Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pjetko »

ursus pisze:Przy zamówieniu dzisiaj przewidywany termin, to 22 tydzień 2016, czyli połowa maja, o ile nie masz którejś z tych brakujących części w konfiguracji.
Przynajmniej ja to tak zrozumiałem.
Kombi, liftback czy bez znaczenia? Aż mi się wierzyć nie chce, bo tydzień temu jak wziąłem żonę do salonu i pokazywałem jej różnicę między kombi a lifbackiem, to zapytałem sprzedawcę jakie są terminy na lifbacka i mówił, że się pozmieniało i może być nawet na styczeń... Chociaż może mieli kolejkę zaklepaną z możliwością zmiany konfiguracji...
czyzyk122
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:33
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: czyzyk122 »

Witam - jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość .
Może się okazać ze terminy będą jeszcze krótsze (Albo dłuższe jak ktoś chce niewłaściwy silnik)
Takiego maila napisałem do Skody:

Byłem umówiony 05/11/2015 na podpisanie umowy w sprawie zakupu Skody Superb z silnikiem 1.4 TSI 150KM ACT. Niestety przeczytałem taką informację :

"Tymczasem w środę minister Dobrindt poinformował, że te manipulacje dotyczą aż 98 tys. aut z silnikami benzynowymi o pojemności 1,4 litra, z instalacją do wyłączania pracy części cylindrów."
( http://wyborcza.biz/bizne...agena.html#ixzz3qbNUxyOg).
Obecnie wycofałem się z planowanego zakupu. Chciałbym się dowiedzieć jakie jest stanowisko Państwa w tej sprawie. Co planuje Skoda i czy z mojego punktu widzenie bezpiecznym jest zakup samochodu z tym silnikiem ? Kiedy mogę oczekiwać jakiegoś stanowiska?

Ciekawe co odpiszą - pewnie nic :)
Awatar użytkownika
Sturm
Posty: 59
Rejestracja: 9 sie 2015, o 22:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sturm »

Ja się dzisiaj kontaktowałem ze swoim dealerem, aby się dogadać na zmianę konfiguracji a ten mi ze sprawdzi czy termin nie wskoczył bo się coś ruszyło. Okazuje się ze wpadł termin na 11 tydzień 2016. Zastanawiam się czy po modyfikacji znów nie ucieknie termin produkcji ;p 11 tydzień to pół roku od zamówienia :o


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wojti2 »

Wczoraj rozmawiałem z dilerem na temat zamówienia SIII Kombi z silnikiem 2.0 TDI 190 KM, który chcę odebrać w połowie maja to mi powiedział że dobrze jakbym go już zamówił bo może być problem z terminem.
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: daro »

Kura i Pasek dobra luksusowe :)
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: roman_szpadel »

Ciekawe rzeczy się dzieją z terminami. Zamówiłem w tyg. 32 liftback 1.8 L&K, planowana produkcja 1-2/2016. Dziś otrzymałem od dilera "informację produktową 33/2105, z dnia 04.11.2015" od importera, która wskazuje na listę elementów, którę opóźniają o "nie wiadomo ile" auta planowane do produkcji na kalendarzowy 2016.

Lista zawiera:
Felgi pegasus 18"
Kamera wielofunkcyjna z przodu
Kamera cofania
Szyberdach
Tapicerki inne niż czarna
Crew protect
i wisienka na torcie...
jumbo box z tyłu z 12v 230v i usb, przewidywany czas dostępności 22/2016.

Uśmiałem się nieźle. Ponieważ czytam forum o passacie to nie byłem zaskoczony, że wyszła taka heca, ale mimo wszystko skala jest porażająca. Diler nieśmiało nakłania mnie do rezygnacji z jumbo i kamery cofania, ale nie poddaję się i czekam. Ciekaw jestem czy wyjdzie okres 52 tyg. od zamówienia do dostawy. Co myślicie, pobiję rekord oczekiwania?
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

O jezusie, dobrze że nie muszę teraz kupować auta.


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pjetko
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, o 23:44
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: WPI

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pjetko »

roman_szpadel pisze:Ciekawe rzeczy się dzieją z terminami. Zamówiłem w tyg. 32 liftback 1.8 L&K, planowana produkcja 1-2/2016. Dziś otrzymałem od dilera "informację produktową 33/2105, z dnia 04.11.2015" od importera, która wskazuje na listę elementów, którę opóźniają o "nie wiadomo ile" auta planowane do produkcji na kalendarzowy 2016.

Lista zawiera:
Felgi pegasus 18"
Kamera wielofunkcyjna z przodu
Kamera cofania
Szyberdach
Tapicerki inne niż czarna
Crew protect
i wisienka na torcie...
jumbo box z tyłu z 12v 230v i usb, przewidywany czas dostępności 22/2016.
No to już wiem, dlaczego nie mam jeszcze terminu :( Hmm... chyba trzeba będzie się rozejrzeć po dealerach, co mają aktualnie na placach... albo brać passata z wyprzedaży rocznika ;)
Chociaż kamerę wielofunkcyjną mają wszystkie Style i L&K... coś mi się wierzyć nie chce, że produkować będą tylko Active i Ambition...
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 279
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 10:41
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: WLKP

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kuba »

Zaraz będzie info ze jak chce się zgodnie z terminem to trzeba zadowolić się folderem superba reszta się skonczyla ...
"za skoda tyle czekasz chyba cie pojeb ...."
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

roman_szpadel pisze:Ciekawe rzeczy się dzieją z terminami. Zamówiłem w tyg. 32 liftback 1.8 L&K, planowana produkcja 1-2/2016. Dziś otrzymałem od dilera "informację produktową 33/2105,
Nie zamawiaj ... i tak nie dozyjesz do roku 2105 ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
karbab
Posty: 24
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 12:27
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Lokalizacja: Gliwice

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: karbab »

Sierpień? To na poważnie?

Powiedzcie mi panowie, Czy złożenie zamówienia na Skodę wiąże się z jakiegoś rodzaju twardym zobowiązaniem mnie do jej zakupu? Martwię się że przy składaniu zamówienia usłyszę termin marcowy, a tydzień później przełożą go na wrzesień. Szlag mnie wtedy trafi.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Misiek Fisiek »

Musisz zażądać wyznaczenia terminu w umowie i zapisu, że jak się do tego terminu nie wywiążą to zwracają zaliczkę. Nie powinni mieć z tym problemu jeśli nie będą musieli zwracać zaliczki x2.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ursus »

karbab pisze:Sierpień? To na poważnie?

Powiedzcie mi panowie, Czy złożenie zamówienia na Skodę wiąże się z jakiegoś rodzaju twardym zobowiązaniem mnie do jej zakupu? Martwię się że przy składaniu zamówienia usłyszę termin marcowy, a tydzień później przełożą go na wrzesień. Szlag mnie wtedy trafi.
Mi szczerze powiedzieli, że jak się rozmyślę przed odbiorem to mi moje 3k pln bez problemu oddadzą.
Prawdziwego terminu Ci nie podadzą przy zamówieniu, podobno to trwa około 2 tygodnie do momentu, kiedy będą znali tydzień produkcji, no chyba, że którejś z części będzie brakować (kamera, panorama, felgi, ostatnio też konsola z 220v do tyłu).

Misiek Fisiek pisze:Musisz zażądać wyznaczenia terminu w umowie i zapisu, że jak się do tego terminu nie wywiążą to zwracają zaliczkę. Nie powinni mieć z tym problemu jeśli nie będą musieli zwracać zaliczki x2.
Terminu Ci raczej nie podadzą teraz, bo mają meksyk z połową części. Misiek to chyba zadatek zwraca się podwójnie, a a zaliczkę po prostu oddaje, no nie?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Misiek Fisiek »

W teorii tak. Ale mogą coś nazwać zaliczką i napisać, że nie podlega zwrotowi. I w praktyce tak robią.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: polrob »

Wczoraj zmodyfikowałem swoje zamówienie wypadło gniazdo z tyłu z 12v 230v i usb. Zobaczymy czy coś się ruszy z terminem produkcji bo na razie brak w systemie. Z tego co pojawia się na forum to moje zamówienie jest pozbawione elementów które opóźniają produkcję także zobaczymy jaki to ma wpływ.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
ODPOWIEDZ