Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: szms »

I przyjazna do tuningowania :geek:
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Arek »

A dlaczego nie SII z 2.0 TSI? To dopiero jest wymiatacz :D . Wiem, bo mam. Jest jeszcze świeży, więc go docieram i nie katuję, ale parę razy dałem mu w palnik. Powiem tylko - łoł!
I jeszcze mieścisz się w niskiej akcyzie (SII z silnikiem 3.6 to dopiero rakieta, ale nie oddam państwu 18% podatku za silnik powyżej 2 litrów).

Też rozważałem zakup Accorda. Kolega ma i bardzo sobie chwali, ale Skodą nie jeździł. Dla niego "Skoda to tylko Skoda, a Honda to Honda" - czyli liczy się znaczek na masce. Dla mnie - za podobne pieniądze mam samochód lepiej wyposażony z dużą ilością miejsca. I w Skodzie bardziej mi odpowiada kokpit, bo przypomina starą A6-kę (C5), a Accord trochę za bardzo futurystyczny. Jak dla mnie kokpit Skody jest bardziej tradycyjny (niektórzy mówią, że przestarzały). Ale - de gustibus non disputandum est!
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Big »

Arek, na 2.0 TSi mnie po prostu nie stać, tzn. stać, ale w specyfikacji activ, a ja golasów nie cierpię.
3.6 faktycznie wymiata ale wiesz ile to pali ?? Ja wiem bo parę szt. w pracy mamy i z kierowcami rozmiawiałem. Choć faktycznie , jak jeździłem, to kopa ma nieprzeciętnego :)

Co do porównania Honda - Skoda, czy ktos z Was jeszcze 15 lat temu przypuszczał, że będize można, jak równy z równym, porównywac Skodę (klasy średniej !!!), z Hondą. Co więcej, że Skoda z takiego porównania może wyjść zwycięsko !! Trochę nam się ten świat pozmieniał ;)
Awatar użytkownika
gandhi35
Posty: 32
Rejestracja: 9 cze 2011, o 15:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: gandhi35 »

Arek, racja: silnik 2.0 TSI to faktycznie rakieta. :twisted:
Jednak wybierając silnik 2.0 TSI musisz kupić obligatoryjnie DSG ...
...a niektórzy (jeśli nie większość) woli manual oraz coraz bardziej popularny - dostępny z 1.8 TSI - napęd 4x4.
W wersji 2.0 TSI takiego zestawienia nie uświadczysz.
Do zakupu 1.8 TSI - wg mnie - skłania jego "uniwersalność" i całkiem przyzwoite osiągi ...nie mówiąc o sporej oszczędności prawie 6 000 zł. ;)
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Arek »

Jeździłem Avensisem i A6-ką z 6-biegowymi manualami (dużo jeżdżę po mieście) i już nie chcę! Jedynka tylko do ruszenia z miejsca, później krótka dwójka i podobnie trójka. W parę sekund musiałem przejść z 1-ki do 4-ki (prędkość ok. 50 - 60 km/h). Ręka boli od machlowania wajchą, a noga od deptania sprzęgła.
To mój pierwszy automat. Widzę, że reaguje on (znaczy: zmienia biegi) zależnie od tego, jak mocno wcisnę gaz. Im mocniej wciskam, tym później zmienia bieg, czyli wkręca się na wyższe obroty. Jeżdżę na D. Na S standardowo leci z obrotami na koniec tarczy.
I jeszcze zrób coś takiego w manualu: jedziesz spokojnie, ok. 50 km/h, obroty ok. 1500 obr.min, bieg 5. Chcesz kogoś szybko wyprzedzić. Ja wdepnąłem gaz do dechy, automat zredukował bieg do 2-ki, obroty skoczyły w okolice 5-6 tysięcy i za chwilę musiałem już hamować, bo kończyła się ulica (na liczniku szybko zrobiło się 120 km/h). I wszystko odbyło się bez żadnego szarpania. Musiałbym długo trenować zmianę biegów, żeby zrobić płynnie taki manewr w manualu. I do tego zamiast trzymać dwoma rękami kierownicę, jedną muszę mieć na lewarku. A przy mocy 200 KM lepiej trzymać 2 ręce na kierownicy. Wiem, że nie przekonam maniaków manuala, ale mi się jak na razie DSG podoba.

Napęd 4x4 (torsen) miałem w A6. Powiem szczerze, że przydał się jednej zimy (chyba w zimie 2009/2010), gdy śniegu było po pas - wyjeżdżałem z każdej zaspy :-) . W trasie (gdy nie pada deszcz albo śnieg) nie widać za bardzo zalet posiadania napędu 4x4 (nie jeżdżę jak Kubica). A samochód pali ok. 1 litr więcej. Bawiłem się też kiedyś na śniegu. Na zakręcie dodałem ostro gazu: samochód zareagował jak FWD, dopiero po chwili odpuścił trochę przód i zaczął ciągnąć tyłem. Dobrze, że było to na placu, a nie na drodze, bo mogło by być niewesoło. Słowem - trochę się rozczarowałem do takiego 4x4. Choć z drugiej strony czytałem, że torsen przez wiele lat uchodził na niedościgniony wzór napędu 4x4. Jeździłem 3 lata quattro, teraz mam FWD - będę mógł to porównać i coś powiedzieć za czas jakiś.
Nie sądzę, żeby do Superba dawali torsena. Podejrzewam, że jest tu napęd, który był dostępny też w VW - nie pamiętam jego nazwy, ale to niestety nie torsen (czytaj: nie jest tak dobry jak torsen). Może się mylę, ale nie sądzę, żeby do Skody pakowali jakiś bardzo zaawansowany napęd 4x4 - to w końcu nie Audi, porządek musi być ;-) .
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: grzela07 »

w skodzie masz haldex 4 generacji. NIe jest to torsen jak w quattro i SAWD jak w Subaru, które jest wzorem jeśli chodzi o 4x4, - ale moim zdanie daje radę i mi już kilka razy tyłek uratował
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Misiek Fisiek »

Arek pisze: A przy mocy 200 KM lepiej trzymać 2 ręce na kierownicy. Wiem, że nie przekonam maniaków manuala, ale mi się jak na razie DSG podoba.
Chyba lekko demonizujesz te swoje 200 KM ;)

A co do automatu i manuala - też wolałbym DSG (z łopatkami) niż lewarek. Ale musiałem wybrać między haldexem a DSG. Przy czym uważam, że jeśli ktoś nie bierze DSG (bo np. nie pasuje mu charakterystyka pracy tej skrzyni) to 4x4 jest obligatoryjny :D
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Big »

Arek, oczywiście przyjmuję do wiadomosci Twoje argumenty odnoście autmatycznej skrzyni. Jednak ja zdecydowanie, pomimo przytoczonych przez ciebie argumentów, wybieram manual. Jeździłem różnymi automatami i Volkswagenowskim DSG i renówkowym (tfu !! szarpie jak skrzynie w latach 80-tych) i automatami w najnowszych BMW 3 i 5 (fajne, ale na chwilę) ale jednak zdecydowanie najbardziej pasuje mi skrzynia manualna. Lubię wajchę i wachlowanie nią (sprawia mi to frajdę), lubię czuć, że to ja mam władze nad autem, a nie odwrotnie.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: neck99 »

Big pisze: (...) Lubię wajchę i wachlowanie nią (sprawia mi to frajdę), lubię czuć, że to ja mam władze nad autem, a nie odwrotnie.
Mam to samo :mrgreen:
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Sebastian »

Ja nie jestem przekonany co do dsg. Nie mam zajawki na automatyczna skrzynię i świadomie wybrałem manuala. Nie wykluczam, ze na starość mi sie zmieni (oczywiście nie twierdze, ze tylko dziadki wybierają dsg :-) ). Gdybym jednak musiał brać automat to jedynie z manetkami. Zamiast dsg wolałbym 4x4. Poza tym zobaczcie jakie to piękne, ze każdy ma innego superba i każdy jest zadowolony :-) o to chyba w tym wszystkim chodzi!?
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Arek »

Zuber pisze:Chyba lekko demonizujesz te swoje 200 KM ;)
No nie chciałbym przesadzać z tą mocą, to w końcu nie jest 1000 KM.

Miałem Avensisa 180 KM (diesel 2.2 CR) i czasem przy mocnym przyspieszaniu musiałem go trzymać, bo miał tendencję do myszkowania po drodze. A6-ka (diesel 2.5 TDI 180 KM) sprawowała się znacznie lepiej - podejrzewam, że to kwestia zawieszenia, ale też Audi było bardziej "mułowate" - common rail w Toyocie był zrywniejszy. Za krótko jeżdżę Skodą, żeby coś tu powiedzieć, ale 200 KM w benzynie to nie 180 KM w klekocie.
Sebastian pisze:Nie wykluczam, ze na starość mi sie zmieni (oczywiście nie twierdze, ze tylko dziadki wybierają dsg :-) ).
Prorocze słowa - ja do nastolatków już się - niestety - nie zaliczam. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 sie 2012, o 12:11 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: dato »

Zuber pisze:A co do automatu i manuala - też wolałbym DSG (z łopatkami) niż lewarek. Ale musiałem wybrać między haldexem a DSG. Przy czym uważam, że jeśli ktoś nie bierze DSG (bo np. nie pasuje mu charakterystyka pracy tej skrzyni) to 4x4 jest obligatoryjny :D
Wypchaj się i wytapetuj... Dycha to sporo jak się w górach nie mieszka...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Misiek Fisiek »

Prawda, dlatego ja wolałbym niższą niż platinium wersję wyposażenia ale za to haldexa. Ale to kwestia gustu i rozumiem wybierających inaczej.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: dato »

A o gu$$$tach się nie dyskutuje ;)
U mnie zdecydowała kasa no i brak możliwości rozłączenia - w 95% sytuacji jest mi to idealnie zbędne, a spali z litra dodatkowo.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: sjak »

Zuber pisze:[ Przy czym uważam, że jeśli ktoś nie bierze DSG (bo np. nie pasuje mu charakterystyka pracy tej skrzyni) to 4x4 jest obligatoryjny :D
IMHO to jednak pewne uproszczenie. 4x4 ma masę zalet, ale i wad. Abstrahując od samej ceny, odbija się to i na osiągach, i na zużyciu paliwa, i na poziomie głośności wewnątrz. Z drugiej strony prawdą również jest, że kto raz więcej pojeździ samochodem z dobranym pod siebie 4x4, nie patrzy już w stronę osiek.
Myślę więc, że to kwestia priorytetów, które w bardzo dużym stopniu zależą zarówno od aktualnych potrzeb, od zdobytych w różnych sytuacjach doświadczeń, ale najbardziej od tego, czego się po danym samochodzie oczekuje. Jeśli np priorytetem są jak najlepsze osiągi przy możliwie jak najniższym zużyciu paliwa - 4x4 jest bez sensu. Jeśli jednak ktoś ponad to ceni trakcję i swobodę poruszania się w trudniejszych niż sucha nawierzchnia warunkach - wtedy taki napęd będzie naturalnym wyborem.
ODPOWIEDZ