O wszystkim i o niczym

Tematy nie związane z Superbem
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bogge »

Tu nie będę dyskutować, bo o gustach i preferencjach się nie dyskutuje. Jak ten mi się zepsuje, a to może się stać w każdej chwili, to ja kupię pierwszy z brzegu, który będzie się mieścił w tunelu i po sprawie ;)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bogge »

Oglądam keynote Apple - ktoś jeszcze?

Nowy iPhone 5 już oficjalnie, wersja biała i czarna

4" wyświetlacz 1136x640
112g wagi
20% lżejszy od iPhone 4S
5 ikon w rzędzie (wraz z iOS 6)
Całość aluminium i szkło
sensor dotyku bezpośrednio na szybie
Potwierdzone mniejsze złącze i przejściówki do nabycia (apple zarobi na nich na czysto 100m$...)
Superszybkie wifi, 802.11n 2.4GHz i 5GHz
Chip A6. 2x szybszy CPU i 2x szybsza grafika i tym samym 2 razy szybszy fon ;)
Bateria i długość działania taka sama, jak w 4S, ewentualnie trochę lepsza (buuu)
iSight: 8 Megapixeli, 5-elementowa soczewka ze szkła szafirowego, f/2.4, panorama już w oprogramowaniu nowego aparatu 28 mega-pixeli wertykalnie
Nowa kamera Facetime HD 720p
3 mikrofony - Lepsza jakość dźwięku dzięki tym 3 mikrofonom, co ważne nasi operatorzy (Orange i t-Mobile) będą wspierać technologię zastosowaną przez Apple, więc będzie lepiej tłumiony hałas i słyszalność rozmów.
Potwierdzone nowe mapy w iOS 6, sterowana głosem nawigacja Turn-by-turn
Passbook, ale jestem ciekaw, czy będzie działać w Polsce? Byłoby fajnie pokazać swoją kartę pokładową w telefonie, zamiast drukować i brać ze sobą papierek, nie? ;)
Siri: Uruchamianie aplikacji głosem (wreszcie) integracja Facebooka z Siri, ale oczywiście nie po Polsku....
Ceny takie same jak poprzednio, oczywiście w US, bo u nas za "emejzing" pewnie operatorzy dodadzą ze stówkę, dwie ;)

Reasumując, zostaję przy 4S, tym bardziej, że będzie w pełni wykorzystywać iOS 6 i wszystkie funkcje w nim zawarte. iPhone 5 fajny, ale nie aż tak aby zmieniać wciąż fajną i dobrze działającą 4S ;)
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2012, o 19:00 przez bogge, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Arek »

Dla mnie iPhone jest super telefonem, ale "trochę" za drogim (nigdy go nie miałem). Używam HTC i pewnie kupię nowy też HTC. Dlaczego? Głównie z powodu Androida. Mam iPada i muszę powiedzieć, że tablet Apple jest super zabawką. Ale nie chciałbym mieć systemu iOS w telefonie - za mało konfigurowalny. I fakt, że z iUrządzeniami można łączyć się tylko za pomocą iTunes - to porażka...

Z parasolką też ciekawy temat. Kupiłem parasolkę za 30 zł i użyłem raz - od razu się zepsuła. Jak ta ze Skody będzie dłużej służyła, to dałbym 180 zł za nową. Od ponad roku szukam porządnego parasola, ale wszystko, co wpada mi w ręce, to "jednorazówki" w cenie od kilku do kilkudziesięciu złotych (cena zależy od sklepu, który to sprzedaje, nie od jakości...).
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Arek »

bogge pisze:(...) i tym samym 2 razy szybszy fon ;)
Jak telefon może być 2 razy szybszy? Dwa razy szybciej będziesz rozmawiał? :lol:
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bogge »

Arek pisze:
bogge pisze:(...) i tym samym 2 razy szybszy fon ;)
Jak telefon może być 2 razy szybszy? Dwa razy szybciej będziesz rozmawiał? :lol:
Szybkość działania, tak prawi Phil Schiller ;)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: chudy »

A jak to jest z tym łączeniem przez iTunes i w ogóle z "zamkniętością" iOS? Da się żyć? Chodzi mi raczej o tableta. Czy iPad to rzeczywiście najlepszy wybór (jeżeli tak, to głównie dlaczego?), czy Asus Transformer (np. taki: http://pl.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Pad_ ... mer_TF101/" onclick="window.open(this.href);return false;) jest lepszy?

Chcę po prostu poznać wady i zalety tychże urządzeń, a także systemów na nich pracujących.

Z Androidem mam trochę do czynienia i w nim nie odpowiada mi najbardziej to, że chociaż nie wiadomo jakie parametry miało by urządzenie Android znajdzie sobie moment na spowolnienie zacięcie i tak dalej (może SGS III to zmienił - nie wiem, ale nie o to mi chodzi). I tu np. na telefonie pod względem stabilności i szybkości działania BadaOS wygrywa zdecydowanie. Z opinii słyszę, że iOS również jest szybki i stabilny.

Martwi mnie jedynie jego niedostępność do wielu rzeczy dla użytkownika i dlatego pytam jak to jest. Da się obejść to wszystko, czy nie za bardzo? Np. iPad nie ma portu USB, ani wejścia na karty pamięci, to co mam zrobić jak chcę obejrzeć zdjęcia z aparatu? Muszę przekopiować je najpierw na komputer?
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bogge »

chudy pisze:A jak to jest z tym łączeniem przez iTunes i w ogóle z "zamkniętością" iOS? Da się żyć? Chodzi mi raczej o tableta. Czy iPad to rzeczywiście najlepszy wybór (jeżeli tak, to głównie dlaczego?), czy Asus Transformer (np. taki: http://pl.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Pad_ ... mer_TF101/" onclick="window.open(this.href);return false;) jest lepszy?

Chcę po prostu poznać wady i zalety tychże urządzeń, a także systemów na nich pracujących.

Z Androidem mam trochę do czynienia i w nim nie odpowiada mi najbardziej to, że chociaż nie wiadomo jakie parametry miało by urządzenie Android znajdzie sobie moment na spowolnienie zacięcie i tak dalej (może SGS III to zmienił - nie wiem, ale nie o to mi chodzi). I tu np. na telefonie pod względem stabilności i szybkości działania BadaOS wygrywa zdecydowanie. Z opinii słyszę, że iOS również jest szybki i stabilny.

Martwi mnie jedynie jego niedostępność do wielu rzeczy dla użytkownika i dlatego pytam jak to jest. Da się obejść to wszystko, czy nie za bardzo? Np. iPad nie ma portu USB, ani wejścia na karty pamięci, to co mam zrobić jak chcę obejrzeć zdjęcia z aparatu? Muszę przekopiować je najpierw na komputer?
Osobiście nie korzystałem z innych tabletów, oprócz okazjonalnych zabaw i iPad tutaj zdecydowanie wygrywa batalię, jednak to co podoba się mnie i czego ja potrzebuję, Tobie może zupełnie nie odpowiadać - sprawdź sam, pobaw się chwilę, pożycz od kumpla i sam się przekonasz, tak najlepiej ;)

iOS jest zdecydowanie bardziej stabilny, mnie nie zdarzyła się zwiecha na iPadzie. Jeśli chcesz coś obejść, to jailbreak i można niemal wszystko, mnie wystarcza na razie wersja bez. iTunes coraz lepszy i w Październiku będzie jego nowsza odsłona, jak widzę z Keynote, znacznie lepsza od poprzedniej.
Fotki z aparatu musisz skopiować na kompa aby obejrzeć, to fakt i tutaj to mnie się również nie podoba, ale tak sobie wymyślili to w Apple - coś za coś, tu ten "emejzing" nie jest już tak fajny, ale z kolei ja nie widzę problemu w skopiowaniu fotek na komp, bo i tak to robię ;)
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Arek »

chudy pisze:A jak to jest z tym łączeniem przez iTunes i w ogóle z "zamkniętością" iOS? Da się żyć? Chodzi mi raczej o tableta. Czy iPad to rzeczywiście najlepszy wybór (jeżeli tak, to głównie dlaczego?), czy Asus Transformer (np. taki: http://pl.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Pad_ ... mer_TF101/" onclick="window.open(this.href);return false;) jest lepszy?
Opinie są takie: Android daje radę na smartfonach, ale w tabletach jest już gorzej. Żaden tablet nie zbliża się nawet do iPad-a pod względem szybkości działania (o kosmicznej rozdzielczości w iPad 3 nawet nie wspomnę). iPad (z iOS) jest bardzo dopracowany. Denerwuje brak obsługi flasha (Jobs miał focha i obraził się na Adobe - dlatego nie ma flasha).

Ja mam iPad 2 i jestem zadowolony. Na iPad 3 nie przechodzę, bo nie widzę potrzeby.

Jeżeli oczekujesz zabawki - to iPad jest OK. Jeżeli oczekujesz urządzenia wielozadaniowego, to iPad może Cię ograniczać. Ale wtedy lepiej kupić netbooka, a nie tablet.
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: chudy »

Kwestia jailbreak'a: pewnie tracimy gwarancję, ale jest to jakieś wyjście. Pytanie, czy jailbreak da mi możliwość podłączania bez większych problemów pendrive'a przez przejściówkę i jako pamięć masową z możliwością zarządzania wszystkimi plikami.

iPad jako urządzenie podoba mi się bardzo (no może matowy ekran byłby lepszy), ale ma poważne braki, takie jak właśnie brak USB, HDMI, MicroSD itp.

Teraz interesuje mnie jakie jeszcze ograniczenia mnie czekają z racji posiadania iPada ;)

Może po prostu lepiej wziąć coś na Androidzie, tyle, że szczerze mówiąc nie przepadam zbyt mocno za tym systemem. Znowu z iOS nie miałem nigdy zbyt długo do czynienia...

Ech, muszę chyba więcej poczytać w internecie o różnych tabletach ;)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bogge »

Arek, mnie też wnerwia brak flasha, ale z drugiej strony już coraz więcej znajdzie się w html5, a to w iPadzie śmiga aż miło. Patrząc na świat, raczej będzie się odchodzić od flasha (ciężki i zamulający system) na korzyść html5, więc tu akurat wychodzi na to, że iOS był i jest systemem przyszłościowym ;)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: chudy »

Brak flasha pewnie będzie coraz mniej odczuwalny, ale boli mnie brak USB... Zastanawiam się, czy może w tabletach po prostu USB się już nie używa? :D

EDIT:

Dobry test: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ap ... 174.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaniepokoił mnie trochę ten opis:

"Zmianą na lepsze jest dwukrotne zwiększenie w A5x zasobu pamięci operacyjnej do 1 GB.

Mimo tego podczas przeglądania internetu i grania A5x nie wykazywał się żwawością. Od czasu do czasu autorzy byli konfrontowani z minimalnym przycinaniem i przywieszkami w iOS. To zachowanie nietypowe dla systemu operacyjnego Apple."
Awatar użytkownika
Cefiro
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 21:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Cefiro »

I po premierze. Mimo iz iphone mam od 4lat, to Drugi raz sie zawiodlem. Pierwszy raz mial miejsce podczas premiery 4S.Jak dla mnie Apple zaczelo swoj koniec w momencie odejscia Stevea.
2.0 170KM DSG black sedan - Laurin & Klement
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: sjak »

A ja chyba jednak się skuszę ... ;)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bogge »

19 Września premiera iOS 6, zobaczymy jak będzie śmigać na 4S, który mnie tak naprawdę wystarcza. Jak pojawią się fizycznie w iSpotach, to warto będzie najpierw sprawdzić czy upgrade wskazany, czy też lepiej zaczekać na iPhone 5S ;)
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Arek »

chudy pisze:Brak flasha pewnie będzie coraz mniej odczuwalny, ale boli mnie brak USB... Zastanawiam się, czy może w tabletach po prostu USB się już nie używa? :D
Flasha można przeboleć, ale też nie rozumiem, dlaczego nie ma złącza mikro-USB, gdy cały świat się unifikuje i stosuje takie złącze. Biorąc na wakacje kilka różnych urządzeń (aparat fotograficzny, telefon, tablet, turystyczny GPS, drogowy GPS), trzeba brać wiele różnych kabli. Dla mnie to porażka. Dotychczas do urządzeń różnych producentów mam jeden kabel mikro-USB, stosowany głównie do ładowania tychże. Ale do iPada muszę już wziąć inny kabel. Do iPhona 5 musiałbym brać kolejny, bo ten od iPada nie pasuje...
To trochę jak z aparatami od Sony - pasują do nich tylko akcesoria Sony...
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
ODPOWIEDZ