Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Misiek Fisiek »

Przy takich przebiegach nie ma się nad czym zastanawiac. Zastanow się jeszcze nad przedłużeniem gwarancji do 5 lat. No i 2.0 tdi ma 350 nm. Możesz spodziewac sie jakichs bonusow ale bez przesady.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: gsh »

Również mogę się przychylić do poprzednich opinii co do porównania O2 i S2 - potężna różnica na korzyść S2. Jeździłem O2 rok czasu i wiem co piszę. Z dnia na dzień przesiadłem się z O2 do S2 i pierwsze dni miałem wrażenie że jeżdżę " s klasą " - poważnie. Chociaż oczywiście nie będę ukrywał że O2 to też świetne auto, doskonały wóz roboczy.
Robię ok 50kkm rocznie i wybierając samochód głównie kierowałem się ekonomią, wygodą i niezawodnością bo samochód przede wszystkim traktuję jako narzędzie pracy. Na dzień dzisiejszy cały czas uważam że mając ok 100-120k na nowe auto ciężko jest wybrać coś lepszego. Dokładnie za rok jeżeli nic się oczywiście nie pozmienia będę kupował nowe autko i na tą chwilę na 90% wybiorę S2.
Minusy na pewno są, ale zobaczcie że przeglądając forum można stwierdzić że ludzie którzy czegoś się czepiają to są bardzo indywidualne przypadki, jednemu nie pasuje zbiornik paliwa ( mi również i chętnie bym widział 80-90l ), innym zawias, ktoś narzeka na słabszą wentylację z tyłu itp itd. Nie ma jakiś ogólnych przypadków gdzie większość by na coś narzekała i co można by uznać za dużą wadę lub mankament S2.
Arnold
Posty: 41
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 19:59
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Arnold »

Superb ma zbiornik 60l ?
Szybkiego Powrotu Do Zdrowia ROBERT !
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Misiek Fisiek »

Wg producenta. W praktyce raczej 56-57.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Arnold
Posty: 41
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 19:59
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Arnold »

To rzeczywiście troszkę mały zbiornik. Mógłby być taki jak w Passacie b7 - 70litrów.
Szybkiego Powrotu Do Zdrowia ROBERT !
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: neck99 »

marzenie 120L :) No szkoda troche tego baku..
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Misiek Fisiek »

Bak to chyba najczesciej podnoszony mankament superba. Dla mnie było to irytujące gdy jezdziłem z malutkim dzieckiem w nocy bo musiałem zawsze pilnowac aby bak był pełen przed wyjazdem. Nie było opcji zajechac na stacje bo swiatła i hałas obudziłyby dziecko (a było wyjatkowo wrażliwe) i mielibysmy z żoną przej...ne przez resztę drogi.

Teraz brzdac jest wiekszy i spi jak kamien wiec nieduży bak mi nie przeszkadza. W trasie i tak robię przerwę co kilkaset km. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobic ja na stacji paliw.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: przem00 »

Zamiast dziury na naped 4x4 i miejsca na tlumik mogliby wsadzic, ale niestety nie udalo sie :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: sjak »

Zuber pisze:No i 2.0 tdi ma 350 nm. Możesz spodziewac sie jakichs bonusow ale bez przesady.
Łoj tam, łoj tam. Jak kupowałem to też wiedziałem, że ma min. 400 :mrgreen:
Bonusy są zawsze, kwestia tylko od którego tunera :mrgreen:
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Big »

Powiem ci że też mam O II i również będę, pod koniec tego roku, wymieniał ją na SII :) dlaczego Superb II a nie co innego ?? Po pierwsze dlatego, że żadno inne auto, poza SII, nie zaoferuje mi takiego stosunku ceny do wyposażenia (rozpatruję wersje Family + czujki odleglości w przednim zderzaku, BT II, wielofunkcyjna kierownica, ogrzewana przednia szyba). Po drugie silnik 1.8 TSI który jak dla mnie jest strzałem w 10-tkę !! Mocny, niesamowicie elastyczny i zapewniajacy bardzo dobre osiągi. Konukrencja nie ma takiej jednostki, a do wysilonych 1.6 Turbo np. z Opla nie mam zaufania. Po trzecie nadwozie typu sedan/liftback - mam działkę i czasami tzreba na nią coś większego gabarytowo dostarczyć. Sedan nie da tu rady (cóż mi po wielkim litrażowo bagażniku skoro nie można go w pelni wykorzystac ze względu na brak dostepności). No i wkońcu, a może to nawet najwazniejsze, mam świetny serwis Skody (Skoda Danelczyk w Lublinie) gdzie wiem, że moim samochodem zajmą się jak należy, a to w dzisiejszych czasach naprawdę skarb !!
Dlatego następcą mojej O II Elegance będzie właśnie Superb II Family 1.8 TSI :)
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: adriand »

Co do zbiornika 60l to czy czasami nie jest tak, że dzięki temu jest tyle miejsca na nogi z tyłu?
Też uważam, że to jest jego największa wada. W sumie w trasie tego tak nie widać
bo i tak trzeba stanąć co 3-4 godziny ale w mieście w korkach częściej się tankuje
Dla diesla to chyba nie jest jakaś masakra ale ja w trasie muszę planować co 500 max 600-650km
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: piotrgrb »

adriand pisze: Dla diesla to chyba nie jest jakaś masakra ale ja w trasie muszę planować co 500 max 600-650km
Dla Diesla nie ma tragedii ale 3.6 ma ten sam zbiornik - może któryś z szczęsliwych wlascicieli sie wypowie? Np "dynamiczna" jazda po miescie w korkach - przejedzie 400 Km?
Piotr
Obrazek
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: sjak »

Tragedii nie ma, ale jak przez ostatnie lata byłem przyzwyczajony do tankowania co 1000 - 1100 km, to teraz co 700-750 wydaje się trochę kuso ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: rezon »

wokop61 pisze:Poczytałem wątek o spalaniu w SII, po czym wziąłem do ręki kalkulator i policzyłem różnicę w koszcie paliwa na dystansie ok. 240 tys. km (przez pięc lat tyle prawdopodobnie przejeżdżę). Porównałem dwa motory - 1,8TSI i 2,0TDI 170KM. Róznica to ok. 23-24 tys. zł. Sporo. Założyłem (nie wiem czy do końca słusznie) różnicę w spalaniu na poziomie 2 litrów na korzyść dizelka (moje przeloty to 90% trasa). Przy zakupie dizel droższy o 10 tysi. Chyba jednak koszty ew. napraw nie przekroczą w dizlu tych 13-14 tys.. No i moment ok. 400Nm w trasie niewątpliwie się jednak przydaje..Dobrze kombinuję?
Jeżdżę prawie tyle samo i zdecydowałem się na S2 (prawie - jeszcze rozważam inne opcje) oraz na pewno w benzynie. Ponieważ jeżdżę cały rok to po 150kkm z 4x4 wybieram taki napęd, a silnik - wymiana sprzęgła i dwumasy to przy dieslu 4x4 niemal pewne poniżej 200kkm co znacznie obniża opłacalność diesla - Wychwalane Subaru ma z tym duuuuży problem, w swoim Outlanderze wymieniałem po 80kkm. W benzynie silnik jest też znacznie cichszy. Trzeba na pewno więcej operować dźwignią zmiany biegów. Osiągi - mimo różnicy momentu są niemal identyczne dla 112kW benzyna i 125kW diesel. Zużycie paliwa w benzynie na trasie jest podawane tylko nieco ponad 1l większe. Nie wiem jak Superb, ale mój Outek z 2.0TDi to zimą zanim się nagrzeje (min. 8 km) ma duże trudności z zejściem poniżej 10l. Dopiero później zużycie schodzi do 8-9. Benzyna zimą jest jednak oszczędniejsza przy krótkich przejazdach, co też znacznie obniża opłacalność diesla. Dlatego tym razem stwierdziłem, że jednak postawię z powrotem na benzynę. Jak już nie będzie mnie stać na benzynę, to zamontuję dobrą instalację LPG i tu koszty eksploatacji biją wszystko prócz CNG. w O1, O2 z LPG miałem koszt 1 km na poziomie 27 gr uwzględniając koszty przeglądów, instalacji itd.. teraz samo paliwo mam na poziomie 48gr. Do analiz polecam nie wątek poświęcony zużyciu, bo tu niektórzy będą niedługo używać samochodów do wytwarzania paliwa i spuszczać On z baków ;), ale motostat.pl albo spritmonitor.de jak się odsieje sfałszowane wpisy z zużyciami rzędu 600l/100km aby pogrążać konkurencję, to jest jednak bardziej wiarygodne bo nie z komputera, a z tankowań. Też mam rekord w Outlanderze 4,9l/100km, a średnią ponad 8l.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: adriand »

Czyli bierzesz 1.8 TSI i 4X4 , bardzo dobry wybór!!
Gdyby był dostępny 2.0 z 4x4 to byłby mój przyszły faworyt w kombi
Ale zawsze 1.8 można niewielkim kosztem do 220KM doprowadzić
a wtedy 4x4 jak znalazł

P.S. nie wiem czy na forum ocp lub superb jest jakis 1.8 tsi co ma juz ok 250kkm
ale pewnie takie pod 150 spokojnie znajdziemy i można się podpytać jak wygląda awaryjność

Na razie nikt nie słyszał o turbinach itp..tylko o samych napinaczach ale tutaj wiadomo o co biega
ODPOWIEDZ