Telewizja na karte (TnK) oraz moduł CI+

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Telewizja na karte (TnK) oraz moduł CI+

Post autor: Enriquez »

kapito
taki duży dom i nie ma miejsce na tuner?
nie kapito :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Telewizja na karte (TnK) oraz moduł CI+

Post autor: noso »

przemoka pisze:Oj, ale powiem Ci, że na TV to ja zrobiłem taki patent, że podłączony jest tylko kabel do prądu i kabel do anteny sat, a całe nc+ lata. Cały trik był w tym, że Szajsunga zrootowałem, wgrałem mu tzw emu w postaci oscama, a oscam się łączył po wifi z tunerem na linuchu w drugim pokoju, w którym siedziała sobie karta nc+. I to jest całkiem fajne rozwiązanie, bo do minimum redukujesz kable, sprzęty i jakieś osprzęty w postaci czytników CI, itp., a całość działa :)

A tuner na linuksie ma jeszcze taką przewagę nad sprzętami od operatorów, że puszczasz stream na tableta czy komórkę - idziesz na "tron" i oglądasz dalej. Albo odtwarzasz to, co tuner wcześniej nagrał. No i masz pełną kontrolę nad listą kanałów, co też niektórzy malkontenci docenią ;)
Zapomniałeś dodać że trzeba do Oscara wpisać idki tunera i karty bo są sparowane przecież:)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Telewizja na karte (TnK) oraz moduł CI+

Post autor: przemoka »

Ale jak ktoś wiesza tv nad kominkiem albo na pustej ścianie to już tuner ciężko jest ustawić. Kiedyś dodatkowo był problem, że po prostu multiroomu nie było i jak ktoś chciał oglądać na kilku tv to albo share albo kilka abonamentów. Na szczęście to już czasy słusznie minione.

@noso, na chwilę obecną parowanie to nie problem. Ale od nowego roku, jak ćwierkają wróbelki, to będzie problem, bo będą nowe karty w CP, a nc+ też coś zamierza porobić.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Telewizja na karte (TnK) oraz moduł CI+

Post autor: noso »

przemoka pisze:Ale jak ktoś wiesza tv nad kominkiem albo na pustej ścianie to już tuner ciężko jest ustawić. Kiedyś dodatkowo był problem, że po prostu multiroomu nie było i jak ktoś chciał oglądać na kilku tv to albo share albo kilka abonamentów. Na szczęście to już czasy słusznie minione.

@noso, na chwilę obecną parowanie to nie problem. Ale od nowego roku, jak ćwierkają wróbelki, to będzie problem, bo będą nowe karty w CP, a nc+ też coś zamierza porobić.
Dziwisz sie:):) ponoć 200 tys ludzi w PL korzysta z Sharingu:)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Telewizja na karte (TnK) oraz moduł CI+

Post autor: przemoka »

Dziwię się, że tyle czasu nic z tym nie robiono:) Ale zaskoczeniem jest dla mnie ta liczba.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Telewizja na karte (TnK) oraz moduł CI+

Post autor: kamracik »

To tak jak wchodziło HBO, za 15PLN na rynku były dekodery do tego wpinane w kabel :)
ODPOWIEDZ