Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Tematy nie związane z Superbem

Co sądzisz o polityce na forum?

Czas głosowania minął 17 gru 2015, o 16:37

Kocham! To mój żywioł!
0
Brak głosów
Uwielbiam się kopać po kostkach z kolegami.
2
11%
Wolność słowa! Polityka musi być.
6
33%
To mój sposób na życie.
0
Brak głosów
Usuwamy. Chociaż tu od tego odpocznijmy.
10
56%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Misiek Fisiek »

Pełna zgoda. PO na spółkę z usłużnym Prezesem Trybunału ponosi w dużej części winę za zaistniałą sytuację. Ale jak już ten nieszczęsny wyrok jest to trzeba go opublikować i zrealizować. Bo co mamy w alternatywie? Każdy wyrok TK jest trochę polityczny.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
westberg
Posty: 242
Rejestracja: 14 mar 2014, o 10:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: westberg »

Misiek Fisiek pisze:Pełna zgoda. PO na spółkę z usłużnym Prezesem Trybunału ponosi w dużej części winę za zaistniałą sytuację. Ale jak już ten nieszczęsny wyrok jest to trzeba go opublikować i zrealizować. Bo co mamy w alternatywie? Każdy wyrok TK jest trochę polityczny.
To oczywiste, że trzeba opublikować. I pewnie go opublikują, tylko chcą trochę pana prezesa trochę po brodzie poszturchać. Chyba, że pójdą na całość i opublikują w dzień po zakończeniu kadencji prezesa TK według nowelizacji PiS. :lol:

Generalnie jednak jakość orzeczeń TK pikuje ostro w dół. Dostępność obywateli do TK też jest mocno ograniczana. Ostatnio Rzepliński upieprzył mi wniosek w ramach oczywistej bezzasadnności. Dużo by o tym mówić, ale z wniosku pan prezes nie zrozumiał nic, a nie zrozumiał, bo nie chciało mu się zajrzeć do ustaw. Wystarczyło mu, że zacytował inne orzeczenie TK (z którym nota bene też polemizowałem na kilkanaście stron). Zażalenie też mi upieprzyli bez odniesienia się do jakiegokolwiek zarzutu. Bo co im można zrobić?
Maverick

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Maverick »

@westberg -- nice to see you again :) (powtarzam podstawy angielskiego, bo jade w odwiedziny do rodziny w Kanadzie)

Najlepsze wciaz przed nami. Kaczynski nie spusci z tonu bo kogo by normalnie przekonal do dobrej zmiany konstytucji po tym wszystkim w parlamencie? Zgodnie z prawem nie bedzie w stanie zrealizowac swoich wizji wdrozenia nowego systemu, wiec pozostaje tylko droga bezprawia. A do wladzy nie doszedl po to, by przeprowadzic likwidacje gimnazjum jako sztandarowy program pod koniec swojego polityczego zycia...

Zbyt wielu wciaz nie docenia Jarka.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5820
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: pab567 »

Najlepsze jest to, że formalnie ten kurdupel za nic nie odpowiada...
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: noso »

pab567 pisze:Najlepsze jest to, że formalnie ten kurdupel za nic nie odpowiada...
Widziałeś kiedyś by Bóg osobiście za coś odpowiadał?:):)
westberg
Posty: 242
Rejestracja: 14 mar 2014, o 10:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: westberg »

Maverick pisze:@westberg -- nice to see you again :) (powtarzam podstawy angielskiego, bo jade w odwiedziny do rodziny w Kanadzie)

Najlepsze wciaz przed nami. Kaczynski nie spusci z tonu bo kogo by normalnie przekonal do dobrej zmiany konstytucji po tym wszystkim w parlamencie? Zgodnie z prawem nie bedzie w stanie zrealizowac swoich wizji wdrozenia nowego systemu, wiec pozostaje tylko droga bezprawia. A do wladzy nie doszedl po to, by przeprowadzic likwidacje gimnazjum jako sztandarowy program pod koniec swojego polityczego zycia...

Zbyt wielu wciaz nie docenia Jarka.
Ta likwidacja gimnazjów to rzeczywiście przykład miotania się od ściany do ściany. Kiedy Handke wprowadzał gimnazja też nikogo nie słuchał, bo się uparł i koniec. Natomiast co do innych spraw - jakby nie patrzeć ludkowie jednak chyba chcieli zmiany. Ja za konstytucję z `97 r. umierać nie będę, ani tym bardziej za leśnych dziadków z TK.

Natomiast widzę problem w tym, że instytucje państwa przestały działać. Tylko w przeciwieństwie do Was ten upadek widziałem już kilka lat temu. Kwestia optyki. Ale anarchizacja życia państwowego to wynalazek PO, który dziś znalazł się w ręku PiS. To mi się nie podoba, ale z drugiej strony mam czasami taką jakobińską ochotę wysadzić tę całą oligarchię w kosmos. Może czas na nowe państwo.
Elegance

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Elegance »

Maverick pisze:To tez jest niczego sobie :lol:

Obrazek
Czepiacie się :mrgreen: Prezes z racji Swojego niskiego wzrostu musiał się "wywyższyć nad tlum" :shock:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Misiek Fisiek »

Pewnie będę jedyny, ale podpisuję się pod ostatnią wypowiedzią westberga.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: grzesiu26 »

A ja się zastanawiałem po co będzie mu ta drabinka :lol:


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: noso »

A ha jestem ciekaw kiedy większość ludzi będzie miało dość? Styczeń luty? W tym tempie to chyba realne....
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Misiek Fisiek »

pab567 pisze:Najlepsze jest to, że formalnie ten kurdupel za nic nie odpowiada...
Paweł olbrzymie, a ile Ty masz wzrostu skoro już oczekujemy się do tak merytorycznej argumentacji? :D
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5820
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: pab567 »

Więcej niż on :) na forum Subaru z racji wzrostu byłem znany jako malutki... Ale zbyt dużo było podtekstów ;)
Maverick

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Maverick »

westberg pisze:(...) Natomiast co do innych spraw - jakby nie patrzeć ludkowie jednak chyba chcieli zmiany. Ja za konstytucję z `97 r. umierać nie będę, ani tym bardziej za leśnych dziadków z TK. (...)
Ludkowie nie chcieli jednak zmiany konstytucji i Jarek nie ma do tego mandatu. Ponad 6 milionow ludkow zaglosowalo za lamana obecnie konstytucja -- ok. 400 tys. wiecej niz dzisiejszych wyborcow PiS.

Kaczynski uprawia wiec silowa polityke, ktora wykracza poza granice prawa. Bardzo watpliwe, by cywilizowany swiat to akceptowal. Nawet Orban konstytucje zmienial bez lamania prawa.

Kaczynski moze miec "pretensje" do wyborcow, ze liczniej na niego nie zaglosowali, ale nie do TK, ze stoi mu na drodze do realizacji jego marzen.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: noso »

http://m.biznes.pl/boguslaw-kowalski-pr ... ,news.html

Kolejny specjalista nowej jakości prawda Westberg, Szymek? :):):)
andy_M
Posty: 142
Rejestracja: 22 lis 2015, o 18:00
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: czwartaRP

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: andy_M »

Orban wycofał się z większości swoich pseudo reform....wiec Węgry to żaden "zweryfikowany" przykład...

Wysłane z mojego Classic przy użyciu Tapatalka
Zablokowany