pedał sprzęgła

pekin4
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2015, o 16:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

pedał sprzęgła

Post autor: pekin4 »

Witam,
Mam problem z pedałem sprzęgła. Od wczoraj przy wciskaniu sprzęgła występuje taki jakby efekt przeskoczenia/strzelenia/tak jakby sprężyna się naciągała i po chwili odpuszczala czuc to pod pedałem. Sprzęgło bierze normalnie ale ten hałas/zjawisko mnie trochę martwi. Czy ktoś spotkał się z taką przypadłością działania sprzęgła? Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: pedał sprzęgła

Post autor: marcin wroclaw »

Mialem podobnie w accordeonie z 2005r. Jezdzilem tak, potem sie przyzwyczailem i samo przeszlo, albo sie naprawilo. Tez wtedy pytalem ludzi i wszyscy mowili, ze sprezyna. Tak czy siak nic zlego sie tego nie stalo.
Marcin
Obrazek
giasek
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: pedał sprzęgła

Post autor: giasek »

Podepne się pod temat. U siebie zauważyłem, że podczas wciskanie sprzęgła szczególnie po mroźnej nocy kiedy auto stało na powietrzu pedał sprzęgła wydaje dziwny metaliczny dźwięk, jeszcze przed uruchomieniem silnika. Po odpaleniu i przejechaniu kilku kilometrów problem ustępuje. W cieplejsze dni problem także nie występuje. Co to może być ?
Auto jeszcze na gwarancji aso nie stwierdziło nieprawidłowości, przesmarowali coś ale poprawy nie zauważyłem.
kmaly
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 20:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Glasgow - Zambrów

Re: pedał sprzęgła

Post autor: kmaly »

przyczyna moga byc dwie:
1- sprezyna ktora pomaga odciagnac pedal do gornej pozycji - sa tam dwa plastikowe uchwyty na koncach sprezyny i tam moze powstawac taki dzwiek
2- sama tulejka na ktorej siedzi pedal sprzegla.

Z doswiadczenia wiem ze niema problemu z rozebraniem tego tylko trzeba sie zaopatrzec w uchwyt plastikowy trzymajacy trzpien pompy i plastkowa blokade bo przy pierwszym rozbieraniu lubi to sie polamac.
Passat B5 1.9TDI AFN
Octavia II 1.9TDI BKC
Superb II 4x4 DSG 2.0TDI CFFB
ODPOWIEDZ