Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Tematy nie związane z Superbem

Co sądzisz o polityce na forum?

Czas głosowania minął 17 gru 2015, o 16:37

Kocham! To mój żywioł!
0
Brak głosów
Uwielbiam się kopać po kostkach z kolegami.
2
11%
Wolność słowa! Polityka musi być.
6
33%
To mój sposób na życie.
0
Brak głosów
Usuwamy. Chociaż tu od tego odpocznijmy.
10
56%
 
Liczba głosów: 18

Maverick

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Maverick »

Camillinhio pisze:Dlatego w porę wycofałem środki z funduszy/giełdy ;)

Nie ująłem słowa bezboleśnie w cudzysłów i się czepił, złośnik jeden.
Dzis wykonalem pierwszy, jak na mnie "wiekszy", transfer gotowki w EUR z Polski, na zasadzie "nie trzymac wszystkich jajek w tym samym koszyku" :mrgreen:
Gielda niestety dostala obuchem juz od Vincentego, teraz sa tylko dozynki. A sepy z City juz koluja nad Warszawa.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: szms »

kamracik pisze:Kurcze za moment też wyjdę na PiSlamistę :mrgreen:

W tym momencie patrząc obiektywnie, tak Kamil masz rację, że nie powinni robić tego wbrew prawu, ale chciałbym zauważyć, że prawo póki co jeszcze nie zostało złamane (przynajmniej ja nie znalazłem żadnego konkretnego przypadku) :roll:

Natomiast jeśli chodzi o spadek PLN, to więcej tutaj zasługi PO i Petru robiących dużo zamieszania i czarnego PR. W tym momencie PiS na świeci się w sumie nie popisał tak jak miało to miejsce w poprzednich wyborach. Będzie teraz jeszcze gorzej za sprawą sobotniej manifestacji, cały świat ją pokazał, a giełda to łyknie.

Tutaj niestety mam wrażenie, że PiS jest dość ułomny medialnie, nie umieją uciszyć szumu, ani uspokoić ludzie przedstawiając jakieś sensowne fakty. Już nie mówiąc o obecnej pani premier, która to wygląda jakby się własnego cienia bała. Lepszą charyzmą już nawet Macierewicz by się tutaj wykazał. I to jest zapewne ich główny minus.

Ja tam na razie nie chciałbym oceniać czy PiS robi dobrze czy źle, na rozliczenie tego przyjdzie czas za 4 lata.

Dobrze to ująłeś.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Enriquez »

Za pół roku będzie już spokój i po dożynkach. Relax.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Doniec »

szms pisze:
Doniec pisze:Rozumiesz co to znaczy wydrukowane "natychmiast".
Z Twojej wypowiedzi wynika, że to Ty nie rozumiesz.
"niezwłocznie" wg. SN to nawet 14 dni.
Ja widzę, ze to Ty nie wiesz o co chodzi. W takim razie pomogę: "niezwłocznie oznacza termin realny, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu", zgodnie z orzeczeniem SN z 30.06.2011r. Okolicznością taka nie jest widzimisię Kempy czy Kaczyńskiego, czyli działanie opozniajace opublikowanie wyroku TK jest niezgodne z prawem i konstytucja.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: szms »

PO opóźnienia tłumaczyła "nawałem prac" i "zaległościami ze względu na ogrom pracy".
Tutaj tłumaczenie będzie podobne.
Nie rozumiem Twojgo ochowania i achowania.
Maverick

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Maverick »

Enriquez pisze:Za pół roku będzie już spokój i po dożynkach. Relax.
Osobiscie tez sklaniam sie ku temu wariantowi coraz bardziej, jesli obecna dynamika rzadzacych zostanie zachowana (a bedzie :)). Moze to nie odkrywcze, ale Warszawa to nie Budapeszt, a Polacy to nie Wegrzy :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: szms »

Jak i Polacy to nie Francuzi, a Warszawa to nie Berlin.

Powiedzcie jakim sposobem ma być skrócona ta kadencja?
Jestem ciekaw, bo to naprawdę ciekawe. ;)

2/3 głosów lub prezydent... raczej nie ma na to szans, bo niby jak?

Aaaaaa to ten zamach stanu? Maverick Ty spryciarzu :mrgreen:
westberg
Posty: 242
Rejestracja: 14 mar 2014, o 10:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: westberg »

Camillinhio pisze: Cała sytuacja z związana z TK, poprzez brak zaprzysiężenia 3 poprawnie wybranych sędziów, przez wciskanie na siłę swoich, po "walki" z wydrukiem. O ułaskawieniu przed wyrokiem nie wspominając.

I skoro PiS uważa, że Panowie Rzepliński i Biernat złamali prawo, powinni o tym powiadomić odpowiednie organy, i załatwić to jak należy. A nie uciekać się do łamania prawa na zasadzie, którą wspomniałem wyżej... O czym my w ogóle dyskutujemy?
Problem w tym, że obecnie powołanie 3 sędziów platformerskich powodowałoby skutek w postaci wystąpienia nienormatywnej ilości sędziów w TK. Dlaczego nawołujesz do łamania prawa? ;) Odnośnie wydruku wyroku TK to jak na razie nie ma złamania prawa, to tylko mamroty zamroczonych na umyśle.

Natomiast w kwestii ułaskawienia Kamińskiego; prawo łaski wynika z art. 139 Konstytucji. Kropka. Jedynie procedura ułaskawienia została określona przepisami kpk. Zatem ułaskawienie Kamińskiego, jeżeli już - narusza przepisy proceduralne, ale NIE NARUSZA konstytucyjnego prawa łaski. W związku z tym, że akt łaski jest ostateczny (taka mała analogia do wyroków TK), nie ma procedury odwoławczej od prawa łaski, to ewentualne naruszenie procedury w żaden sposób nie wpływa na konstytutywność udzielonego prawa łaski. Tyle w temacie rzekomego naruszenia prawa przez Dudę.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: kamracik »

Westberg, masz rację, ale z Kamińskim to naprawdę było przegięcie pały. Naprawdę, gdyby poczekali na wyrok i po cichu go ułaskawili byłoby to dla nich dużo korzystniejsze, a tak od tego zaczęła się medialna nagonka. Tutaj niestety media mają rację zwracając na to uwagę.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Doniec »

@kamracik

Na Węgrzech tez sie wydawało, partię Fidesz rozliczy sie w kolejnych wyborach, niestety wolnych wyborów juz nie ma.

Naprawdę nie boli was, ze dzieje sie to co działo sie za komuny? To, ze urzędnicy maja byc obsadzani przez partię, ze nie musza miec doświadczenia w pracy urzędniczej i mogą należeć do partii? Nie boli was, ze PIS chce zrobic media narodowe i renacjonalizowac pozostałe media? Czyli co "komuno wróć"? To jest ta "dobra zmiana"? Znaczy dobra dla kogo z wyjątkiem PISu i jego popleczników? Przypomnę tylko, ze rzady PISu juz były i naród dał im czerwona kartkę, dosyć szybko. Teraz mialo byc inaczej, a jest jeszcze gorzej.
A juz najbardziej dobija mnie argumentacja o tym, ze PO wcale dobrze nie rządził, no to chyba wlasnie dlatego ich pogonilosmy? To jest argument na to ze PIS moze robić co chce, łamać prawo i konstytucje? Poważnie?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Maverick

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Maverick »

szms pisze:Jak i Polacy to nie Francuzi, a Warszawa to nie Berlin.
Miales chyba na mysli Paryz, bo dzis jeszcze z Francuzami bylem na kawie i nic nowego nie mowili :lol:
szms pisze:Powiedzcie jakim sposobem ma być skrócona ta kadencja?
Erozja PiS moze nastapic od srodka. To nie jest jeden wielki monolit, a jak zrobi sie bardzo ostro, to nie wierze, ze kazdy w PiS pojdzie na calosc. Tam tez sa przyzwoici ludzie, ktorzy nie pozwola na bezprawie. Finalnie zostanie zakon PC, a Kaczynski straci wiekszosc parlamentarna.

Dalsze silowe uprawianie polityki moze miec tez silowy odzew, ale miejmy nadzieje, ze do tego nie dojdzie.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Doniec »

szms pisze:PO opóźnienia tłumaczyła "nawałem prac" i "zaległościami ze względu na ogrom pracy".
Tutaj tłumaczenie będzie podobne.
Nie rozumiem Twojgo ochowania i achowania.
Nie bardzo kolego. Kempa zakazala publikacji bo sie nie zgadza z orzeczeniem trybunału. Tak wiec Twoje tłumaczenie łamania konstytucji jest trochę...śmieszne. No i co ma PO do tego? To PO ciagle rzadzi? Ciekawe.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: Camillinhio »

Westberg Ty tak na serio? Przeczytaj raz jeszcze co napisałeś ;) Zwłaszcza o prezydencie. A wstrzymanie wydruku, o którym poinformowała na piśmie Pani Kempa jest łamaniem prawa, bez cienia wątpliwości.

Edit:

Dodatkowo, o jakich ponad limitowych sędziach mówisz? Ci wybrani przez sejm poprzedniej kadencji są sędziami, ślubowanie pójdzie pocztą, a w razie czego w sprawę włączy się sąd administracyjny. No chyba, że i tym razem Pan prezydent wejdzie w rolę sędziego i zdecyduje wcześniej ;)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2015, o 11:27 przez Camillinhio, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: szms »

Jakie siłowe uprawianie polityki?

Mają większość, głosują jak każdy inny rząd w tym kraju.
Oceniajmy może to co się realnie dzieje, bo póki co nikt tutaj nie ma pojęcia co się zmieniło na plus, co na minus.
Same insynuacje i gdybania przy zerowej ilości konkretów.

Wszyscy mają w d. to, gdzie Duda był, jak reprezentował, co zaproponował Ziobro, Gowin czy Macierewicz, nieistotne. Ważne, że są kłótnie i podburzanie ludzi.
Jakoś nie słyszę Kaczora, żeby krzyczał i podburzał ludzi w przeciwieństwie do Neumanna i Petru... już pomijając litościwie błagającego o rozum Giertycha...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Duda prezydentem... i inne polityczne tematy

Post autor: kamracik »

Rzygam stwierdzeniem, że PiS łamie konstytucję i prawo, PO robiło to 8 lat i nie kojarzę takiego stwierdzenia, tak samo jak teraz nie widzę, aby PiS to robił.

Jestem za nacjonalizacją mediów itd. Wolę, aby coś było w rękach Polski aniżeli Niemiec czy innego kapitału zagranicznego.

Boli mnie to, że urzędnicy/politycy nie mają kompetencji do pełnienia powierzonych zadań, dlatego głosowałem an Korwina, ale ludzie wybrali PiS, więc skoro zostali wybrani to daję im szansę, aby wywiązali się z tego co obiecali innym. Nie mogę patrzeć na twarze Macierewicza czy Pawłowicz, ale cóż zrobić, nasz kraj tak wybrał.

Trochę mnie śmieszy ta cała nagonka na PiS, bo zamiast pieprzyć teraz jaki to jest zły i zlatywać się do stolicy jak ćmy do światła, wystarczyło pójść na wybory i wybrać inną nację. Takie to proste.
Zablokowany