Porównanie B8 z S3

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.

W związku z zaistniałą sytuacją... do szczęśliwego bana nominujemy:

sko89
10
34%
CLO27
1
3%
OBA MAJSTRY
2
7%
whity
10
34%
TRZY MAJSTRY
6
21%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: whity »

Z felgami...jak dostałem tak oddalem...tylko nawi wyciągnąłem :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: noso »

whity pisze:Z felgami...jak dostałem tak oddalem...tylko nawi wyciągnąłem :)

te na rzepa?:)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: kamracik »

Czy to już będzie tradycja, że na wiosenne zloty będziesz Q5 przyjeżdżał? :D
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: whity »

W tamtym roku tak wyszło bo s3 się spoznila...ja starego modelu nie zamowie...zawsze czekam na nowy:) muszę wypróbować żeby sko potem kupił favelifta :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: polrob »

marcin wroclaw pisze:
galileo pisze:Lepsza cena odsprzedazy po latach Passata.
Superby strasznie szybko tracą na wartości :(
Serio? Myślę, że nie.
Również uważam ze S2 lepiej trzymałą ceny niż B7, zobaczymy co będzie z nowymi modelami ale w starych pod tym względem lepsza jest Skoda
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
mateo69
Posty: 283
Rejestracja: 25 lis 2015, o 11:59
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: mateo69 »

polrob pisze:
marcin wroclaw pisze:
galileo pisze:Lepsza cena odsprzedazy po latach Passata.
Superby strasznie szybko tracą na wartości :(
Serio? Myślę, że nie.
Również uważam ze S2 lepiej trzymałą ceny niż B7, zobaczymy co będzie z nowymi modelami ale w starych pod tym względem lepsza jest Skoda
Superb ma najwyższą wartość rezydualną w klasie!
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: Camillinhio »

dziki_pl pisze:właśnie, temar cen zamarł, podsycę, w b8 pełnowymiarowy zapas w cenie
Faktycznie, sam o tym wspominałem, a nie uwzględniłem w obliczeniach ;)

W takim razie S3 pewnie wyjdzie w huk drogo :)
Obrazek
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: sko89 »

CLO27 pisze:
Camillinhio pisze:Nic z tych rzeczy. Ustaliliśmy tu, że mimo wszystko S3 jest tańszy, jak bardzo niektórym by to nie pasowało ;)
Prawda.
sko89 pisze:Hahahahaha
No tak:)) Dopiero teraz się zorientowałem, że tu ponad połowa towarzystwa już się utopiła w pułapkę typu S3. I nie mogą ścierpieć, że przy inteligentnej konfiguracji taniej można było brać B8 w najwyższej wersji z LEDami. Przecież wystarczyło dorzucić parę groszy i nawet można było naciągnąć konfiguracje na dobrze wyposażonego Audi TT 1.8 TSI Stronic. I to nie w sedanie:))))) Oczywiście inna bajka ale jaka:)) I jeszcze pół roku czekania na ten kredens a co kilka dni info, że coś z wyposażenia ujmują. To z tego wynika ta niczym nie opanowana, chłopięca agresja Hahahahahahaha:))

Sko wyśmiewanie wyborów "niektórych" którzy zamówili S3 uważam za durne zwłaszcza na forum Superba :lol: A po za tym, że tobie wyszedł passat taniej to jak sam stwierdziłeś nie musiał innym. A niektórzy w ogóle go nie brali pod uwagę bo jest klasycznym sedanem.

Mi osobiście wyszedł dużo drożej(z wyposażeniem które uważam za dla mnie niezbędne), ale zestawiłem go sobie dopiero po twoich wywodach bo w ogóle go nie brałem pod uwagę ze względu na dla mnie istotne cechy jakie posiada lub nie.

Proponuję Ci zakończyć bo się coraz bardziej pogrążasz, nie słuchasz argumentów, nie przedstawiasz swoich. Twoim jedynym stwierdzeniem którego się zawzięcie trzymasz jest B8 tańszy od S3 :) I nawet jak niechętnie przyznałeś, że o S3 w L&K to B8 jest jednak droższe po doposażeniu, zacząłeś znowu o Style :lol:

Nikt Ci życia nie chce zniszczyć więc masz moje pozwolenie kup sobie tańszego passata i niech Ci służy jak najlepiej:)

BTW Też będzie kombi?
Durne to może być Twoje CLO agresywne zachowanie. Niestety nadal sie z Tobą nie zgadzam i nie widzę podstaw do zmiany zdania. W mojej konfiguracji, którą przedstawiłem na początku (z linkami) passat wyszedł znacznie taniej pod moje potrzeby. Wówczas pojawiłeś się Ty CLO z krytyką, że to zestawienie nie jest obiektywne bo są różnicę w wyposażeniu standardowym na korzyść Skody (tak jak ja bym kiedykolwiek napisał, że ich nie ma). Tendencyjnie pomijając jeszcze bardziej zaawansowane wyposażenie będące w B8. Wówczas Twoja konfiguracja wykazała, że S3 wychodzi taniej. Wtedy ja dokonałem korekty wskazując na dodatkowe wyposażenie B8, które zbliżyły auta do remisu z nieco tańszym B8. Ty nie zakwestionowałeś wyposażenia B8, którego nie można było dodać do S3 ale cały czas udawałeś, że Twoja poprzednia konfiguracja jest ostateczna i koniec. Nawet wyliczeń szms nie brałeś pod uwagę, gdzie też w subiektywnej, jak zaznaczył, konfiguracji pod siebie wykazał, że Passat jest tańszy o chyba ok. 1 tys. zł.
Wykazujesz agresywne zachowanie tak jakby w dzieciństwie kumple pastwili się nad Tobą w piaskownicy. Tak szczerze, w ogóle nie wiem po co wpiąłeś się w moją konfigurację B8 vs S3 bo to i tak nic nie zmienia w mojej konfi ani w mojej opinii. Gdybym miał kupować teraz nowy wóz to pewnie gdybym musiał wybierać tylko pomiędzy S3 i B8 wybrałbym na pewno ten drugi ze wzgledu na mozliwość lepszego dostosowania konfi pod moje aktualne potrzeby i ostateczną niższą cenę. Jak w twoich konfiguracjach, pod twoje potrzeby wychodzą inne relacje cenowe to twój problem. Czy ja się czepiam, że twoja osobista konfiguracja jest zła z jakiejkolwiek przyczyny??? Zwisa mi to. Trochę wyluzuj, bo nawet jak zamieścisz tu swoje zdjęcie, że się pociąłeś z uporu, to ja i tak swojego zdania nie zmienię. Trochę mniej agresji na przyszłość a obrażanie innych na forum zostaw wyłącznie dla siebie. W taki sposób tylko udowadniasz, że tracisz panowanie bo nie możesz skutecznie przekonać dyskutanta.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2016, o 16:41 przez sko89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: whity »

Kto to ma czytac, bo mi się nie chce
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: kamracik »

Clo się będzie chciało :mrgreen:
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: whity »

+1
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: Camillinhio »

Ja przeczytałem. Ostatnio dużo tu czytam. A słyszałem, że ludzie oczytani to mądrzy są, to może i ja będę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: whity »

:)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
mazen
Posty: 28
Rejestracja: 20 paź 2012, o 14:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: mazen »

tak to jest jak się ma za dużo kasy , każdy się mądrzy , jak czytam te wasze posty to ......powiem tak jeżdziłem nowymi! SII i passat B7 oraz SIII i passat B8 i niestety powiem krótko i zwięźle passek jest lepszy i basta . diabeł tkwi w szczegółach lepsze wyciszenie i dużo różnych pierdołów o których nie chce mi się pisać no choćby nawet wykończenie bagażnika to wokół koła zapasowego he zaglądał tak ktoś z was? na pewno nie , taka jest zresztą polityka VW , Skoda nie może być równa passatowi ani oktavia golfowi .tyle
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Porównanie B8 z S3

Post autor: whity »

No niestety z nas nikt nie ma takich możliwości....my tylko jedziemy kurami, i reszta jest beeee...

Dziękujemy za zajebistego posta...

Przy zakupie następnego auta będziemy wszyscy patrzyć do bagażnika w koło zapasowe...bo to wyznacznik.

Dzięki! !!!
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Zablokowany