Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pab567 »

Macie problem... Niech dealer podstawi auto zastępcze na swój koszt...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

szymek bo ty chyba nie rozumiem jednej rzeczy...Sądzisz że jeżeli miałeś leasing powiedzmy 105% i płaciłeś raty po 2 tyś (auto nie w wykupie) to jak zapłacisz kolejne 3 miesiące to stracisz 6 tyś tak?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

pab567 pisze:Macie problem... Niech dealer podstawi auto zastępcze na swój koszt...

W koncu glos zdrowego rozsadku. Nie po to sa terminy, zeby ich nie dotrzymywac, a jesli jest obsuwa - trudno, trzeba wziac wine na siebie i jakos to zrekompensowac w odpowiedni sposob.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

CLO27 pisze:szymek bo ty chyba nie rozumiem jednej rzeczy...Sądzisz że jeżeli miałeś leasing powiedzmy 105% i płaciłeś raty po 2 tyś (auto nie w wykupie) to jak zapłacisz kolejne 3 miesiące to stracisz 6 tyś tak?

Dla Ciebie to nie jest strata? :mrgreen:

Po co mam placic za cos czego juz nie chce?

Zamowilem nowy i chce nowy, ale dobrze kombinujesz, jestes coraz blizej rozwiazania zagadki :D
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pab567 »

Gorzej, jak nie podstawi i rozwiąże umowę bo kolega wtedy jest w czarnej doopie...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

No coz... To zalezy od rynku... Popyt na superby spada i to bardzo widocznie, wiec juz nie jest tak kolorowo jak 5 miesiecy temu.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

szms pisze:
CLO27 pisze:szymek bo ty chyba nie rozumiem jednej rzeczy...Sądzisz że jeżeli miałeś leasing powiedzmy 105% i płaciłeś raty po 2 tyś (auto nie w wykupie) to jak zapłacisz kolejne 3 miesiące to stracisz 6 tyś tak?

Dla Ciebie to nie jest strata? :mrgreen:

Po co mam placic za cos czego juz nie chce?

Zamowilem nowy i chce nowy, ale dobrze kombinujesz, jestes coraz blizej rozwiazania zagadki :D
Yyyy i sądzisz że rata leasingowa pozostaje taka sama jak przed okresem umownym?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: szms »

A jaka pozostaje?

Hmmm... Chyba, ze ubezpieczenie, przeglad my placimy, wtedy pewnie sie skusza na nizsza rate. :mrgreen:


No to ile taka rata wynosi? 200,300 czy 400 per msc :mrgreen: (malutka ironia :D)
adamshimself
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: CZN

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: adamshimself »

Cieszę się, że rozbudziłem ten wątek, bo od kilki dni coś cicho tu było ;) Wjadę jeszcze do dilera w sierpniu, zobaczymy, jaki wtedy będzie termin produkcji. Będzie miesiąc, żeby sprzedawca wymyślił coś ciekawego i żebym w razie czego ja opracował plan zastępczy. Wczoraj, gdy zapytałem o ewentualną rekompensatę, to usłyszałem o niedawno rozdawanych bonach na 2tyś. Auta zastępczego nie udostępniają, więc mój los jest dilerowi co najmniej obojętny. Whity, o wydymaniu będziemy mogli mówić we wrześniu, jak nie odbiorę auta. Póki co trzeba szukać alternatywy. Wasze teorie na forum trochę sobie przeczą - w jednym wątku piszecie, że popyt spada i czeka się coraz krócej, a w drugim, że w tej chwili czas oczekiwania to 9 miesięcy...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: CLO27 »

9 miesięcy czyli krócej wszystko się zgadza...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Casa »

ja widziałem fakturkę z zamówieniem we wrzesniu 2015 i odbiór czerwiec 2016 (9 m-cy)
Teraz jest 7-12 m-cy okres oczekiwania, czyli podejrzewam, że popyt jest podobny jak w poprzednim roku.
I ogólnie mało superów jest na stanie, w niektórych salonach to ani jednego nie ma, we wrocławiu widziałem dość dużo sztuk (pewnie i przez to rabatów dużych nie chcą dawać) - a czego to jest wynikiem? tak dużo bierzemy? czy czesi mają polaków w dupie i zamówienia polskie realizują sobie na zwolnieniu..
W każdym razie po usłyszeniu, że może przyjść nawet i za rok to mnie zamurowało na chwilę (S2 3 m-ce od zamowienia odbieralem), ale udało mi się wyhaczyć b.fajny model, który w piątek przyjeżdża z fabryki ;)
KRY3
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2016, o 13:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: KRY3 »

Skąd Wy bierzecie te terminy - mam auto zamówione w 16 tyg a potwierdzony niezmienny termin produkcji na 30 tydz - L&K kombi TSI 2, 0 220.?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: whity »

Ciesz sie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

co by nie mowić 2-3 miesiace można poczekać, ale już powyżej 5 to jest rozpacz
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Foton

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Foton »

Mysle ze to kwestia indywidualna...niektorzy zapewne kupując auto chca go miec juz..jak w sklepie..a niektórzy mogą i 9 m-cy poczekać na upragnionego członka rodziny:)
ODPOWIEDZ