Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Mej »

Rolnik pisze:
grzesiu26 pisze:W życiu bym nie dał 190k za SIII :shock:
Ja rok temu mówiłem że obojętne co kupię oby nie skode :) także takie gadanie to do czasu :)
Ale już bez przesady ... . Istnieją jednak jakieś granice zdrowego rozsądku ... .
Sytuacja, w której (cennikowo) zakup nowej E-klasy 220D zaczyna się od 195000 zł.- , zaś całkiem nowy model kombiaka E 220 BlueTEC 4MATIC kosztuje 227 000 przed rabatem, akurat w moim pojęciu zwyczajnie ośmiesza zapędy (jeszcze do niedawna mądrze wycenionej) Skody (i Paszteta).

Ewentualny argument, że Merc to golas a Skoda to niby wielki wypas (na warunki polskiej i czeskiej wsi może tak ale nigdzie wyżej ...) jak dla mnie nie niesie żadnego ciężaru gatunkowego, który choć trochę przechyliłby szalę na korzyść Skody. Wręcz odwrotnie ... .

Plus i szacunek dla menedżerów Skody za to, jak łatwo potrafią wykorzystać najbardziej prymitywne zapędy ludzkie w skutecznej sprzedaży nieprzyzwoicie przewartościowanego S3 (na tle A6, E-klasy i BMW 5er).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: boski »

Dać 200 tyś za MB z najmniejszym silnikiem, na zwykłej szmacie bez skóry na malutkich felgach bez żadnych dodatków i navi to jest dopiero brak zdrowego rozsądku. A na koniec martwić się czy cię stać będzie na serwisowanie tego golasa.
Ja rozumiem że sąsiad pod domem jak zobaczy merca to bedzie zazdrościł i poważał ale mimo to wole doposażoną skodę czy paska niż gołą klase premium bez pakietów gwarancyjnych i z chorymi cenami serwisu.
Może 190 to dużo ale jeśli kogoś stać to jego wybór.
Równie dobrze można napisać- po co kupować nowe i tracić jak można brać używane.
Po jaki grzyb takie dyskusje. Jedni wolą czekolade inni jak im nogi śmierdzą.

Jazda autem klasy premium bez climatronica skóry czy navi to jakiś żart jest dopiero

I na koniec to przewaroścjowane S3 na tle audi bmw i merca. Dobra opowiastka.
Po pierwsze tam sie konczy klasa srednia gdzie zaczyna wyższa. Musi się to spinać i spina się ale tylko my Polacy potrafimy tak pięknie udawać jacy to zamożni jesteśmy i każdy to wyższe sfery.
W europie ludzie ktorzy kupują auta kupują je tak by bylo ich na nje stać w każdej syt. U nas wiekszośc lata bmw audi i mb ktorych stan techniczny jest żenujący. Przyjezdzają do warsztatów nowobogaccy Q7 i pytają o najtansze tarcze czy klocki. Smiech normalnie
Co do przewartościowania to czy MB Audi BMW jest mniej awaryjne? Nie - powiedziałbym że bardziej. Czy serwisy są bardziej kompetentne - nie. Za to pieknie wyglada jak sie szpanuje wsrod znajomych że jest jest premium
Ostatnio zmieniony 15 cze 2016, o 13:03 przez boski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: CLO27 »

Amen ! :lol: :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

Chłopaki to nie kółko różańcowe :mrgreen:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

ja też się pukam w czoło jak ludzie za projekt domu dają 15-20 tysięcy.

Owszem - stać ich, ale to nie świadczy o niczym, a raczej wręcz przeciwnie :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

s-e-b-e-b pisze:boski jesteś boski... kolega Rafał11 kupił Eklasę w kombi ze skórką, 4Matic i kilkoma innymi dodatkami... nówkę poniżej 200k... oczywiście S3 to duuuuuuuużo lepsze auto, ale to co napisałeś to chyba wyczytałeś w Auto Świecie

Można się spytać kto kupuje auto za takie pieniądze bez 4-strefowej klimatyzacji. Wstyd i hańba. :lol:


Poza tym niezła logika - SIII za 190 tysiecy - bogol i strateg, MB za 190 tysięcy - biedny tępak, którego nie będzie stać na serwis. Dobre, wszedłem drugi raz od rana i tyle śmiechu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Łuki_ssuperb »

Kuwa jak dzieci... kto chce to kupuje a kto nie chce skody to kupuje dacie ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: boski »

s-e-b-e-b pisze:
boski pisze:Dać 200 tyś za MB z najmniejszym silnikiem, na zwykłej szmacie bez skóry na malutkich felgach bez żadnych dodatków i navi to jest dopiero brak zdrowego rozsądku. A na koniec martwić się czy cię stać będzie na serwisowanie tego golasa.
Ja rozumiem że sąsiad pod domem jak zobaczy merca to bedzie zazdrościł i poważał ale mimo to wole doposażoną skodę czy paska niż gołą klase premium bez pakietów gwarancyjnych i z chorymi cenami serwisu.
Może 190 to dużo ale jeśli kogoś stać to jego wybór.
Równie dobrze można napisać- po co kupować nowe i tracić jak można brać używane.
Po jaki grzyb takie dyskusje. Jedni wolą czekolade inni jak im nogi śmierdzą.

Jazda autem klasy premium bez climatronica skóry czy navi to jakiś żart jest dopiero
boski jesteś boski... kolega Rafał11 kupił Eklasę w kombi ze skórką, 4Matic i kilkoma innymi dodatkami... nówkę poniżej 200k... oczywiście S3 to duuuuuuuużo lepsze auto, ale to co napisałeś to chyba wyczytałeś w Auto Świecie :)
Moja boskość nie ma nic do trgo :D Nie napisałem że s3 jest lepsze wieć nie wyskakuj mi tu z autoswiatem.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2016, o 13:48 przez boski, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

no jak nie jest lepsze, sugerujesz, że wbrew logice kupiłeś coś co uważasz za gorsze? :( :( :(
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: boski »

szms pisze:
s-e-b-e-b pisze:boski jesteś boski... kolega Rafał11 kupił Eklasę w kombi ze skórką, 4Matic i kilkoma innymi dodatkami... nówkę poniżej 200k... oczywiście S3 to duuuuuuuużo lepsze auto, ale to co napisałeś to chyba wyczytałeś w Auto Świecie

Można się spytać kto kupuje auto za takie pieniądze bez 4-strefowej klimatyzacji. Wstyd i hańba. :lol:


Poza tym niezła logika - SIII za 190 tysiecy - bogol i strateg, MB za 190 tysięcy - biedny tępak, którego nie będzie stać na serwis. Dobre, wszedłem drugi raz od rana i tyle śmiechu. :mrgreen:
Widocznie nigdy nie zrozumiesz że nie każdy musi przed sąsiadem pokazywsć że ma gwiazde ma masce.
Chcesz merca , stać cie na niego to ja nie widzę problemu. Tak samo jak nie widzę w tym że ktoś woli auto dla pospulstwa i chce na nie wydać 190 tyś tak żeby sepłniało jego oczekiwania. Mnie nic do tego bo obie sytuacje mnie nie dotyczą
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: kamracik »

Widzisz, tylko wszystkim się rozchodzi nie o to czy ktoś dobrze/źle wydał 190k na Skodę, tylko o to, że ta Skoda w życiu nie powinna tyle kosztować. Jak ktoś ma fantazję to i malucha kupi za 50k. Generalnie stosunek jakości do ceny jest o niebo lepszy w przypadku gołego Mercedesa niż Skody w tym przypadku, a to jest śmieszne.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

boski pisze:Widocznie nigdy nie zrozumiesz że nie każdy musi przed sąsiadem pokazywsć że ma gwiazde ma masce.
Chcesz merca , stać cie na niego to ja nie widzę problemu. Tak samo jak nie widzę w tym że ktoś woli auto dla pospulstwa i chce na nie wydać 190 tyś tak żeby sepłniało jego oczekiwania. Mnie nic do tego bo obie sytuacje mnie nie dotyczą

Co Ty chłopie, pier...olisz za przeproszeniem?
Widzisz co mam w stopce?
Jeżdżę teraz OIII bo nie potrzebuję się pokazywać przed sąsiadami, a póki co SIII nie uważam za auto, którego bym szukał, a Ty mi mówisz, że ja nie rozumiem jak to jest nie pokazywać się przed sąsiadami.
Zejdź na ziemię i zjedz snickersa, bo gwiazdorzysz.
LookasK
Posty: 8
Rejestracja: 13 cze 2016, o 00:39
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: LookasK »

Nie będę pisał, że Merc czy audi czy bmw są mniej lub bardziej przewartościowane. Nie będę porównywał wykończenia superba do A6 czy nawet A4, 5 lub trójki czy mercedesa klasy E bo sam wyszedłbym na niezłego cymbała.
Robiłem sobie różne konfiguracje A6, bmw 5 lub mercedesa E klasy i CLSa. W tym poziomie wyposażenia który mam w superbie bmw i audi wychodziło ponad 300 tyś (jakies 320-330), merc E pod 400 a CLS 430. Oczywiscie w mercu to był chyba 3,5l silnik , a w bmw lub audi 3. Oczywiście są to auta klasy premium.
W któryms momencie doszedłem do wniosku, że na razie wydanie powyżej 220-230 na auto to na obecnym etapie mojego zycia bezsens. Pomijając, że w ogóle wydawanie powyżej jakichś 100 tys na samochod to głupota…..
W SIII mam w wyposażeniu wszystko co bym chciał (lub prawie wszystko), w sumie sportowe osiągi (Zachar na autocentrum wykręcił 5,5 do setki; a ostatnio jedno nowe Cayenne chciało mnie dogonić ale mu nie wyszło :lol: ), napęd 4/4- tego samego typu co X-drive w bmw i ogromną ilość miejsca i w kabinie i w bagażniku (żona jeździ nową mazdą 6 kombi i jest bez porównania mniejsza). Za niewiele więcej mogłem mieć passata ale nie chciałem . Wolałem SIII. Jeszcze w dniu odbioru nie do końca przekonany byłem do tego auta…..Że skoda itepe. Jak wsiadłem i zacząłem jeździć to mi przeszło.
Wątek jest o rabatach - napisałem. A to czy ma sens czy nie wydać 200 tys na auto z kurą na masce…. Kiedyś samsung i gold star(obecne LG) to była elektronika dla tych co chcą a nie maja kasy, z hyundayem też tak było. A teraz? Hyunday/KIA główny sponsor mistrzostw , a LG i samsung główni producenci elektroniki.
A o skodzie zawsze można powiedzieć , że to takie audi dla ubogich :lol:
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: boski »

szms pisze:no jak nie jest lepsze, sugerujesz, że wbrew logice kupiłeś coś co uważasz za gorsze? :( :( :(
Nie wmawiaj mi tego czego nie pisałem. Nie kupowałem nic wbrew logice czy sobie.
Kupiłem auto które spełnia moje niektóre wymagania. Nie jest autem moich marzeń ale póki co stać mnie na takie. Jak będzie mnie stać na auto marzeń to je kupie.
W tej chwili priorytety przy wyborze auta mam takie a nie inne. Nie zamierzam też gloryfikować skody i wciągać jej do segmentu premium bo wiem że tak nie jest. Miałem bmw e60 if10 i wiem czego skodzie brakuje ale jak ktoś pisze że auta klasy premium są najlepsze i sie nie psują to wybucham smiechem.
Szkoda że Merc za 190 tyś zardewieje szybciej niż passat a szkrzynia i silnik prawdopodobnie wytrzyma podobną ilość km
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

Widać, że masz spięte gacie tak mocno, że zaczynają pękać, tylko uważaj na pompkę, bo też Ci może strzelić.

Albo masz tak mały iloraz inteligencji, że nie podrafisz rozróżnić żartu, sarkazmu, ironii, a spinasz dupe jakbym Ci wydymał pół rodziny. Chłopie, ogarnij. ;)
ODPOWIEDZ