Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: __atomek__ »

Ja wybrałem Superba, bo Paski od kilku lat to wielka pomyłka. Sporo korozji itd. W 2007 roku kupiliśmy z kolegą Paski (mój po pięciu dniach dostał nóg) ale kolega jeździł do dzisiaj. Po 170kkm auto było w całości skorodowane i z wielkim trudem wziął za niego 18 tys zł. Auto było w kombi w 2litrowym dieslem 140KM z DSG. Teraz VW Golf i Pasek wychodza kilkanaście procent taniej niż Octavia i Superb - pewnie jest to efekt odchodzenia klientów i osłabienia statusu marki
Pozdrawiam:
Tomek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Big »

Enriquez, chces zargumantów za Superbaem ? Prosze bardzo :) Akurat też rozpatrywałam Passata 1.8 TSI ale tylko pzrez chwilę. Jedna jazda mi wystarczyła ;)
Otóż tak:
- Passat jest ... gorzej wykonany i z gorszych materiałów niz Superb !! Tak, tak, Góra deski jest miekka, ale dół juztwardy jak skała. W Superbie cała deska jest mięciutka. W Passacie którym jeździłem, a miał on całe .. 15 km przebiegu, skrzypisała listawa ozdobna poniędzy zegarami - myslałem że mnie cos trafi, bo starasznie nie lubie takich odgłosów. W Supebie takich rzeczy nie uświadczysz, Co więcej w mojej 5-cio letniej O II nic nie skrzypi !!
- Passat jest mniej intuicyjny w obsłydze od Superba. NIe wiem moze to i moje przyzwyczajenie do Skody, ale w Supernie jakoś wsztystko samo wpad aw ręce, a passacie nie.
- Passat mie sie nie podoba a Superb II tak !! Wiem że to subiektywne odczucie, ale taki własnie ono jest u mnie. Passat dla mnie jest po prostu bezpłciowy. Superb budzi emocje. Skrajne, bo skrajne, ale budzi !!
- Passat jest gorzej wyposażony od Superba i to jest fakt.
Dlatego własnie Passat u mnie odpadł niemal na starcie. Do KOńca z Superbem rywalizowały jeszcze Insygnia (odpadła, bo jest gorzej wykonana, ciężka, a co za tym idzie ma dość słabe osiągi i za droga) oraz Accord 2.0 16V Lifestyle - i tu cały czas mam lekkie obiekcje, czy Accord, czy Superb II, ale raczej będzie Superb II 1.8 TSi Family + dodatki :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: rezon »

Big pisze:Enriquez, chces zargumantów za Superbaem ? Prosze bardzo :) Akurat też rozpatrywałam Passata 1.8 TSI ale tylko pzrez chwilę. Jedna jazda mi wystarczyła ;)
Otóż tak:
- Passat jest ... gorzej wykonany i z gorszych materiałów niz Superb !! Tak, tak, Góra deski jest miekka, ale dół juztwardy jak skała. W Superbie cała deska jest mięciutka. W Passacie którym jeździłem, a miał on całe .. 15 km przebiegu, skrzypisała listawa ozdobna poniędzy zegarami - myslałem że mnie cos trafi, bo starasznie nie lubie takich odgłosów. W Supebie takich rzeczy nie uświadczysz, Co więcej w mojej 5-cio letniej O II nic nie skrzypi !!
- Passat jest mniej intuicyjny w obsłydze od Superba. NIe wiem moze to i moje przyzwyczajenie do Skody, ale w Supernie jakoś wsztystko samo wpad aw ręce, a passacie nie.
- Passat mie sie nie podoba a Superb II tak !! Wiem że to subiektywne odczucie, ale taki własnie ono jest u mnie. Passat dla mnie jest po prostu bezpłciowy. Superb budzi emocje. Skrajne, bo skrajne, ale budzi !!
- Passat jest gorzej wyposażony od Superba i to jest fakt.
Dlatego własnie Passat u mnie odpadł niemal na starcie. Do KOńca z Superbem rywalizowały jeszcze Insygnia (odpadła, bo jest gorzej wykonana, ciężka, a co za tym idzie ma dość słabe osiągi i za droga) oraz Accord 2.0 16V Lifestyle - i tu cały czas mam lekkie obiekcje, czy Accord, czy Superb II, ale raczej będzie Superb II 1.8 TSi Family + dodatki :)
też brałem paska pod uwagę i jakoś nie zauważyłem przewagi jakościowej S2. Nic nie skrzypiało, nie trzeszczało na jeździe próbnej. Obsługa jest bardzo podobna do S2. Wybrałem S2 bo jest pojemniejsza i tańsza od paska - interesowało mnie wyłącznie 4x4, a w pasku to już Alltrack. Accord nie ma opcji 4x4, więc u mnie odpadł.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 748
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: rowerek »

Big pisze:- Passat jest gorzej wyposażony od Superba i to jest fakt.
Ja już pisałem na OCP, że z tym przeświadczeniem o ubogim/drogim VW to też trzeba ostrożnie.
Przykład?
SII Elegance 1.8tsi manual - 110 100 zł
Passat Highline 1.8tsi manual - 105 890 zł
Jeżeli do Passata dodamy pakiety 990 i Komfort mamy sumę 110 370 zł a posiada wyposażenie lepsze od SII Elegance (a porównywalne do Platinum). Passat w tej cenie ma system Kessy, elektryczną roletę z tyłu i tapicerkę skóra/alcantara czego w SII Elegance nie ma.

Pomijam już fakt istnienia wersji specjalnej Comfortline OPTIMUM, gdzie 1.8tsi kosztuje 99 290zł i pakiet Komfort (bi-xenon, rcd510, cornery) jest w standardzie.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: bogge »

Wyposażenie będzie zawsze kwestią dyskusyjną, ale jak dla mnie bezdyskusyjna jest ilość miejsca w Superbie i tutaj Passat przegrywa na całej linii.
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Sebastian »

Jeżeli chodzi o porównanie passata i superba to wg mnie zależy czy mówimy o kombi czy sedanie. Jedynie w sedanie mógłbym rozważać passata. Kombi jest tak okrutnie bezplciowe, ze aż zasnąć można. Trochę wkurzajace jest, ze w VW kasujesz jak za zbiorze za każdy dodatek. Jak ja robiłem konfiguracje passata na stronie to wyszedł 10.000 wiecej niż tak samo skonfigurowany superb (robiłem porównanie mojej wersji SII).
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Nematode »

U mnie przemawiało za kupnem Superba miejsce z tyłu, bo chciałem auto rodzinne. Żona z dzieckiem jeździ z tyłu i chciałem żeby miała komfort. Co do reszty to nie ma się co specjalnie rozwodzić bo to bardzo podobne auta. Wygląd rzecz gustu, więc nie jest to argument ani za ani przeciw. A i jeszcze jedna kwestia. Mianowicie marka. Passat bardziej rzuca się w oczy chociażby dla tego, że jest Passatem i Volkswagenem. U nas jest generalnie ten samochód tak popularny, że aż rzygać się chce. Kogo nie zapytać to chciałby Paska albo Golfa. Czy nowy czy stary ale 70% moich rozmówców wybrałoby VW. A ja lubię pod prąd iść zawsze i wybieram wbrew trendom :D
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Enriquez »

Powoli się przekonuję do Superba, głównie dlatego, że Passat to chodliwy towar i nie chciałbym jednak wymieniać samochodu co chwilę. Mam 2 szt na oku do wzięcia od ręki, muszę się zastanowić którego - oczywiście to jak zwykle kwestia coś za coś. Ale nie będę się rozwodził, bo to już temat nie na ten wątek...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: grzela07 »

Enriquez, dobrze, że jednak zawróciłeś ze złej ścieżki i podążasz już tą właściwą :lol:
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Enriquez »

Grzesiu, nie ukrywam, że jest to głównie Twoja zasługa!
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: grzela07 »

moim zdaniem nie będziesz żałował - teraz to tylko kwestia wynegocjowanej ceny. A znając Twoje możliwości do modzenia i przeróbek - powinno wyjść z tego niezłe autko
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: dato »

Enriquez: fajnie, żeś się nawrócił - zjadło mi na gprs posta, w którym wspominałem, że sporo Klientów w ostatnich latach pokupowało paski i każdy na coś narzekał. Qrna, każdy... A trzeszczy, a cieknie, a zawieszenie, etc, etc...
Więc witaj z powrotem :)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Big »

Dato, cos w tym jest ! Ostatnio, bedąć na myjce swoją O II, zaczepiłem gościa który przyjechał czarnym S II kombi. Pytałem jak mu się S II sprawuje. Odpowiedział, że świetnie i jest niesamowcie zadowolony, a zrobił juz 79 tys km. Powiedział, że w jego firmie część kolegów wzięła Passaty i te wszystkie Passaty teraz chcą wymianiac na Superby II, bo podobno paski starasznie im się sypią i cały czas są z nimi jakieś problemy.
P.S.
Jest jeszcze jadna wieeelka zaleta S II - miejsca na tylniej kanapie jest na tyle duzo, że sadzając tam brzdąca w foteliku, za chorobę nie skopie on swoimi nogami fotela kierowcy. Po prostu do niego nie dostanie :) Czyli sprawa czystości tapicerki załatwiona.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Odp: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Misiek Fisiek »

Ciekawy jestem jak ludzie radza sobie w kompaktach z tymi fotelikami..
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: sjak »

Trochę ciaśniej, ale nie ma jeszcze tragedii. Mam znajomego, który 2 foteliki wozi w Mini. Tam jest wesoło :D
ODPOWIEDZ