Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Camillinhio »

Tobie to tylko o kasę chodzi ;) Normalnie prawie jak żona.
Obrazek
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ursus »

elmi_k pisze:Qrde ale przecież braki w wyposażeniu to nie wina klienta(i ch... mnie to obchodzi, że nie ma). Ktoś nie ogarnia dostawców. Prawdopodobnie jak wielu sprawach wygrali dostawcy/wykonawcy z najniższą ceną :/ a nie jakością i możliwościami.

Nie wiem jak jest w tych umowach ale powinno być tak, że niedotrzymanie umowy - kara/zadośćuczynienie :D
Kurde, ty chyba nie czytałeś tego wątku. Oni nie wpisują na zamówieniach żadnej daty, więc nie ma żadnego "niedotrzymania umowy".
I to nie jeden salon, ale wszyscy mają "może, chyba, raczej" od wszystkich sprzedawców.

Albo pójdziemy w teorię spiskową, albo faktycznie tak jest wszędzie. Pewno, że praktyka idiotyczna, ale zagłosować można tylko nogami i pójść do konkurencji.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: elmi_k »

"Traktor" czytałem i się śmieję :-P

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: polrob »

hajdi

jesli tak było to podejrzewam że mieli już ten samochód zamówiony i tylko go przekonfigurowali. Z tego co wiem to po wklepaniu zamówienia nie widać terminu produkcji on się pojawia po jakim czasie. Zamówiłem obecnie 3 skode w ostatnich latach i nigdy nie było terminu od razu.
Z drugiej strony to jakiś chory system, że jedni mają terminy już określone na przyszły rok a inni (teoretycznie powinni mieć wcześniej auto) nie mają jeszcze tego terminu. Moja S3 powinna się produkować w pierwszych tygodnia przyszłego roku a terminu jeszcze nie ma i nie ma nic na wyposażeniu co by ją opóźniało, no chyba że silnik:)
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Camillinhio »

Ja w zamówieniu miałem wpisany termin realizacji: 12 tygodni od wpłaty zaliczki. W systemie auto było po ok 2 tygodniach od złożenia zamówienia. No ale ja zamawiałem s2FL = porządnego superba, kiedy wałki silnikowe były nie do wykrycia, kiedy księgowy dopiero zaczynał bawić się w projektowanie aut. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ursus »

Camillinhio pisze:Ja w zamówieniu miałem wpisany termin realizacji: 12 tygodni od wpłaty zaliczki. W systemie auto było po ok 2 tygodniach od złożenia zamówienia. No ale ja zamawiałem s2FL = porządnego superba, kiedy wałki silnikowe były nie do wykrycia, kiedy księgowy dopiero zaczynał bawić się w projektowanie aut. ;)
Ja nie miałem wpisanego na S3, ale moje auto też było w systemie po 2 tygodniach mniej więcej od zamówienia.
Tylko, że teraz to raczej wyjątek niż reguła.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Jak wiedziałem o terminie dostawy przed zamówieniem auta :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: DżejDżej »

A do mnie właśnie dzwonił sprzedawca, że auto jest przewidziane do produkcji W6/2016, odbiór do 2 tygodni później :)
Zamawiane jakieś 2-3 tygodnie temu.
googie
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 16:17
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: googie »

@DD, a jaka konfiguracja?
Obrazek
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: DżejDżej »

L&K, kombi, TDI 190 4x4 plus dodatki. Musiałbym zerknąć w konfigurację żeby wszystkie wymienić, ale z tego co pamiętam to było ACC 210, webasto, wentylowana skóra, hak, rolety szyb z tyłu, pakiet z gniazdkiem 230V i parę innych pierdółek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
cnpowerplay
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2013, o 21:16
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: maciek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: cnpowerplay »

Byłem dziś w salonie warunki omówić i się dowiedziałem:

- do L&K na 2016 nie można zamówić już beżowej tapicerki(skoda wstrzymała możliwość zamawiania), pozostaje tylko brąz
- do style na 2016 nie można zamówić pakietu simply clever ani gniazda 230v

Na 2016 podwyżka ceny 1200 pln(sedan) i trochę więcej za kombi, aktualny termin dostawy to koniec czerwca
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: elmi_k »

Porażka.
Foton

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Foton »

W Loganie w ogóle nie ma bezowej skory czy tez gniazdka 230V, stad te krótsze terminy oczekiwania...
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4047
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: piramida »

cnpowerplay pisze:Byłem dziś w salonie warunki omówić i się dowiedziałem:

- do L&K na 2016 nie można zamówić już beżowej tapicerki(skoda wstrzymała możliwość zamawiania), pozostaje tylko brąz
- do style na 2016 nie można zamówić pakietu simply clever ani gniazda 230v

Na 2016 podwyżka ceny 1200 pln(sedan) i trochę więcej za kombi, aktualny termin dostawy to koniec czerwca
k.rwa skandal z tą jasną tapicerką do L&K! Brązowa wygląda jak gówno…

Spytam z ciekawości, jak wygląda kwestia zestawu głośno mówiącego w wersji L&K, jest seryjne czy trzeba dołożyć, nie mogę tego jakoś wywnioskować?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Jak bierzesz Columbusa (co jest serią w L&K) to BT masz w standardzie, ale jak bardzo chcesz to możesz zawsze dopłacić do wyższej wersji BT.
Wyższej znaczy się z rekinem na dachu, rSAP, jakąś płytką do ładowania bezprzewodowego.... cuda wianki panie, tyle, że płacić trzeba
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ