Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: Gonzo »

Sprawa mniejszego kalibru - będę zmieniać uszczelki w zestawie podtynkowym geberita i tu pytanie, czy jest jakiś szczególny rytuał (poza wypiciem browara po robocie ;)) tzn. czy po prostu wyjmuję i zmieniam czy coś jeszcze? Gdzieś czytałem o smarowaniu uszczelek ludwikiem ale to chyba jakieś jaja były.
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

szms pisze:chyba na miesiąc :mrgreen:

grzałeś po 32 i 35 stopni przez dużą cześć czasu i przy 300 m2 miałeś do 3000 zł?

Tosz to fenomen jakiś, albo bunkier - zima nie zdążyła dojść do środka po lecie :mrgreen:
Albo latem nie zdarzy dojść po zimie;)
Szymek radzę Ci jak nie masz gazu sieciowego to idź w kierunku pompy ciepła (powietrzna lub gruntowa). Pelet, groszek czy drewno jest przede wszystkim wysoko OBSLUGOWE. Musisz stale palić, wynosić popiół, rozpalić, magazynowa opal...
Według mnie różnice kosztow instalacji + paliwa przy gazie, pompie i groszku i tak się wyrownuja do max 15lat uzytkowania. Komfort eksploatacji przewaza na stronę gazu lub pompy.
Marcin
Obrazek
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: zubrzyk »

Hej Majstry,

jaką grubość powinna mieć deska podłogowa, chodzi mi o warstwę użytkową. Zna ktoś takie produkty/firmy jak:
- ta ma 2.5mm - Meister PD200
- ta ma 4.0mm - Jawor Parkiet FertigDeska np. https://jspoli.pl/podlogi-drewniane/73- ... czotkowana

ma ktoś coś do powiedzenia w tym temacie? poproszę o opinię
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

[quote="marcin wroclaw"]

Albo latem nie zdarzy dojść po zimie;)
Szymek radzę Ci jak nie masz gazu sieciowego to idź w kierunku pompy ciepła (powietrzna lub gruntowa). Pelet, groszek czy drewno jest przede wszystkim wysoko OBSLUGOWE. Musisz stale palić, wynosić popiół, rozpalić, magazynowa opal...
Według mnie różnice kosztow instalacji + paliwa przy gazie, pompie i groszku i tak się wyrownuja do max 15lat uzytkowania. Komfort eksploatacji przewaza na stronę gazu lub pompy.[/

Eeeee... Pompa jest spoko, ale jeszcże bym poczekal na rozwiniecie technologii, to jak z samochodami elektrycznymi, niby spoko, ale nie jest do dopracowane.

Od roku obserwuje piec na pellet, ktory zalozyli rodzice i poki co tylko na to bym sie napalal.
Ewentualnie hybryda - pellet i kolektory sloneczne do wody. wysoko obslugowe?

Zasypujesz zbiornik raz na tydzien, popiol wywalasz raz na 2-3 miesiace. Nic nadżwyczajnego. Z pelletu nie ma ani spalin, ani syfu... Ale piece tez nie naleza do najtanszych.

Ja sie w bloku nudze, jestem z krwi i kosci wiesniakiem, do pieca i tak bym zagladal co jakisz czas z samej ciekawosci. :D
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

Szymek, ja też jestem z tych, którzy wolny czas wykorzystują na pracę w ogrodzie, drobny remont mieszkania, albo sprzątanie chaty i podobnie jak dla Ciebie, dla mnie też nie jest problemem obsuga kotła stalopalnegi.... co nie zmienia faktu, ze jak dojdzie Ci żona, dziecko, więcej pracy, mieszkając w domu dojdzie dużo pracy wokół domu, a z biegiem lat też mniejsza sprawnosc.
Pelet muszusz zamówić, magazynowac, dosypywac., popiol wyciagac, kociol czyscic. Potrzebujesz miejsce na zapas palety.
Pelet ponadto może się wygasic, co może być irytujące.
Marcin
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

Nie dramatyzuj, z tym kompletnie nic sie nie dzieje, jak pellety sa chooojowej jakosci to sie moze wygaszaja... :D

Tak podchadzac do tematu to strach w ogole dom budowac :| :mrgreen:

Rozumiem, ze trawnika tez nie ma co zakladac, bo kto to ogarnie, z tym to dopiero jest pracy :mrgreen:
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: noso »

szms pisze:Nie dramatyzuj, z tym kompletnie nic sie nie dzieje, jak pellety sa chooojowej jakosci to sie moze wygaszaja... :D

Tak podchadzac do tematu to strach w ogole dom budowac :| :mrgreen:

Rozumiem, ze trawnika tez nie ma co zakladac, bo kto to ogarnie, z tym to dopiero jest pracy :mrgreen:
Można też chaty nie tynkowac bo po co? Zabrudzi się i trzeba będzie później czyscic:)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

:)
Źle mnie rozumiesz. Nie dramatyzuje tylko pokazuje potencjalne minusy pompy vs stalopalne. Jestem zwolennikiem gazu lub pompy, ale trawnika mam/będę miał ok 25arow;)
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

A chate tynkuje za 2-3 tygodnie ...
Może przy okazji zmotywuje szczypiora;)
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: noso »

marcin wroclaw pisze::)
Źle mnie rozumiesz. Nie dramatyzuje tylko pokazuje potencjalne minusy pompy vs stalopalne. Jestem zwolennikiem gazu lub pompy, ale trawnika mam/będę miał ok 25arow;)
To chyba do tej trawy to kupujesz ten mały traktorek co

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

Rozważam, ale drogie te traktorki. Póki co trawnika do koszenia kosiarka z napędem mam około 10arów i wczoraj kosilem dokładnie 50 min. Teren pod potencjalne koszenie traktorkiem to będzie docelowo ok 15-18arów więc sam nie wiem. Jak już będę miał wszystko gotowe to zobaczę ile będzie schodzilo koszenie zwykłą kosiarka z napędem.
Póki co strasznie wolno mi to idzie (zakładanie zieleni). W zeszłym roku miałem 2x lepsze tempo pracy... starzeje sie;)
Na wiosnę będę po wykonczeniowce to zobaczę jak będzie finansowo, ale chyba komuś zlecę dokończenie ogrodu... szczególnie część za domem, zarosla tak bardzo, ze na sam widok odbiera zapał do pracy.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: CLO27 »

Kup używany traktorek to jakies 3-5 tys wtedy sie oplaca....a zabawa jest niezla ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

Kumpel kupil Stige łamaną - zdecydowanie lepsza od tego zwyklego traktorka z tego wzgledu, ze wszedzie nia wjedziesz, zabawa przednia to fakt, cztery piwka i jazda w trawe :mrgreen:

Stiga chyba 16letnia, ale mega zadbana, chodzi bardzo fajnie... Za 6 kzl i za tyle kupi juz cos sensownego. :roll:
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: gachul »

co do kosiarek traktorków to tylko taki który ma noże z przodu traktorka... wiem bo mam sasiada który zajmuje sie utrzymaniem trawników przy marketach... a wogóle wtedy masz wałek zdawczy i mozesz różne cuda to tego przyprawiać
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

O tym pisze wlasnie, mozna zaczepic plug i se odsniezac :D
ODPOWIEDZ