Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: dato »

A wiało coś ??? U mnie na fabrycznych nowych kapciach zdziwiłem się w pierwszej trasie, potem zrobiłem zbieżność, ciut się poprawiło, ale dalej nie bardzo...
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: bogge »

Nie wiało, ale przy tej prędkości nawet jakby wiało, to przecież kierownicę się trzyma ciut mocniej niż normalnie, nie? :D Z fabryki zbieżność nie halo, ja też poprawiałem i teraz za każdym razem jak odstawiam na serwis proszę o zrobienie zbieżności.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: Zaj007 »

Ludwik w płynie do spryskiwaczy to patent jakiegośtam kierowcy ciężarówki, który sprzedał go mojemu ojcu. Sprawdza się przez cały rok. Generalnie chodzi o to, że jakość niektórych płynów do spryskiwaczy jest fatalna. Zwłaszcza te z Orlenu. Letnie płyny to już gówno do kwadratu - woda i barwnik. Nie usuwają one tłuszczu i powstają mazole. Ludwik tłuszcz rozpuszcza. Dozuję go na oko. Na 4-5l płynu jakaś 1/5 szklanki. Ważne, żeby nie było za dużo, bo będzie się pienił. Ważne! Ludwika wlewa się do bańki z płynem albo przed dolaniem płynu do zbiornika (żeby się wymieszał). Dużo z płynami nie eksperymentuję, ale z moich doświadczeń jedynie Autoland (z gliceryną) dał sobie radę bez Ludwika. Aha, i jeszcze raz w ITA kupiłem płyn w worku na stacji (chyba Shell). Był aż śliski od mydła. Najlepszy jaki kiedykolwiek miałem. Nawet rozcieńczony wodą destylowaną mył szybę, że aż miło.

Płyn na owady to najprostrzy Plak w spreju. Gdzieś 1/4-1/3 butelki (750ml) na 4-5litrów.

Jedyny problem to, że po RainXie wycieraczki skaczą. Też tak miełeś?
Obrazek
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: bogge »

Nie, u mnie wycieraczka nie skacze - może zbyt krótko "polerowałeś" szybę po RainX, a może już pióra mają dość?
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: Zaj007 »

Co do bujania: miałem 4 osoby na pokładzie i pełny kufer. Powyżej 170 miejscami trochę chodziła, a droga była osłonięta brarierami dziwękochłonnymi więc wiatru być nie powinno. Zawias u mnie to pełna seria. Oponki nowe Pirelli P Zero 225/45/ZR17 Y. Zaczynam rozważać wymianę amortyzatorów. Te z resztą od początku nie podobają mi się. W najmniej oczekiwanym momencie robi się wata.

@up pióra są nowe. Valeo.
Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: dato »

Zaj, właśnie miałem podobne odczucia. Teraz zapakowanym autem i z żaglem z rzadka jechałem >160, ale tam gdzie jechałem to po zmianie jakby lepiej. Góry, zakręty, trzymanie na nierównościach - zdecydowanie lepiej.
bogge pisze:Nie wiało, ale przy tej prędkości nawet jakby wiało, to przecież kierownicę się trzyma ciut mocniej niż normalnie, nie? :D Z fabryki zbieżność nie halo, ja też poprawiałem i teraz za każdym razem jak odstawiam na serwis proszę o zrobienie zbieżności.
No pewnie, że się trzyma, Hołowczyc nie jestem, ale nie jeżdżę od wczoraj ;)
To pierwsze auto, w którym mam efekt "myszkowania" na wietrze - od nowości ! Nie spychania, przestawiania, ale skłonność do takich wężowatych ruchów jak wieje i przy większej prędkości. Obstawiam, że to aerodynamika, ale za namową kolegów lekko obniżyłem + wstawiłem koni FSD. Się okaże, czy pomogło...
superr
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 19:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Poznań

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: superr »

Melduje sie, również, mi moja suczka spaliła, PL-CRO razem ponad 3 tys km, srednia z kompa 10,8 L/100 km. Auto zapakowane po dach 4 osoby na pokladzie ;) Nie jechalem jak emeryt, na autostradach 130-200, srednia z calej trasy ponad 100 km/h!
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: dato »

Mój Ci on ;) Witaj w klubie, już się czułem wyobcowany w tym gronie prawie abstynentów :lol:
U mnie w obie strony bez ruchu lokalnego i odliczając postój tam (na 1,5h spania +3,5h na granicy) wyszło identycznie coś powyżej 100 średniej i 11,3 o ile pamiętam z kompa :)
I o dziwo Polska "tam" najlepiej - opuszczałem ze średnią równo 107...

EDIT: Oups... Spojrzałem w silnik, nie wiedziałem, że te 3,6 takie ekonomiczne :o
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: bogge »

Duży silnik w trasie wbrew pozorom wcale nie musi aż tyle żreć - najwięcej niestety w mieście. U mnie w poprzednim aucie z 3 litrowym motorem (benzyna) w mieście potrafił zechlać nawet i 20 litrów, a w trasie jadąc nie jak emeryt wciągał poniżej 10 l/100. Żałuję, że w Skodzie nie mam takiego zbiornika jak w S80, 80 litrów ropki byłoby w sam raz na Superba, a z 60 człek za często na stację zajeżdża ;)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: dato »

Oj tak... Zbiornik trzeba w żale dopisać...
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Urlop Superbem? Wpisujcie trasy, spalanie i wrażenia :)

Post autor: Zaj007 »

Dodajmy, że w gorzkie.
To boli zwłaszcza jak się przesiada z czegoś co ma "normalny" zbiornik. Ja akurat w Pugu mam niby 70l, ale daje się go zatankować na ponad 80l. Myślę, że gdybym dłużej na rezerwie męczył to wlazłoby tak z 85. Przy tym samym spalaniu zasięg jest o niebo większy.

Jak mi TDI w mieście pali 10/100 to 3.6 by wziął 20/100.
20l-100km
45l-Xkm (staram się nie przekraczać 1/4 baku)
________
X=45*100/20=225(km) realnego zasięgu
Obrazek
ODPOWIEDZ