Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Finansowanie

Post autor: CLO27 »

Dokładnie tu jest największy wał, trzeba uważnie doczytać warunki jaki to gap bo mamy fakturowy, finansowy i indeksowy. Każdy będzie wmawiał, że to się prawie niczym nie różni, ale to kompletna bzdura. Tylko fakturowy daje ci wypłatę 100%.
Ubezpieczyciel będzie też mówił, że po co jak AC daje w pierwszym roku też wypłatę 100% wartości samochodu tylko, że potem nie można tego przedłużyć - taki mały haczyk. Jak jest jakakolwiek opcja GAPu fakturowego to wręcz trzeba to brać koszt około 100 zł, a wrazie "w" można na prawdę spać spokojniej :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 325
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Finansowanie

Post autor: jaro321 »

Może ktoś polecić gdzie najlepiej wykupić GAP RTI w rozsądnych pieniądzach?
Auto kupione za gotówkę, a salon ma słabą ofertę.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Jarek104 »

piecu pisze:Chyba macie rację :o Licząc wszystko na piechotę wyszło mi ok. 105,5%… Aż się pokłócę u sprzedawcy :)
ale o co?
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: piecu »

O to, że w tabelce na dole jest napisane 102%, a to jest jawne oszustwo.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Finansowanie

Post autor: flash »

Wszystko zależy od tego jak jest liczony leasing. Ja mam 106% a oferta nazywa się 102 - pewnie dlatego, że 102 jest do osiągnięcia przy określonych parametrach wpłaty/wykupu/okresie/etc. Niektóre leasingi liczą oprocentowanie z pierwszą ratą, niektóre bez, inne mają prowizje wliczone etc.

Ja biorę pierwszy leasing w życiu i cały czas się edukuję :)

Ostatnią sprawą jaka mi została to decyzja między VW Bank a Raiffeisen. VW jest 1000 zł tańszy ale ma GAP fakturowy na 3 lata, RF ma na 4 lata. Na mój rozum wychodzi, że GAP jest tym ważniejszy im starsze autko jest, więc z każdym rokiem zwiększa się potencjalna strata w wyniku szkody przy wypłacie kasy z AC/OC, którą taki właśnie GAP ma wyrównywać do wysokości faktury.

Czy widzicie sens w moim rozumowaniu?
czyzyk122
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:33
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Finansowanie

Post autor: czyzyk122 »

flash pisze:Wszystko zależy od tego jak jest liczony leasing. Ja mam 106% a oferta nazywa się 102 - pewnie dlatego, że 102 jest do osiągnięcia przy określonych parametrach wpłaty/wykupu/okresie/etc. Niektóre leasingi liczą oprocentowanie z pierwszą ratą, niektóre bez, inne mają prowizje wliczone etc.

Ja biorę pierwszy leasing w życiu i cały czas się edukuję :)

Ostatnią sprawą jaka mi została to decyzja między VW Bank a Raiffeisen. VW jest 1000 zł tańszy ale ma GAP fakturowy na 3 lata, RF ma na 4 lata. Na mój rozum wychodzi, że GAP jest tym ważniejszy im starsze autko jest, więc z każdym rokiem zwiększa się potencjalna strata w wyniku szkody przy wypłacie kasy z AC/OC, którą taki właśnie GAP ma wyrównywać do wysokości faktury.

Czy widzicie sens w moim rozumowaniu?
Ja jakbym brał leasing na więcej niż 3 lata i miał ofertę na GAP fakturowy przez cały okres to bym się nie zastanawiał i brał ten gdzie gap jest przez cały okres. Ja jak szukałem GAP-u poza firmą leasingową to nie znalazłem fakturowego na więcej niż 3 lata - ale może źle szukałem. Teoria mówi, że im starszy samochód tym to ubezpieczenie przydaje się bardziej. Ja wybrałem VW- też w ofercie 102% ale mi powiedzieli przy symulacji, że te procenty to bez obowiązkowego RTI :) - W opcji 3 lata - wyszło nie dużo drożej niż np mbank i getin obydwa liczone razem z GAP. Taniej było z GAP-em w firmie zewnętrznej ale jak przyszło co do czego to okazało się ,że można też taniej dodać coś do samochodu u dealera i prawie wyszło na to samo :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5820
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Finansowanie

Post autor: pab567 »

Widzę - i dlatego biorąc Transformera w leasing na 4 lata wziąłem EFL a nie VW.
Awatar użytkownika
Sturm
Posty: 59
Rejestracja: 9 sie 2015, o 22:58
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Filip
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finansowanie

Post autor: Sturm »

Z tego co pamietam oni w kalkulacji leasingu z GAP RTI w VW GAPu nie liczą jako koszt leasingu tylko zwiększenie wartości leasingowanej. Czeli procent to bardziej u nich opłaty/(wartość samochodu + GAP) dlatego małe procenty wychodzą.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Jarek104 »

piecu pisze:O to, że w tabelce na dole jest napisane 102%, a to jest jawne oszustwo.
nie zgodzę się. Masz podany koszt leasingu. W kalkulacji na dole masz równiez podaną wysokośc raty miesięcznej za RTI czy tam LIfe.
Odejmij sobie od raty głównej tę kwotę, zsumuj, podziel i napisz co Ci wyszło...
NIGDY ubezpieczenie nie jest liczone jako koszt leasingu.
czyzyk122
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:33
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Finansowanie

Post autor: czyzyk122 »

Jarek104 pisze:
piecu pisze:O to, że w tabelce na dole jest napisane 102%, a to jest jawne oszustwo.
nie zgodzę się. Masz podany koszt leasingu. W kalkulacji na dole masz równiez podaną wysokośc raty miesięcznej za RTI czy tam LIfe.
Odejmij sobie od raty głównej tę kwotę, zsumuj, podziel i napisz co Ci wyszło...
NIGDY ubezpieczenie nie jest liczone jako koszt leasingu.
To poproszę o leasing 102% - GAP kupie gdzie indziej - Można tak ?
Po prostu wystarczy wiedzieć co się sprzedaje - bo wydaje mi się, że nikt nikogo nie chce oszukać i jakby sprzedawca mówił 102% + GAP (drogi raczej) to by było uczciwie. Ale aby tak powiedzieć to musi on wiedzieć co sprzedaje - a niestety sprzedawcy samochodów, panie od finansowania i ubezpieczeń (nie tylko skoda) nie radzą sobie nawet z tym :( - takie moje doświadczenia dotyczące zakupu nowego samochodu.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Finansowanie

Post autor: piecu »

Jarek104 pisze:
piecu pisze:O to, że w tabelce na dole jest napisane 102%, a to jest jawne oszustwo.
nie zgodzę się. Masz podany koszt leasingu. W kalkulacji na dole masz równiez podaną wysokośc raty miesięcznej za RTI czy tam LIfe.
Odejmij sobie od raty głównej tę kwotę, zsumuj, podziel i napisz co Ci wyszło...
NIGDY ubezpieczenie nie jest liczone jako koszt leasingu.
Dam przykład leasingu na jakiegoś Passata, bo nie chcę wklejać tu moich wartości (ale u mnie jest identycznie, tylko zmieniają się kwoty, procenty i „suma opłat” to 101,99%, a ubezpieczenie to RTI). Tabelka wygląda dokładnie tak:

Obrazek

Zwracam uwagę na dwie rzeczy: „Suma opłat” oraz „Rata ubezpieczeniowa jest wliczona w ratę całkowitą”. Skoro ubezpieczenie jest wliczone w ratę, a rata znajduje się w tabelce (jeszcze z dopiskiem „rata całkowita”), to mam prawo sądzić, że suma opłat pod tabelką obejmuję całą ratę. Niestety tak nie jest, bo samochód łącznie z ubezpieczeniem (a więc wszystko, co jest w pierwszej tabelce) wyniesie mnie 144 966,93 zł czyli 107,68%, a nie 103,72% jak twierdzi VW Leasing.

Oczywiście możesz znaleźć wytłumaczenie tego faktu (albo i kilka), ale ewidentnie wygląda to na kreowanie rzeczywistości. Szczególnie w przypadku braku komentarza ze strony sprzedawcy.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Finansowanie

Post autor: CLO27 »

Właśnie wielu tak sądzi i się potem napierdzielają, że mam auta na leasingu 105% hehe :) Taki trik, mówie "trik" żeby nie urazić oszustów którzy mówią o 102% całkowitego kosztu leasingu hehe :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Finansowanie

Post autor: whity »

A wy pierwszy raz auta bierzecie w leasing? Jeszcze sie nigdy nie spotkałem żebym ubezpieczenie (a gap należy do tego) był wliczony w jakiej racie leasingowej... Chyba ze sie bierze pakiet ubezpieczeniowy oc ac itp
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: Jarek104 »

wliczony to jest często, ale nie podawany w sumie oplat :-)

Poza tym robi się burza w szklance o sumę opłat, bo to przecież najważniejszy paametr leasingu.. Jest na rynku tańsza wg Ciebie oferta? to ją kup i nie siej fermentu. Tylko nie zapomnij przeczytać OWL, OWU, tabeli opłat itd. I poczytaj w necie jak działają ich windykatorzy, jak przypadkiem powinie Ci się noga i przez jeden miesiąc nie zapłacisz raty.

*powyższa wypowiedź nie jest kierowana personalnie, ma poprostu wejść w głowę kazdemu, kto bieze leasing patrząc tylko na sume opłat. Za długo w tym pracuję, żeby brać to jako jakikolwiek wyznacznik leasingu
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Finansowanie

Post autor: szms »

Kupujac za gotowke tez trzeba to dodac... To moze jesscze wliczcie opony i paliwo w leasing :
Ps. Sa tansze leasingi niz vwbank...
ODPOWIEDZ