Skoda Kodiaq

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Elegance

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Elegance »

Nawet ta sama osoba wstawiała :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

marcin wroclaw pisze:Przyjmując, że cena taka sama, to w czym kodiaq może być lepszy od sIII?
Pomijając kwestie wyglądu i babskie argumenty "lepsza widocznosc" "lepsze bezpieczeństwo " to czy kodiaq to co najwyżej fanaberia estetyczną kupującego?
Będzie coś co pozwoliło by ci nie stać w korku heehehe , a poza tym bagażnik 720 literków, ja pod dach zapakujesz to się trochę rzeczy więcej niż w kombi zmieści....dla mnie suvy nie mają sensu, ale widzisz to tak jak rozmawiasz z posiadaczem octavii, po co ci Superb jak octavia ma to samo.....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: marcin wroclaw »

Octavia jest glosniejsza. MDRL na tylnej kanapie słaby ;)
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Mej »

marcin wroclaw pisze:Przyjmując, że cena taka sama, to w czym kodiaq może być lepszy od sIII?
Pomijając kwestie wyglądu i babskie argumenty "lepsza widocznosc" "lepsze bezpieczeństwo " to czy kodiaq to co najwyżej fanaberia estetyczną kupującego?
Po pierwsze myślę, że porównanie Kodiaka do S3 jest tak samo nieuprawnione jak porównanie Audi Q7 do Audi A8.
S3 "klasowo" stoi co najmniej o półkę wyżej od Kodiaka (bez względu na marketingowy bełkot) i jeśli z czymś go porównać to jedynie z Octą.
Analogicznie jak Tiguana nie porównuje się z Pasztetem tylko z Golfem.

Za to czymś całkiem innym są osobiste i subiektywne upodobania każdego z nas.
Przykładowo gdyby ktoś dał mi swobodny wybór to "zamiast" nie wiem jak bogato skonfigurowanej Audi A8 bez chwili wahania ja akurat sięgnąłbym po choćby nawet najbardziej podstawową wersję Audi Q7 z dieslem,
Przypuszczam, że z Kodiakiem może być podobnie i pomimo wyraźnych cech kompakta w wielu przypadkach zwycięży pokusa oglądania świata z nieco wyższej wysokości niż w nawet bardziej luksusowym S3 ... .
Ostatnio zmieniony 20 lis 2016, o 22:40 przez Mej, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
Elegance

Skoda Kodiaq

Post autor: Elegance »

Luksusowym S3 :lol:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: pko24 »

Mej pisze: Przypuszczam z Kodiakiem może być podobnie i pomimo wyraźnych cech kompakta w wielu przypadkach zwycięży pokusa oglądania świata z nieco wyższej wysokości niż w nawet bardziej luksusowym S3 ... .
Marketingowo masz rację z porównaniem, ale...
Dla mnie w S3 mam mały bagażnik (:-) 660cm/ 2 dzieci), do tej pory jeżdziłem Grand Sceniciem (703cm). A w praktyce jest jeszcze gorzej niż mówią cm ze względu na ostro opadającą szybę w kombi i kompletny brak schowków, brak przesuwanych niezależnych foteli, możliwości szybkiego wyjęcie jednego z foteli z tyłu. Osoba dorosła w S3 nie usiądzie między fotelikami z tyłu. Rowerek 20 cali koła i mam problem jeśli dzieciaki są w aucie.
Niby niewiele, ale jak używałeś choć miniVana i masz dzieci to robi to różnicę.

Każdy szuka czegoś innego ja marzę :-) o: 4x4 z mocnym silnikiem ponad 200KM, zmienne zawieszenie, 7os, otwierany dach, przesuwane fotele 2 rzędu, bagażnik ponad 700cm. Niby niewiele, ale wybór ograniczony. Kodiaq jest najbliżej.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: whity »

A gdzie te ponad 200 koni na chwile obecna ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: marcin wroclaw »

Pierdole.... na siłę. Bo mam wertepy to biorę suva:)))))
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: marcin wroclaw »

Obrazek
Marcin
Obrazek
pko24
Posty: 119
Rejestracja: 5 gru 2015, o 10:40
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: pko24 »

whity pisze:A gdzie te ponad 200 koni na chwile obecna ?
No własnie nie ma w Kodiaq'u "na razie". Z 2,0 190 wTDI, 180wTSI. Ale wolę ustąpić w silniku niż w tych pozostałych elementach przy następnym wyborze auta.
Może ;-) 2,0 można podkręcić z 180 na 280 w Skodzie, a ktoś w niemczech robi nawet 350km za 700Eur?
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/sko ... -km/lmc856 gwarancja raczej tego nie obejmuje...

z 2,0 Alhambra ma 220 w TSI (brak 4x4),
Smax ma 240 w EcoBoost (brak 4x4, a dają (!) 4x4w słabszych silnikach, nie rozumiem tego... )
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

tylko porównaj osiągi tych silników ecoboosty są oszczędne ale strasznie przez to kuluje moc....co z tego że 250 koni jak to jedzie gorzej niż to vagowskie 180......chipem tylko spokojnie robisz 220-230 niewysilone w tym nowym 1,8...:)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

pko24 pisze:
whity pisze:A gdzie te ponad 200 koni na chwile obecna ?
No własnie nie ma w Kodiaq'u "na razie". Z 2,0 190 wTDI, 180wTSI. Ale wolę ustąpić w silniku niż w tych pozostałych elementach przy następnym wyborze auta.
Może ;-) 2,0 można podkręcić z 180 na 280 w Skodzie, a ktoś w niemczech robi nawet 350km za 700Eur?
http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/sko ... -km/lmc856 gwarancja raczej tego nie obejmuje...

z 2,0 Alhambra ma 220 w TSI (brak 4x4),
Smax ma 240 w EcoBoost (brak 4x4, a dają (!) 4x4w słabszych silnikach, nie rozumiem tego... )
Ps zobacz sobie na auto piramida hehe ile ma koników :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: Camillinhio »

CLO27 pisze:
marcin wroclaw pisze:Przyjmując, że cena taka sama, to w czym kodiaq może być lepszy od sIII?
Pomijając kwestie wyglądu i babskie argumenty "lepsza widocznosc" "lepsze bezpieczeństwo " to czy kodiaq to co najwyżej fanaberia estetyczną kupującego?
Będzie coś co pozwoliło by ci nie stać w korku heehehe , a poza tym bagażnik 720 literków, ja pod dach zapakujesz to się trochę rzeczy więcej niż w kombi zmieści....dla mnie suvy nie mają sensu, ale widzisz to tak jak rozmawiasz z posiadaczem octavii, po co ci Superb jak octavia ma to samo.....
A te 720 l to dostępne w standardzie, czy dopiero po przysunięciu foteli, jak w tiguanie?
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: szms »

Tak, tylko Kodiaq od Tiguana jest dluzszy o prawie 30 cm (czy jak kto woli o ponad 25 :D) a to kosmiczna roznica...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Skoda Kodiaq

Post autor: CLO27 »

standard na najbardziej odsuniętych więc jest różnica spora.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ