facet określ sie o co ci chodzi albo idź do mamy pora zmienić pampersa bo już pełno w pieluszce
Szczerze mówiąc to nic z tego bełkotu nie rozumiem. Słowa nie napisałem o m5... :shock: :?
A to że cię mama nie przytulała tylko pan od huru nie musi od razu objawiać się jakimś żenującymi tekstami do ktoś uraził twoją chorą ambicję.
Wiem, że taka mentalność ludzi, i że każdy chwali co ma. Tylko to poronione, może ja mam inaczej. Ja trzeźwiej chyba patrzę na świat.
Bez poważania Bartek
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

Proponuję przeczytać jeszcze raz. Dokładnie zaznaczyłem, że różnica w prędkości z jaką jestem w stanie przejechać dany zakręt dotyczy akurat tych moich egzemplarzy.
Hmmm... wymiekam....
jjumbo...powiedz mi jak zinterpretujesz wtedy prawdziwość mojego założenia (moje BMW szybsze od mojej Skody o ileś tam w zakręcie) kiedy w próbie weźmie udział moja bawarka i superb kolegi Sjak'a.

Sjak, jeśli chciałbyś spróbować moim autem na tych warunkach (spisanych oczywiście przed tym) myślę, że mógłbym na to przystać. Napisz mi PW jak to sobie dokładnie wyobrażasz.
jjumbo pisze:powiem ci tyle że masz szczęście ty i bmw, że skoda nie ma jeszcze wersji skoda s-power bo bmw 10letnie m5 nie miało by szans :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
porównujesz jakie to bmw jest super w stosunku do superba , a teraz piszesz że m5 to takie super facet określ sie o co ci chodzi albo idź do mamy pora zmienić pampersa bo już pełno w pieluszce
Szczerze mówiąc to nic z tego bełkotu nie rozumiem. Słowa nie napisałem o m5... :shock: :?
A to że cię mama nie przytulała tylko pan od huru nie musi od razu objawiać się jakimś żenującymi tekstami do ktoś uraził twoją chorą ambicję.
Wiem, że taka mentalność ludzi, i że każdy chwali co ma. Tylko to poronione, może ja mam inaczej. Ja trzeźwiej chyba patrzę na świat.
Bez poważania Bartek
Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, o 00:23 przez BART WA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

BART WA pisze:
BART WA pisze:Proponuję przeczytać jeszcze raz. Dokładnie zaznaczyłem, że różnica w prędkości z jaką jestem w stanie przejechać dany zakręt dotyczy akurat tych moich egzemplarzy.
Hmmm... wymiekam....
jjumbo...powiedz mi jak zinterpretujesz wtedy prawdziwość mojego założenia (moje BMW szybsze od mojej Skody o ileś tam w zakręcie) kiedy w próbie weźmie udział moja bawarka i superb kolegi Sjak'a.

Sjak, jeśli chciałbyś spróbować moim autem na tych warunkach (spisanych oczywiście przed tym) myślę, że mógłbym na to przystać. Napisz mi PW jak to sobie dokładnie wyobrażasz.
jjumbo pisze:powiem ci tyle że masz szczęście ty i bmw, że skoda nie ma jeszcze wersji skoda s-power bo bmw 10letnie m5 nie miało by szans :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
porównujesz jakie to bmw jest super w stosunku do superba , a teraz piszesz że m5 to takie super facet określ sie o co ci chodzi albo idź do mamy pora zmienić pampersa bo już pełno w pieluszce
Szczerze mówiąc to nic z tego bełkotu nie rozumiem. Słowa nie napisałem o m5... :shock: :?
A to że cię mama nie przytulała tylko pan od huru nie musi od razu objawiać się jakimś żenującymi tekstami do ktoś uraził twoją chorą ambicję.
Wiem, że taka mentalność ludzi, i że każdy chwali co ma. Tylko to poronione, może ja mam inaczej. Ja trzeźwiej chyba patrzę na świat.
Bez poważania Bartek
Oj Bart, pojechałes po bandzie. Tak nieładnie tak.
BART WA pisze:[...]Jeśli chciałbyś spróbować moim autem na tych warunkach (spisanych oczywiście przed tym) myślę, że mógłbym na to przystać. [...]Bez poważania Bartek
Wymyśl sobie takie swoje warunki +zakład o cośtam - nie o auto - może być o skrzynkę dobrych flaszek. Podejmę taki zakład.

Moje warunki:
- znam trasę tydzień wcześniej
- nie jedziemy razem, wspólnie dbamy, żeby było bezpiecznie i w równych warunkach
- mam Twojego "przegranego" superba (moje auto z papierami, ale bez kluczyków w zastaw) 24h przed
- wszystko spisane przed.
- koszt za opony do uzgodnienia...

Wchodzisz ?

Z poważaniem. Jak nie wchodzisz - EOT.
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

Mam kilka obiekcji ale zapraszam na PW, jakoś się dogadamy.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

BART WA pisze:Mam kilka obiekcji ale zapraszam na PW, jakoś się dogadamy.
Nie ma PW, wszystko publicznie. Wchodzisz lub nie. Dam Ci jeszcze jedną szansę - chociaż nie powinienem - eot teraz, albo wchodzisz i możemy dalej dyskutować.
Dyskutujesz = ustalamy warunki zakładu. Nie chcesz zakładu - nie dyskutuj. Proste jak w pokerze. Którą bramkę wybierasz ?

Nie odstrzelę Cię oczywiście za złamanie zasad, to nie dziki zachód, po prostu potwierdzisz co należy o Tobie myśleć...
Krótka piłka.
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: BART WA »

Wchodzę na moich warunkach:
1. Nie o kilka flaszek tylko o jakiś sensowny szmal wart ryzyka rozbicia auta i wypadnięcia z rynku na 2 miesiące
2. nie dam ci auta na 24h bo jest mi niezbędne do pracy poza tym nie wiem jak jeździsz i średnio mi się uśmiecha oddanie na katowanie obcemu swojego auta (dam Ci pojeździć ale jakoś przed próbą żebyś wyczuł i oswoił się z autem)
3. po drugie spisujemy umowę K-s między mną, a Tobą na mój samochód na sumę wcześniej oszacowaną przez nas wartością i powiększoną o sumę 2 miesięcznej mojej wypłaty (1.5 miesiąca zajmuje dopełnienie formalności instalacji niedemontowanych urządzeń koniecznych do pracy)
4. w razie rozbicia auta oprócz wygranej finalizujesz ze mną umowę z pt 3. w trybie natychmiastowym
5. proponuję jakąś kaucję w razie wycofania się
6. jedziesz pierwszy i w razie rozbicia się wypłacasz nagrodę + kwotę wynikająca z pt 3
7. próba odbędzie się w wawie bo nie chce mi się gdzieś dalej jeździć - proponuje zakręt trasy toruńskiej między ulicami Obozową, a Powązkowską - bardzo ciekawy, szybki, szeroki, techniczny zakręt chociaż pod końcem trochę się zacieśnia i delikatnie wyrzuca; mimo wszystko myślę że to i tak jeden z ciekawszych zakrętów w stolicy i na nasze potrzeby idealnie się nadaje bo nie wybacza błędów i świetnie pokaże możliwości aut.
8. próba z powodów bezpieczeństwa odbywa się raz

Zapraszam na PW w razie jakichś pytań bo o interesach nie lubię publicznie rozmawiać
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Bart, jesteś po prostu zwykłym dupkiem nie wartym jakiejkolwiek dalszej dyskusji. Zanim Cię wrzucę do ignorantów, odpowiem na Twoje punkty.

AD:
1. Kup AC. Jakiego rynku ? Taxi ? Masz kilka aut, a z AC wypożyczysz kolejne, jakie chcesz. JEŚLI BYM CI ROZBIŁ, bo nie zamierzam się aż tak narażać. O "poważniejszą" kasę się nie zakładam, bo nie jestem hazardzistą, aczkolwiek pewnie założyłbym się, gdybym uważał Cie za wiarygodnego partnera.
2. Nie zmienię najtańszych na rynku opon, nie ustawię geometrii, nie sprawdzę hamulców i zawieszenia podczas takiej jednorazowej "przejażdżki". 24h to jest minimum, żeby doprowadzić taxi do stanu w jakim normalny człowiek auto użytkuje. Jestem wariat, ale nie samobójca. Sp... na drzewo. Nie mam się z czym oswajać - zwykły szkodnik, tyle, że jak to taxi, niezadbany.
3. TAXI sobie weź nowe w leasingu raiff na 0%, a oszacowanie pozostaw rzeczoznawcy. Zafiskalizujesz się w 2 dni, a nie tygodnie. Z dupy punkt wzięty. Nie chcę kupować Twojego najtańszym kosztem zakupionego i utrzymywanego auta, AC musi Ci (ewentualnie) wystarczyć. Mogę Ci pozyczyć na pierwszą ratę składki jak nie wykupiłeś.
4. Nie dotyczy. ppkt 3.
5. Wpłać na Owsiaka.
6. Nie, Ty też pojedź, możesz rozbić się wcześniej :twisted:
7. Mnie pasuje, fajne miejsce. Ale Stawki od dołu jeszcze fajniejsze, a jest kilka ciekawszych niż oba wcześniejsze :) Mnie pasuje każde, o którym wiem tydzień wcześniej.
8. Próby są indywidualne. Nie Twoja sprawa ile razy, możemy rozliczyć się z opon. Nie wsiądę w Twojego grata, póki mi go ktoś nie naprawi, a ja nie sprawdzę czy skutecznie. I mało ważne jest jaki ma znaczek z przodu... Paniał w kontekście wcześniejszej (nie ze mną) dyskusji ???

Drzewo.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: szms »

BART WA spinasz dupę do tego stopnia, że powoli zaczyna Ci pękać żyłka od pompki :o
Weź się człowieku ogarnij i raz, trochę szacunku, dwa trochę zluzuj, bo to nie jest turniej o złote gacie sołtysa - jakbyś nie zauważył.

Tekstami typu "bez poważania" wskazujesz siebie jako wieśniaka, potwierdzając tezę, że warszawiak to burak.
Nie obrażając ludzi, którzy mieszkają w stolycy, ale potrafią się zachować.
Aaa... od razu rysuje mi się wspaniały obraz warszafffskiego taksuuufkasza, pasujesz mniodzo! :mrgreen:

btw. co to jest "pan od huru"?
ODPOWIEDZ