S3 zawieszenie DCC

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: szms »

Mam To samo odczucie, normal jest jak dotychczas, a comfort jest juz bardziej tapczanowaty, taki na krusing po dziurawych drogach.
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: Kaloteck »

Enriquez pisze:Jeździłem 1.4 TSI z DCC i wydaje mi się, że to tryb "Normal" jest jednak tym, odpowiadającym twardości w starym S2.
Ale tu nie ma mowy o S2. Chodziło mi o porównanie normalnego S3 do S3 z DCC.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: Enriquez »

Jak S3 w standardzie to taki balon, to dziękuję bardzo.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: Zaj007 »

Jak mam inne odczucia.
Comfort zdecydowanie bardziej miękki niż S2. Buda buja się jak stary amerykański krążownik.
Normal podobny do S2 ale jakby bardziej miękki.
Sport sztywniejszy odczuwalnie od S2, ale z powodzeniem można codziennie jeździć.
Auto było na 18-19 stkach (nie pamietam).
U mnie są troche inne amory i w cholerę tewarde Pirelli 225/45R17 94Y. Może sdąd różnica.
Obrazek
thomas01000
Posty: 67
Rejestracja: 14 lip 2013, o 13:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: ZST-ZDR

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: thomas01000 »

A ja jestem ciekaw jak to wszystko ma się do zawiechy bez DCC ale ze sportowym zawieszeniem..? :roll:
Warto w ogóle brać takie zawieszenie?
...w planach S4
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: Kaloteck »

Jak na razie żaden z salonów w W-wie nie ma DCC do jazdy próbnej i nie wiadomo kiedy będą. Śmiać się czy płakać?
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: ursus »

Kaloteck pisze:Jak na razie żaden z salonów w W-wie nie ma DCC do jazdy próbnej i nie wiadomo kiedy będą. Śmiać się czy płakać?
Dosyć dziwne, bo w Krakowie mi mówili, że wszystkie salony miały dostępnych tylko kilka modeli z których musieli wybrać. M. in. 2.0 TDI 190 KM, L&K, który oczywiście ma DCC.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: rezon »

Nawet Krasne k/Rzeszowa ma L&K z DCC, a tu proszę Wa-wa nie ma? Czyżby przewidywali sprzedaż w Wa-wie tylko Activa czy co? Na pewno któryś salon ma
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: Kaloteck »

A co powiecie na to, że taki np. Sinclan (Zakręt koło Wawy) Superba nie ma w ogóle? Nie chodzi o to, że z DCC. Nie mają W OGÓLE. Pytam dlaczego, że przecież jest w ofercie itd. Odpowiedź - bo tak zarząd firmy zadecydował i że raczej już w tym roku nie kupią takiego demo. Za coś takiego nie grozi przypadkiem utrata autoryzacji od generalnego importera?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: whity »

Napisz skargę; )
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
skalar
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: skalar »

Kaloteck pisze:Jak na razie żaden z salonów w W-wie nie ma DCC do jazdy próbnej i nie wiadomo kiedy będą. Śmiać się czy płakać?
Być może coś się zmieniło, ale S III TDI 190KM Style z DCC był w Pol-Mot Auto na Połczyńskiej - jeździłem w sierpniu w ramach jazdy próbnej. Jazda była bez wcześniejszego umawiania się.
galileo
Posty: 314
Rejestracja: 22 lis 2015, o 18:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Polska

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: galileo »

wojcian pisze:Jeżdziłem ostatnio S3 190km z dsg w wersji L&K , i powiem ze DCC robi robotę w tym samochodzie,ale zastanawia mnie jedno. Jaka jest różnica ustawienia normal w dcc ,w stosunku do zwykłego zawiasu. Bo o ile w ustawieniu normal na kiepskiej nawierzchni to auto jest taczkowate, po przełączeniu na comfort można powiedziec że wybiera te wszystkie nierównosci genialnie (ul .klasztorna w Krakowie). Natomiast komfort jazdy przy ustawieniu normal na równej drodze ,jest zadowalający. Moim zdaniem to charakterystyka zwykłego zawiasu ,to chyba kompromis miedzy ustawieniem normal a comfort w DCC . Pisze o tym bo przy mojej konfiguracji różnica w cenie między L&K a STYLE to jest 450pln. Amortyzator przód/tył 1200pln/1500pln szt, a wiadomo że wymiana parami.
Czy amortyzatory do DCC S3 na przod to koszt 2400 zl a na tyl 3000 zl. Masz ta cene od ASO?
"Nie walcz z idiotami mają przewagę liczebną."
wojcian
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 18:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków/ Roeselare

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: wojcian »

galileo pisze:
wojcian pisze:Jeżdziłem ostatnio S3 190km z dsg w wersji L&K , i powiem ze DCC robi robotę w tym samochodzie,ale zastanawia mnie jedno. Jaka jest różnica ustawienia normal w dcc ,w stosunku do zwykłego zawiasu. Bo o ile w ustawieniu normal na kiepskiej nawierzchni to auto jest taczkowate, po przełączeniu na comfort można powiedziec że wybiera te wszystkie nierównosci genialnie (ul .klasztorna w Krakowie). Natomiast komfort jazdy przy ustawieniu normal na równej drodze ,jest zadowalający. Moim zdaniem to charakterystyka zwykłego zawiasu ,to chyba kompromis miedzy ustawieniem normal a comfort w DCC . Pisze o tym bo przy mojej konfiguracji różnica w cenie między L&K a STYLE to jest 450pln. Amortyzator przód/tył 1200pln/1500pln szt, a wiadomo że wymiana parami.
Czy amortyzatory do DCC S3 na przod to koszt 2400 zl a na tyl 3000 zl. Masz ta cene od ASO?

Tak z ASO skody ,do paska są w podobnej cenie.
hajdi
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2015, o 10:35
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Wojtas

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: hajdi »

Ja po przejechaniu sie S3 z DCC w conforcie powiem jedno sposób pokonywania progów zwalniających rewelacyjny i powiem tak "must have"
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: szms »

A mi trochę wrażenia siadły.
Bardzo mi się podobało jak do Superba to trafiło, ale po jeździe... szybko mi przeszło i teraz raczej bym tego nie brał. :roll:
Gadżet sam w sobie fajny, ale może i trochę zbyt dużo od niego oczekiwałem.
Jeździłem wersją z DCC i bez. :roll:
ODPOWIEDZ